Uzdička pod jazykem a kojení

187
28.7.20 11:22

Uzdička pod jazykem a kojeni

Ahoj holky, z duvodu bojkotu kojení mi laktacni poradkyně doporucila nastrihnout uzdičku. Sly byste do toho? Mám strach, ale prý zbytečně. Přidám foto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4440
28.7.20 11:24

Taky jsme byli s dcerou když měla nějakých 14 dní. Kamarádka to nechala a jejich malá pak měla i problém s mluvení až byla větší, takže stejně pak musela jít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3930
28.7.20 11:33

Určitě jděte. Pak může mít problem i s mluvením, a nechat to školkovému dítěti bych nechtěla teda prožívát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4861
28.7.20 11:36

Určitě jdi. Je to akce na 5 minut, čím dřív to bude, tím lépe. Nic to není a podle fotky to vypadá, že to mimi potřebuje. Byla jsem se synem když měl pár týdnů na doporučení doktora. Lepší teď než později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2183
28.7.20 11:36

Ahoj. Malému to chtěli strihnout v porodnici, ale pak kvůli dalším potížím se na to úplně zapomnělo. Bohužel nás to stalo kojení, protože náš pediatr na to malého odmítl poslat, že ho přeci nebudeme trápit a půjde tam, až kdyby byl problém s mluvením :,( záleží, jak moc to vaše dítě má.. Nas malý nevyplazne pořádně jazyk, má ho do srdíčka, tu špičku, jak mu právě střed jazyka táhne ta uzdicka. Takze se obávám, že nás zákrok nemine.. Dost se toho děsím, kdyby mu to udělali jako malickemu, ani by o tom pomalu nevěděl. Takhle si to bude pamatovat, kdyby na to šel třeba ve třech letech :-( trošku se dá ta uzdicka i vycvičit, aby se trošku natáhla, o to se aktuálně snažíme. Cvičíme olizovani rtů, plazeni jazyka, na rty mu třeba namazu trošku medu, aby měl motivaci snažit se to sliznout..:-( je to děs. Manžel to má tedy taky a jako malý rackoval, nicméně na logopedii mu pomohli a do školy už šel s normálním „R“, tak snad to bude mít syn stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vbu
336
28.7.20 11:42

Nestrihala bych bez vysetreni na orl a fyzioterapeutem, ktery umi nejlip kraniosakralni terapii. Mnoho laktacnich poradkyn vidi v uzde problem, ale ten muze byt jinde a potom strizeni nadela jeste vic problemu. Je treba zkontrolovat jeste patro ( problem gotickeho patra ), svaly co se pouzivaji u kojeni a psychomotoricky vyvoj a pripadne blokady. To vse muze na bojkot mit vliv

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
28.7.20 11:47

Dcera to měla taky, přesně jak je popsáno výše - špička jazyka byla při vypláznutí jakoby rozdělená na dvě půlky. Nechali jsme to odstranit v pěti letech, do té doby s tím žádný problém neměla, kojená bez problémů do dvou let, pediatr při prohlídkách ani logoped při vyšetření ve školce neshledali s výslovností žádný problém, ale doporučili odstranění uzdičky, protože při vyslovování některých hlásek nedala jazyk do zcela správné polohy. Ono i záleží na „síle“ té uzdičky, dcera ji sice měla přirostlou dost u špičky, ale byla to spíš jen taková průhledná blanka, takže zřejmě i proto nedělala takové potíže. U tvého mimča mi připadá, že je docela silná. Neboj se toho, je to malý zákrok a prý se to dřív plošně střihalo už v porodnici. Dcera byla sice statečná a zvládla to, ale stres to pro ni určitě byl, plakala tam, bála se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
28.7.20 13:31

Je to fakt rychlovka. Ja ted byla se synem a bylo mu 10 dni, spatne se prisaval. Jen to šmikl a bylo hotovo, trosku to krvacelo, ale dala jsem mu hned prso a byl klid a bylo to znat, ze se prisaje jinak a lepe. A jak uz psaly holky vyse, muze mit problemy s mluvenim, muze sislat a nejde pak ani vyplaznout jazyk, coz deti rady delaji.
Neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama