Už měsíc se necítím dobře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Valerie83
Kecalka 289 příspěvků 21.01.19 22:25
už měsíc se necítím dobře

Dobrý večer všem, třeba i tady někdo dáte tip, co dělat. Po štědrém dnu jsem měla 3 dny teplotu, pak teplota přešla a bolelo mě intenzivně v krku, z toho se vyvinul suchý kašel, ten přešel v produktivní. To bylo asi po 14 dnech, tak jsem se radovala, že se to chýlí ke konci. Ale po produktivním kašli se opět vrátil ten suchý, dost mě pořád bolí v krku, hlavně když se zhluboka nadechnu a vydechnu. Často také cítím větší celkovou únavu, ale jsem bez teplot.
Už to tedy trvá měsíc a já netuším, o co jde. Virózy a spol. jsem měla vždy vyléčené max do týdne až dvou. Teď už mi ale není dobře vlastně měsíc.
V pátek jsem byla u dr., CRP negativní, jen mi napsal kodein na ten kašel. Po tom sice nekašlu, ale ten krk mě pořád bolí, cítím, že nejsem fit.
Vůbec nevím, co dělat. Děkuji za případné tipy

Reakce:
PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1531 příspěvků 21.01.19 22:30

Dr ti nekoukal do krku?

Valerie83
Kecalka 289 příspěvků 21.01.19 22:32
@PetraMerry píše:
Dr ti nekoukal do krku?

nekoukal, ale připadá mi, že to v krku vypadá normálně

Petrunka87
Stálice 55 příspěvků 21.01.19 22:34

Všechny tyhle dlouhodobe nemoci jsou většinou psychického rázu..měla jsem to taky tak..

luci5
Závislačka 4034 příspěvků 3 inzeráty 21.01.19 22:35

@Valerie83 Měla jsem cca v září to samé.. strašně dlouho se vleklo, také měsíc určitě. Druhy bacilu jsou různé a nemusí být pravidlem, že tě má přejít za stejnou dobu jako vždy. Jez hodně vitamínu C a vydrž, přejde to, neboj.

reny14
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 21.01.19 22:35

Udělej si Priessnitz. Paralen a vypotit v posteli.

Jassmina
Stálice 71 příspěvků 21.01.19 22:54

@Valerie83 já měla něco velmi podobného ale s rýmou minulý rok cca od týdne po NR a trvalo to do do konce února ( takže cca 7 týdnů). Strašně vyčerpávající. Já používala echinaceu ( jako obkald na nos). No a krk klasika zázvor nebo maliník citron a med (čaj). Horší to bylo v noci (až to dusilo) to jsem si musela dávat hašlerky, jediné co zabíralo cca 1 až 2 za noc a mít hlavu výš položenou. A chladnější vzduch v místnosti. A hlavně klid. Ještě teď, když na to vzpomenu mám mráz. Dr. mi řekl, že dnes je běžné mít virozu i 2 měsíce, tak nevím :nevim: Ale bylo to tak ;)

vaks
Kecalka 247 příspěvků 21.01.19 23:21

Crp muze byt v norme,ale nechala bych si udelat stery z krku…a do toho krku mi Dr.koukne automaticky.. :think: Zvlastni diagnostika :nevim:

sediza
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 21.01.19 23:25

Muze se vam rozjizdet astma, muze to byt nedolecena plicni chlamydie nebo i EBV. Anebo nic z toho… Chce to resit s lekarem…

Valerie83
Kecalka 289 příspěvků 22.01.19 18:46
@sediza píše:
Muze se vam rozjizdet astma, muze to byt nedolecena plicni chlamydie nebo i EBV. Anebo nic z toho… Chce to resit s lekarem…

děkuji za reakci, vypadá to, že jste z oboru.
Dnes jsem byla zase u praktika, koukl mi do krku a prý vypadá dobře.
Napsal mi ATB Penbene, i když crp jsem měla 2, prý někdy crp vychází dobře, i když je problém.
Myslíte, že je to dobrý postup? Popř. napadá Vás něco jiného co by se dalo ještě dělat?
Jsem po měsíci už totálně vyřízená, cítím se strašně unavená a už nechci nic jinýho než se toho zbavit.
Díky za případné tipy

sediza
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 22.01.19 19:30

@Valerie83 S těmi ATB a CRP je to pravda. Někdy opravdu může byt CRP nízké a antibiotika pomohou. Vyčkala bych 4 dny, jestli se to nezlepší, nebo do dobrání ATB. Jinak vysetreni na EBV. Držím palce, ať zaberou ATB.

Valerie83
Kecalka 289 příspěvků 22.01.19 19:35
@sediza píše:
@Valerie83 S těmi ATB a CRP je to pravda. Někdy opravdu může byt CRP nízké a antibiotika pomohou. Vyčkala bych 4 dny, jestli se to nezlepší, nebo do dobrání ATB. Jinak vysetreni na EBV. Držím palce, ať zaberou ATB.

moc děkuji!

yarenka777
Kecalka 152 příspěvků 22.01.19 20:40

Musím se k vám přidat i s manželem. Ten před měsícem přivlekl nějakou virozu s dávivým suchým kašlem až s dávením. Spali jsme v polosedě.. Já chytila to samé od něj, ale až za 2 týdny.Zkoušeli jsme vše možné, pak oba ATB od obvoďáka. Až za 10 dní jsme konečně začali vykašlávat. Vdechovali jsme Vincentku jako earosol. Nad hlavou nám jedou bez přestávky zvlhčovače (máme moc suchý vzduch), ACC long, a já milovaný Bromhexin. Konečně se nám už průdušky čistí, zítra jdeme na kontrolní RTG plic. Oba se vlečeme po bytě jako můry a nejdelší štreku máme na WC a do sprchy.Nemá to konec a už si lezeme i sami na nervy. Držme si palečky a hodně zdraví všem.

Valerie83
Kecalka 289 příspěvků 22.01.19 21:04
@yarenka777 píše:
Musím se k vám přidat i s manželem. Ten před měsícem přivlekl nějakou virozu s dávivým suchým kašlem až s dávením. Spali jsme v polosedě.. Já chytila to samé od něj, ale až za 2 týdny.Zkoušeli jsme vše možné, pak oba ATB od obvoďáka. Až za 10 dní jsme konečně začali vykašlávat. Vdechovali jsme Vincentku jako earosol. Nad hlavou nám jedou bez přestávky zvlhčovače (máme moc suchý vzduch), ACC long, a já milovaný Bromhexin. Konečně se nám už průdušky čistí, zítra jdeme na kontrolní RTG plic. Oba se vlečeme po bytě jako můry a nejdelší štreku máme na WC a do sprchy.Nemá to konec a už si lezeme i sami na nervy. Držme si palečky a hodně zdraví všem.

já taky miluju ACC Long a Bromhexin, to je jediný, co mi trochu uleví. Všechny sirupy jsou úplně na nic.
Zvláštní je, že to ode mně nechytly děti, ty jsou celý měsíc úplně v pohodě (ťuk ťuk ťuk)
Taky držím palce, ať už to odejde.
Nejlepší je, jak teď píšou, že právě začíná chřipková epidemie.....­...brrrrrrrrrr

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Rozčílila ji vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >