Už zase marod!!!!!

Anonymni
23.11.07 16:55

Už zase marod!!!!!

Holky pouze úleva… Chodíme do školky od září, malá má 3,5 roku. Týden ve školce pak šílený měsíční kašel ničím nevyléčitelný, všechny kapky světa atd. atd. Takže paragraf, babička atd. Před 3 týdny nám na alergologii dala singulair, kašlala ještě 2 noci a pak přestala..stále ho bere ale nekašle již 14 dní hurá, takže 14 dní ve školce i z dneškem. Včera začala pro změnu strašně smrkat no a dnes pro ni příjdu a naprosto ucpaný nos, kruhy po očima atd. atd. takže to tu máme zas. Trošinku teplota 37 (jindy má pouze 36,2 atd. tak proto říkám teplotka) ale je mi jasné že to zas je tady. Už se opravdu zblázním z toho
A chci se zeptat zda někdo nevíte když bere ten singulair a měla by teplotu můžu jí dát normálně sirup nebo čípek na horečku? Nevadí to nějak?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
23.11.07 17:21

Na www.avicena.cz píšou:"Mohu užívat SINGULAIR spolu s jinými léky?
Celkově lze říci, že SINGULAIR neovlivňuje účinky jiných léků, které můžete Vy nebo Vaše dítě užívat. Je nicméně důležité informovat lékaře o všech lécích, které Vy nebo Vaše dítě užíváte nebo máte v úmyslu užívat, včetně léků dostupných bez lékařského předpisu. " Takže já bych klidně léky proti horečce dala, ale jen pokud by měla fakt velkou teplotu, nějakých 37,5 apod. se stejně nemá srážet.
Jinak myslím, že jste na tom s tou nemocností ještě docela dobře (i když zaměstnavatel si asi myslí něco jiného, že?). Syn je ve školce taky od září a chodil tam zatím jen 3× celý týden, jinak je aspoň část týdne vždycky nemocný. Já to řešit moc nemusím, protože jsem na mateřské s mladším, ale už mě to fakt ubíjí. A je mi jasné, že se můžu rozloučit s tím, že bych ve 4 letech mladšího šla do práce. Ten je totiž alergik a ekzematik, takže na tom s nemocností bude asi podobně. Holt nás bude muset nějak uživit manžel…
Tak držím palce, ať je malá nemocná co nejmíň. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.11.07 17:50

Děkuji už z toho blbnu, jen se ještě zeptám bolí takév malého bříško jen tak z ničeho nic pak zase nic atd. atd.? Malá mi to právě taky dělá co chodí do školky občas. Přitom jí normálně. průjem nemá nic. Ale dnes když je nachlazená tak si začíná stěžovat že ji bolí bříško

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.11.07 20:32

U nás se naštěstí bolení bříška nekoná (kromě jedné žaludeční virózy, kdy nakazil zvracenim postupně celou rodinu). Vždycky je to stejné - rýma, bolení v krku, kašel. Naštěstí to není nikdy nic horšího, ale vyležet to musí stejně. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
6545
24.11.07 21:17

Barča začala chodit posledních 5 dní v září - byla jen 3, pak střevní viroza, následovaly afty a pobyt v nemocnici. Po 3 týdnech opět školka, téměř měsíc. A pak 2 týdny doma - nachlazení, kašel a rýma.

Je to asi normální, jsem ráda, že to zažiju, dokud jsem doma a ne v práci…chce se to obrnit trpělivostí. Po poradě s dr jsme začaly léčbu na podporu imunity Ribomunylem, dávám Preventan a jiank držím. To počasí je šílený, navíc poovina maminek dává děti s kašlem a rýmou do školky…

Co se týče toho Singulairu, tak jako netěhu jsem ho brala s dalšími antialergiky, do toho jsem zvládla užívat antidepresiva plus léky na kašel. Jediný, co bych hlídala je, zeptat se při nákupu v lékárně. doktorka to ví, co berete, tak to bere v potaz.

Přeju, abyste zimu přežily bez úhony, ono bude zas líp, jak se trošku aklimatizujou na to prostředí…

Gabča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
26.11.07 13:49

JOJo, školky a nemoci :( i nás to postihuje dost často :( taky máme týden školky a 2týdny doma :x bohužel ta nachlazení chytá i mladší syn a tak si to vážně užíváme. Nejhorší varianta je, když je dcerka nemocná a syn „ještě ne“… stejně musíme zůstávat doma všichni. Do školky se pak vrací až úplně zdravá, ale jak píše Gabinka ne všechny mamky to tak dělají…

Já si jen říkám, že když už to zažíváme s holkou, se synem to bude klidnější (kéž by)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
26.11.07 13:54
Markmark píše:
JOJo, školky a nemoci :( i nás to postihuje dost často :( taky máme týden školky a 2týdny doma :x bohužel ta nachlazení chytá i mladší syn a tak si to vážně užíváme. Nejhorší varianta je, když je dcerka nemocná a syn „ještě ne“… stejně musíme zůstávat doma všichni. Do školky se pak vrací až úplně zdravá, ale jak píše Gabinka ne všechny mamky to tak dělají…Já si jen říkám, že když už to zažíváme s holkou, se synem to bude klidnější (kéž by)

Pro „pobavení“ - po 2 týdnech šla dnes Bára do školky. Jsme zas doma. Pro změnu se jí dopoledne vylezl opar:( Ráno byla čistá, jinak bych jí samozřejmě nepustila. Učitelka mi to ani neřekla a já to viděla a rovnou jsem jí omluvila:(

PS: nejdřív jsem pochopila, že si to Markmark vztáhla, že obviňuju všechny maminky nemocných dětí, ale už jsem pochopila správně, takže i jen za tu myšlenku se omlouvám:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
27.11.07 11:43

Gabčo, fakt si to nevztahuj na sebe…neopak je vidět že TY jsi jiná :P
Po posledním „chcípacím týdnu“ jsem naší myšce na:,–(ila vitamíny+Echinaceu+mažeme obličej i pusu+začala jsem i lehce ochlazovat večerní koupání. No, snad to bude aspoň na chvilku účinkovat.

Pro jiné „pobavení“ …už jsme řešili i první vši ve školce (ne že by je dcera dotáhla domů, ale preventivně kapeme kapku oleje TeeTree, prý je to odpuzuje :twisted: )
Jojo a pak že řádí jen chřipky a nachlazení :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5444
27.11.07 16:03

Holky,
tak u nás je to to samé. Marťa nastoupil do školky v září a dohromady tam byl maximálně tři týdny. Já ho vždycky doma vyléčím, dám ho do školky mezi chrchlající a rýmující děti a za dva dny je doma zase :? . Nejhorší je, že to od něj vždycky chytne i maličká a ty rýmy fakt nejsou žádný med, když musím pořád odsávat nosánek. Vši už ve školce byly v říjnu - naštěstí se k nám nedostaly. Teď je Marťa zase už druhý týden doma a příští týden má jít na řezání mandlí. Takže minimálně do poloviny prosince bude s námi :( - a to už se nám ve školce objevily i neštovice. Tak doufám, že je nechytil - byl tam předminulý týden na dva dny, snad už by se to projevilo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
28.11.07 10:24

No ani nemluvím

Ahoj mamči, my musely malého stáhnout ze školky, od září tam byl max.5 dní v kuse, pak tři týdny doma na antibioticích a v říjnu čtyři dny a dva týdny doma - znovu antibiotika a 40 stupňové horečky. Navíc je syn astmatik, takže se mi noc co noc dusil a za týden sme byly 3 x na pohotovosti, aby si ho poslechl odborník, protože sem měla obavy ze zápalu plic nebo průdušek…no otřes. Teď mi ho hlídá kamarádka, ale v lednu čekáme další, takže do školky nepůjde už je kvůli tomu, že by mi domů tahal nemoci a já nevěděla kam dřív skočit…doktorka mi doporučila dát ho až na předškoláčky, takže se uvidí…pokud není v kolektivu, je to nějaká ta rýma,chřipka,viróza nebo zánět hrtanu,ale jakmile tam vleze…jsou to různý koky a hemofily,takže antibiotika…antibiotika :-(
Teď se malému udělaly červené mapy na jazyku, tak se chci na to doktora zeptat,protože sem si myslela, že je to po léčbě antibiotiky,ale stále se mu to rozšiřuje,tak se mi to moc nelíbí…
Mila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
28.11.07 10:55

To nezávidím:( přeju, aby to nic nebylo a aby byl prcek v pohodě.

Kamarádce doktorka řekla, že by jí doporučila dát holku do školky až na jaře.

My čekáme druhý kousek únor, tak jsem taky zvědavá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama