V čem chodí doma vaše batole?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yarisek
Kecalka 452 příspěvků 29.09.14 21:16
V čem chodí doma Vaše batole?

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, v čem doma chodí Vaše děti?

Dceři je 19 měsíců a od té doby, co začala chodit, chodí doma (i na návštěvách) pouze v protiskluzových ponožkách. Na ven má kvalitní zdravotní boty, ale doma je v ponožkách. Mám pocit, že je to lepší, než jí ničit nohu v látkových bačkorách. A na doma jí kupovat druhé zdravotní boty je docela finančně náročné. Boty zatím kupujeme každé 3 měsíce a většinou dvoje (teď v létě jedny plné a jedny sandály). Bačkory jí nechci dávat právě kvůli tomu, že já sama mám ploché nohy a dceři nechci zkazit nožičku, kdyby měla tyhle dispozice po mě.

V kuchyni, obýváku a na chodbě, kde se přes den tráví nejvíce času, máme plovoucí podlahu (+ koberec a puzzle na hraní), v dětském pokoji koberec. V zimě máme vytápění do podlahy. Od té doby, co dcera chodí, zatím nebyla ani jednou nachlazená.

V těch protiskluzových ponožkách jí to nijak zvlášť neklouže (je znát, že jsou lepší než obyčejné ponožky).

Když k nám přijdou na návštěvu kamarádky, tak většinou dítěti přinesou i bačkory. My je vůbec nemáme.

Jaký na to máte názor, příp. zkušenost či doporučení od lékaře???

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 29.09.14 21:18

Odjakziva bosa jako my vsichni.

danali
Kelišová 7285 příspěvků 29.09.14 21:19

Doma v ponožkách. Bačkory používají jen ve školkách.

Tereza1986
Kelišová 6753 příspěvků 29.09.14 21:19

V obyčejných ponožkách nebo bos.

Iny
Povídálka 31 příspěvků 29.09.14 21:21

Já teda bačkůrky dávám, ale to jen kvůli tomu, že máme skoro všude dlažbu, jen v pokojíčku mají holky koberec a dost ta dlažba studí, i mě kolikrát je chladno od nohou, takže bačkůrky jo.. koupila sem takový ty vyšší zavazovací s klenbou, ta noha je v nich přeci jen pevnější než v klasických bačkorách ;-)

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 29.09.14 21:23

Naše děti doma chodí bosky, resp. v ponožkách (obyč bavlněných). Máme taky plovoučky.
Oba lezou pořád do postele, na gauč.. neumím si představit, že by všude lezly v bačkorách. :nevim:

Ani na návštěvu bych bačkory nebrala. (Jen ke tchýni ano, mají psa, a celkově špinavou zem. :roll: )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 21:23

V ponozkach, v backorkach jen u jedne z babicek… Po odjezdu jsou backorky cerne:-( mame takove otevrene backorky s pevnou podrazkou ( spis jako latkove sandaly s gumov podrazkou).

syselinka
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 29.09.14 21:23

V baráku máme od podlahy chladno takže jedině v papučích - zdravotní se žirafou stojí cca. 120kč takže to není závratná částka.
ke všemu otec malé je z afriky, v dětství chodil bosky a má strašně ploché nohy takže tomu chci předejít…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 21:24

Tak koukam ze jsem na tom stejne jako Cosmos:-))mopem kterym vytira bych nevytrela ani psi boudu!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 21:25

Vzdyt proti plochym noham by se prave melo chodit boso ne?

Zuzlounek
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 29.09.14 21:26

Jaro, léto, podzim buď naboso nebo v ponožkách a přes zimu dávám bačkůrky, protože sice máme plovoučku, ale je od noh zima. Kdybychom měli podlahové vytápění, tak by chodil v ponožkách i přes zimu.

Jana206
Nadpozemská drbna 27028 příspěvků 29.09.14 21:26

Dítě si v bačkůrkách nohu neničí..Dětská noha nemá klenbu, vyvíjí se cca do 4 let, je pokryta tukovým polštářem, certifikovaná zdravotní obuv nemá do určité velikosti komponenty pro podporu klenby a je to tak správně, pouze by se vytvářely otlaky.

Záleží, jaký máte doma povrch. Náš ortoped říká, že chodit v ponožkách je zdravé jen na měkkém koberci s vysokým vlasem, ne na tvrdé podlaze, plovoučce nebo dlažbě.
My máme plovoučku, nikde žádné koberce a důsledně dbám na používání papučí u dětí. Starší děti(6 a 8 let),mají papuče Fare, ty dražší s komponenty pro podporu klenby, nejmladší dvouletá má zatím certifikované bačkůrky levnější - už k vůli tomu, že potřebuje nové cca každé dva měsíce, kdežto dětem vydrží papuče půl roku. V papučích můžou i na gauč, postel, máme všude přehozy, ale nesnesu, aby doma chodili bosky. Já sama mám kvalitní zdravotní pantofle, ploché nohy nemám a chodit bosky, to bych se zbláznila..Jednak nemáme topení v podlaze a jednak je to tvrdé a tlačí to..V létě chodily děti hodně bosky venku v písku a trávě.

syselinka
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 29.09.14 21:27
@Anonymní píše:
Vzdyt proti plochym noham by se prave melo chodit boso ne?

malá když byla bosa než začala chodit a jen obcházela nábytek měla ploché nohy, od té doby co chodí tak nosí papuče a už se jí tvaruje klenba :nevim:

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 29.09.14 21:27

Mně holky bačkory nechtějí nosit. Jednou za čas to zkusím, koupím jim nějaké hezké, chvilku to nosí, ale pak to servou a zas jen v ponožkách. Dávám jim bačkory když má přijet tchyně. Ona to pořád komentuje, že si holky ničí nohy a mě to nebaví poslouchat.
Máme všude buď dřevěnou podlahu, nebo dlažbu, takže ideální to není

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 29.09.14 21:28
@Anonymní píše:
Vzdyt proti plochym noham by se prave melo chodit boso ne?

To sice ano, ale po nerovném povrchu, venku, v přírodě.. ne po plovoučkách nebo dlažbě.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

Zdrcující kritika Vémoly: Fejkový zápasník, vybírá si slabé soupeře, říká trenér MMA

Jsem česká jednička! Tuto větu donekonečna opakuje nejslavnější tuzemský MMA... číst dále >