Reklama

Infekční mononukleoza

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 13.05.10 12:47
Infekční mononukleoza

Ahojte maminky,
chtěla jsem se zeptat,jestli nemáte náhodou některá dítko které mělo nebo má toto onemocnění.Dceři,je jí 17. měsíců ji zjistili dá se říct celkem náhodně ,když jí provedli v nemocnici odběry krve na toto onemocnění.Malá tam byla ale hospitalizovaná s obstrukční bronchitidou,už asi 5. týdnů kašlala,pak se po ATB osypala,nejspíš v kombinaci s tou mononukleozou a to byly vlastně všechny příznaky.Nebyla ani unavená,neměla v krku nic,nezvětšené uzliny…apod.V krvi ji ale byla dg.mononukleo­za.Jaterní testy měla taky ok,tak naštěstí nemá ani dietu.Po propuštění domů ale pořád kašle,i v noci,ale hlavně má od úterý zase teploty,i když bere už posledních 14 dní ATB.Naše obvodní lékařka mně říká,že ty teploty se po té mononukleoze ještě mohou nějakou dobu v etapách objevovat,navíc,že je malá teď oslabená a je náchylná ke každé viroze,kterou může dostat i přes užívání ATB.Já jsem z toho ale i tak už dost nesvá.Ráda bych si popvídala s někým,kdo s tímto má nějakou zkušenost.Díky všem.S.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 13.05.10 13:02

https://www.emimino.cz/…eozou-39909/

Ahoj.Tady je moje diskuze o infekční mononukleoze.Pos­lední dobou jich tu bylo víc.Zkus pohledat..

U nás to dopadlo tak,že ani přes zvýšené jaterní testy Emičce mononukleozu způsobenou nejčastějšími původce EB virem nebo cytomegalovirem neprokázali.Dietu nemá,ale upozorňovala mě dr.,že jí nemám dávat tučná a smažená jídla,což nedávám.Za nějaký čas jí bude dr.jaterní testy opakovat,říkala,že asi teď,při 18 měsíční prohlídce.

Měla taky všechny příznaky - začalo to bronchitidou,rý­mou,napuchlý obličej,horeč­ky,nezabrala ATB,potom silné povlaky na mandlích,zvra­cení,průjmy.By­la v nemocnici na kapačkách.

Mě dr.říkala,že těchto viroz je víc,můžou být různé formy,potom ještě v kombinaci s něčím jiným,existuje i syndrom infekční mononukleozy,což je trochu něco jiného.Naše Emička mohla prodělat jinou formu.

V nemocnici říkali,že tak malé děti mononukleozu i jí podobné nemoci zvládají většinou dobře,jen jsou oslabené.

Naše malá taky chytí kdeco.Celou zimu promarodila,měla 5krát po sobě bronchitidu,Atb.
Pro nás to znamená filtrovat návštěvy,žádné cvičení,plavá­ní,mateřská centra,místa,kde je více dětí,přes zimu ani nákupy v supermarketu.
Teď je „už“ 5 týdnů zdravá,kromě rýmy a 2 dnů teploty.Snad jí to vydrží.

Znám pár lidí,co mononukleozu prodělali,je to případ od případu jiný - klidový režim i dieta.Nejde to zevšeobecnit.

Držím pěsti,ať jste brzy v pořádku.Přeju trpělivost a pevné nervy s nemocemi.

Mili-lili
Extra třída :D 10378 příspěvků 13.05.10 13:39

ahojky,já jsem měla jako dítě mononukleozu.Přesně už si to nepamatuju,ale měla jsem šílený horečky a přísnou dietu.Zavřená doma jsem byla 2 měsíce.

lupita
Kecalka 347 příspěvků 13.05.10 13:55

ahoj, zakladala jsem tu stejne tema cca pred 10 dny, pred tydnem jsme se s touto diagnozou vratili z nemocnice s mym 28mesicnim synem.Byli jsme hospitalizovani tyden,z toho 3 dny kapacky s vyzivou a tekutinami (nejedl ani nepil z duvodu silne anginy a aftu).Jaterni testy mel v poradku,ted doma je pohodovy,hodnejsi nez „pred tim“ a mame se dobre.Dietu nijak zvlast nedrzime,jen mu nedavam cokoladu a smazena a tucna jidla stejne nejedl ani predtim.Jestli chces, napis mi na e-mail,muzeme to prodiskutovat;-)

Alice19761
Neúnavná pisatelka 17745 příspěvků 13.05.10 14:05

Ahoj!
Mononukleozu jsem měla v šesti letech.Pamatuju si, že jsem měla šílené horečky a rodiče mi dělali pořád zábaly.Ukrutně jsem zvracela i po požití čaje.Pak jsem byla asi deset dní na infekčním oddělení v nemocnici.
Po příchodu jsem byla docela dlouho doma, protože vím, že jsem nešla do první třídy hned a hrozně jsem doháněla.
No a samozřejmě velmi přísná dieta a zákaz cvičení. :mavam:

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 13.05.10 15:03

Malá právě žádné příznaky mononukleozy neměla…jak jsem psala,žádná únava,žádná bolest v krku,uzliny taky zatím zvětšné nemá,měla jen kašel,protože měla a ještě nejspíš pořád má bronchitidu a ještě měla exantéma před 45 týdny asi 2 dny horečku.V nemocnici ji vzali krev na různá vyšetření,včetně mononukleozy.Os­tatní výsledky byly v normě,jen se potvrdila ta mononukleoza.Re­žimová opatření taky nějak zvlášť nemá,jen má být aspoň týden víc v klidu…neběhat,nes­kákat,nejzdit na odrážedle apod.V sobotu nás propustili z nemocnice s tím,že malá byla mnohem lepší,co se týkalo poslechu,kašlala mnohem méně a teplotu vlastně vůbec neměla.Právě mě ale zaráží,že 4 dny po propuštění z nemocnice dostala teplotu a začala zase víc kašlat,i když poslech je podle naší lékařky, v pořádku.Tak právě nevímjestli je možný,aby měla ty teploty od té mononukleozy až teď?

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 13.05.10 15:04

Mělo tam být 4 týdny… :lol:

Alice19761
Neúnavná pisatelka 17745 příspěvků 13.05.10 15:36
sjuzan píše:
Mělo tam být 4 týdny… :lol:

No, tak to je zvláštní.
Asi bude lepší to konzultovat s mudrou! :think:

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 13.05.10 18:03

sjuzan,mě dr.říkala,že hodně dětí mononukleozu v mírné formě prodělá,ani o tom neví.Většinou se to ani nezjistí nebo jen náhodně.To je asi váš případ.

Nikdo Ti přesně neřekne,jestli „jen“ doznívá mononukleoza nebo je to něco jiného.Nebo je v důsledku toho oslabená a něco chytla.

A říkali mi i v nemocnici,že u malých dětí to většinou probíhá dobře.
Nebála bych se tak,zvlášť,když má v pořádku jaterní testy.Nejlepší je poradit se s dr.

hojta-míma
Stálice 87 příspěvků 09.08.11 21:17

Ahojky maminy,chci se zeptat zda některá nemá„bohužel“ :cry: zkušenost s infekční mononukleózou­???jsem zoufala :zed: malá byla před cca.3.týdny nastydlá(asi týden)pak týden nic,minulý pondělí plakala,že jí bolí nožičky,druhý den teploty a bílý povlak na mandlích,mudr.nám dala ATB na angínu,jenže po 2.dnech teploty neklesali,krk byl jak zasypaný moučkovým cukrem,tak jsme jeli opět k mudr,ta nám okamžitě dala jiné léky,jaterní testy zvýšené hladiny,takže diete a vyřkla tuto nemoc,pro mě velká neznámá,ale teď mi je zle,nevím kde nabrat info(recepty,atd.)a hrozně se bojím aby se nenakazil i klučina :cry:

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 09.08.11 21:20

Tady je to vcelku pěkně popsané :wink:
http://www.dietologie.cz/…recepty.html
Já jsem si mononukleozou taky prošla, bylo mi myslím asi osm roků..
A tady je taky nějaké info :wink:
 http://mononukleoza.net/

hojta-míma
Stálice 87 příspěvků 09.08.11 21:30
Dííííííííky moc,jsi zlatá :hug: :hug: jsem z toho fakt mimo
lyrica píše:
Tady je to vcelku pěkně popsané :wink:
http://www.dietologie.cz/…recepty.html
Já jsem si mononukleozou taky prošla, bylo mi myslím asi osm roků..
A tady je taky nějaké info :wink:
http://mononukleoza.net/

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 09.08.11 21:32

Nemáš zač :wink:
Já si doteď pamatuju, jak jsem jedla krůtí šunku, takový ty malinký kolečka..Dodnes se na ni nemůžu podívat :lol: :lol: Ale jinak nemám tuhle nemoc spojenýho s ničím tak hroznym, to zase ne, jen ta dietka no..Tak neboj, bude to v pohodě :wink:

tterka
Kelišová 5419 příspěvků 09.08.11 21:34

Já ji měla v šestnácti. Tři týdny mě doktorka léčila na angínu a když mi nezabraly ani čtvrtá antibiotika, neustále jsem měla čtyřicítky a myslela jsem, že už asi nepřežiju, tak ji napadlo udělat mi odběry. Potom to bylo honem honem, že musím do nemocnice a tam jsem měla první týden kapačky + 2 týdny injekce penicilin, další týden na pozorování…
Následovala dost tvrdá dvouletá dieta, protože jsem měla v háji játra…
Nemoc tedy nic moc,… Ale záleží na průběhu

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 09.08.11 21:36
hojta-míma píše:
Ahojky maminy,chci se zeptat zda některá nemá„bohužel“ :cry: zkušenost s infekční mononukleózou­???jsem zoufala :zed: malá byla před cca.3.týdny nastydlá(asi týden)pak týden nic,minulý pondělí plakala,že jí bolí nožičky,druhý den teploty a bílý povlak na mandlích,mudr.nám dala ATB na angínu,jenže po 2.dnech teploty neklesali,krk byl jak zasypaný moučkovým cukrem,tak jsme jeli opět k mudr,ta nám okamžitě dala jiné léky,jaterní testy zvýšené hladiny,takže diete a vyřkla tuto nemoc,pro mě velká neznámá,ale teď mi je zle,nevím kde nabrat info(recepty,atd.)a hrozně se bojím aby se nenakazil i klučina :cry:

Ahoj, jdu tě potěšit a uklidnit :wink: David měl mononukleozu v necelých 3 letech. Měl zduřelý krk, tak jsme na to přišli… Nikdo jiný to od něj naštěstí nechyt, a to jsme měli doma malé miminko :wink: Dostal Prednison na pohotovosti a byl na dietě. Stejně v té době nějak extra nedietně nejedl. Když to srovnám s tím, co jsem dostávala po monoukl. já v nemocnici za „dietu“, tak jedl vlastně ditetní jídlo doma pořád. Nemá se dávat smažené a kořeněné… Neboj se, bude to dobré, hlavně ať se děti nepusinkujou a bude to OK :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >