Reklama

Už to nezvládám...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kačenka89
Závislačka 2532 příspěvků 16.05.10 13:55
Už to nezvládám...

Ahojky,
už to opravdu nezvládám.. mám 2,5letou holčičku a pořád se jen vzteká, všechno chce dělat sama a když ji uklidim nějakou věc tak začne totálně hysterčit, že musí sama a nedá se uklidnit.. :-x Už na to nenám opravdu nervy, dnes jsme chtěli jet společně do Varů na nákupy a samozdřejmně jsme se nikam nedostali, protože se malá nechtěla oblékat atd…prostě zase další hysterický záchvat, jak chce všechno sama.. vůbec nevím jak na ní :cry: je to vůbec normální??? Prosím poradte někdo?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 16.05.10 14:01

Bohužel je to naprosto normální. Lucka byla v tomhle věku taky dost nepoužitelná. Z toho věčnýho řvaní jsem takyla někdy zralá na Bohnice, ve třech letech se to dost zlepšilo. Prostě jsem jí buď nechala vyřvat nebo jsem jí prostě to oblečení navlíkla a nacpala do kočáru a jelo se, horší bylo, když už jsme pak nepoužívaly kočár. My jsme se navíc do toho stěhovali, takže to s ní zamávalo taky. prostě to budeš muset nějak přetrpět.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 16.05.10 14:02

Tak my máme doma to samé v bledě modrém. Sama si rozdělá jogurt každé ráno (a každé ráno ho vylije), sama se obouvá, sama se obléká, sami si musí donést pyžamo, sama se musí utřít po záchodě, sama si musí mydlit ruce, vlasy, prostě úplně všechno SAMA. Taky mi to leze na nervy, ale naučila jsem ji, že maminka vždycky jenom pomůže, protože Lilinka je malinká a maminka veliká a naučí jí to. Takže jogurt jen načnu, mýdlo jen dám na ruce, do trička ji jen strčím hlavu, boty jen zavážu..taky to bylo ze začátku se vztekáním, ale teď už je to lepší (jsou jí 2 a 2 měsíce). Je to období, kterým si prochází většina, ne-li všechny děti. Musíš ji nechat, jinak se všechny ty věci nenaučí. Přeju pevné nervy..

Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 16.05.10 14:03

Kačenko malá se tak vzteká od vždycky? Nebo je to až teď? Věkově spadá do období vzdoru … některé do této doby vzorné, přístupné, kooperativní děti se prostě najednou změní v malého „šílence“ :wink: a pro rodiče, kteří jsou zvyklí na úplně jiné projevy, to je dost šok. Každopádně, období vzdoru odezní. Dříve či později, ale odezní.
Zkusila bych trochu „ustoupit“, nechat ji povětšinou, ať si poradí sama, snažit se ji motivovat nějakým novým způsobem … a prostě nechat ji. Některé děti to tak mají, nemůžou za to, je to způsobené dozráváním mozku, samy ty záchvaty nedokážou korigovat … a opravdu to časem odezní.

Pipet
Generální žvanilka 24089 příspěvků 16.05.10 14:26

Madla je sice mladší, ale SAMÁÁÁ je u nás na denním pořádku, kromě NEEE a MOJEEE nejoblíbenější slovo=)

Pokud může, nějak jí umožním dělat co chce sama, hodně ji teď mám posazenou na kuch. lince, protože chce se mnou vařit, tak ji nechám něco míchat a tak… A když to nejde, tak jí to vysvětlím a prostě to udělám já… Tzn, pokud se chce sama oblíkat (ale neumí to), tak ji chytím a oblíknu, konec hotovo, žádné dlouhé hovory.

Vůči řevu už jsem téměř imunní=) Počítek do deseti nebo tak, nechej ji z nejhoršího vyvztekat a konej=)

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 16.05.10 14:46

My to máme taky doma takové podobné. Malý se pořád vzteká, když není po jeho, tak je to ještě horší. Dnes po velmi dlouhé době usnul odpoledne, ale samozřejmě se to neobešlo bez řevu. On spát nebude, a on půjde obudit tatínka, protože ten taky nebude. Nakonec pomohlo že byl tím pláčem zesláblý, tak spí skoro 2 hodiny. My chodíme pořád a všude jen s pláčem, snad to období brzy přejde. Kolikrát si říkám jak dlouho to ještě vydržím, ale na druhou stranu by u nás byla venká nuda.

Aty
Echt Kelišová 7700 příspěvků 16.05.10 14:56

Kačenko je to všude stejné ((-: i já mám vzteklou holčičku, za chvíli jí budou tři, ale změna nastala akorát v tom, že teď už jenom neječí, protože se za ten rok naučila mluvit, ale teď i odmlouvá (-: všechno chce dělat sama, ale ona se to za ten rok od dvou do skoro tří fakt naučila, že to sama dělat může ((-: stejně pravidelně rozlívá čaj všude možně, vylívá jogurt, protože ho špatně nakloní, v koupelně máme od sprchování sem tam potopu, někdy na ní taky řvu třeba půl dne, než mi dojde, že to nemá cenu a jdu se uklidnit (-: abych jí mohla po tisícíprvní opět vysvětlit, že to dělat nemůže, protože je ještě malá, něco že zase může dělat jenom s mou asistencí, no mě připadá, že to období vzdoru nepřestane nikdy, ale já jsem zatím v tom procesu tak mi to tak přijde. Věřím maminkám se staršími dítky, že to jednoho dne skončí. Tak tomu věř taky, a zkus přežít :hug:

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 177 inzerátů 16.05.10 14:58

tak my máme taky ukázkové období vzdoru a jsem taky někdy zralá na blázinec. Ale my to máme spíš opačně. On místo, aby „sám“ spíš nechce. Takže denně scény, že se oblíkat nebude-dvě hodiny jej naháním po baráku, přemlouvám, přesvědčuju, vysvětluju…beru vařechu, čímž se rozpoutává další scéna „važechu néé“ protože se jí bojí, tak se zase pro změnu taháme o vařechu. Absolutně mě neposlechne jestli vysvětluju po dobrém nebo po zlém, lákám ho na něco nebo vyhrožuju-nezabírá žádná metoda. Už se někdy dohadujem s mamkou, která nadává pak mě, že na něj jen křičím…tak jsem jí řekla, když je tak chytrá, ať mi poradí, JAK se s ním mám teda domluvit, když už nezabírá vůbec nic. Taky mám pocit, že nedělám nic jiného, než jen zakazuju, přikazuju a řvu a děsně mě to vysiluje a unavuje. Hlavně takové ty denně opakující se scény… no holt, recept jak na ty vzteklouny asi neexistuje. Nejvíc mě vytáčí, když se rozběhne třeba k hlavní silnici a já než ho doženu s nákupem, tak na něj volám, aby stál a samozřejmě taky neposlechne a dál letí svým šíleným tempem tryskáče a má z nás srandu celá dědina, že vždycky nejdřív slyší a vidí malého a pak teprve mě. A to mám běhy docela dobré, jen ty zavazadla občas brzdí. Takže jsem někdy nucená nechat kočár a tašky někde a letět pro něj.NEtuším jak na něj, když prostě dělá něco, co nesmí a nehodlá mě poslechnout. Mám čím dál kratší výdrž a trpělivost.

Aty
Echt Kelišová 7700 příspěvků 16.05.10 15:04

třeba už jsem klidná v situacích kdy přijde s velkým nožem (bohužel všechny dětské zámky už umí otevřít, tak zatím vymýšlíme, jak jí zabránit v rabování šuplíků, zatím jsme další bezpečnostní prvky vhodné pro tříletou nenašli) a průpovídkou „nůž nepatří máje do ručičky, na maminko“. To fakt počítám do deseti a pak jí opět řeknu, že na nože nesmí sahat, že na nože sahá jenom tatínek a maminka a jdu ho opět uklidit (-:, ale i manžel pochopil, že už s tím musíme něco dělat, to je ta nevýhoda kuchyně, která je otevřená s další místností, ale nevíme tedy co. Tak možná nakonec přežijeme i bez dalšího zabezpečení. A to na plotně nemám stabilně otáčecí knoflíky, varnou konev a pračku vypínáme speciálním vypínačem, na oknech máme zámky ((-: a stejně pořád čekám, kdy nás to dítě zase něčím dostane
:nevim:

verunkamandarinka
Závislačka 3334 příspěvků 16.05.10 15:08

kač a v jakém znamení je ?

hailliejade
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 16.05.10 19:06

Aty trochu OT, malej se nám taky dostane do všech šuplíků, takže nože jsme dali na magnetickou lištu na zeď, dost vysoko, aby nějakou dobu nedosáhl možná vám to pomůže

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 16.05.10 19:13

Brusek, mam pocit, ze pises o nas. V mlede modrem. jak ja bych byla rada, kdyby chtel neco delat sam - hlavne oblikani.. A to nemluvim ani o tom, ze jsme na cvokhaus z odplinkovani, kdyz jse vsechno mokry.. :roll: Cekam az to vsechno prejde a doufam, ze se nezblaznime..

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 177 inzerátů 16.05.10 19:58

noo-plinky-čurání už naštěstí v pohodě, kromě noci teda. Ale co dělá za cavyky s kakáním, to snad ani není možné. Lítá po celém baráku, uplně jančí, vřeští-na hrnec jde snad stokrát, ale až to na něj opravdu přijde, tak není možné mu ty kalhoty sundat a na ten hrnec posadit. Takže věčně všechno pos… :cert:

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 177 inzerátů 16.05.10 20:00

jo mimochodem-když jsme u těch znamení-my jsme štíři, takže chování tomu celkem odpovídá :wink: :roll:

Alice19761
Neúnavná pisatelka 17745 příspěvků 16.05.10 20:10

V psychologii se tomu říká „období prvního vzdoru“.
Nastává kolem druhého roku a trvává nějaký ten měsíc 8-) .
Dítě je zmítáno těmito termíny „JÁ, JÁCTVÍ, EGO“!
Tedy všechno musí být po jeho, jinak je zle :roll: !
Některá robátka to prožívájí umírněně, některá bouřlivě, asi jako v pubertě.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >