V čem perete - atopický ekzém

1490
15.12.07 21:34

v čem perete - atopický ekzém

Holky,
mám takový dotaz. Malý má atopický ekzém, zatím pomáhali mastné krémy, hlavně tedy Infadolan - v lékárně mi však sdělili, že by se snad neměl používat pořád. Prý obsahuje kyselinu salycelovou…

V létě jsme neměli skoro nic, teď se nám v zimě bohužel trochu „rozlezl“. Uvažovala jsem nad tím, zda na to nemá vliv i prášek na praní. Zatím peru v Persilu sensitiv. Předím jsme měli Lovelu - tak nevím…

V čem perete vy?

Díky za odpověď.

pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9130
15.12.07 21:40

Ahoj,
taky jsme meli ekzem, doktorka nam doporucila lipobasi, je to hodne mastny krem a muze se s nim mazat porad. Jinak taky peru v persilu a v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
15.12.07 22:35

lipobasi jsme zkoušeli a vůbec nám nepomohla. Ty suchá místa mu navíc zcela zčervenala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
16.12.07 00:43

pet 14,
taky pereme v Persilu Sensitive, už od narození, Honzík měl do asi 5 měsíců též atopický ekzém, ale jen v prášku to nebude. Zkusila bych kožní, jiné krémy, pokud možno ne kortikoidy, tělo si na ně zvyká :?
Nám pomohla homeopatika.
Přeju brzké uzdravení :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
16.12.07 11:09

Ahoj - tak s ekzemem bojuju od porodu ja - mala ma obcas nejakej suchej flicek - ale to zvladame excipial mandlovym kremem, lipobasi nebo excipial telovym mlekem… do vody dam obcas olejicek - hodne pomaha koupel z ovesnejch vlocem.-) Dulezite je, promazavat casto. Nejen po koupani - sucha mista vicekrat denne. Nekdy pomaha - nekoupat denne - urcite nepouzivat klasicka mydla, tel.mleka atd.

Prani - peru v persilu sensitiv - ale co je dulezity - zadna avivaz a misto ni trochu octu:-) Ocet vytvori kysele PH na obleceni - neni citit - neboj se - a moc pomaha. Take pozor na barvy. malo se to vi - ale existuje i alergie na nektere barvicky. Mne treba dela zle cerna - kterou samozrejme miluju. Naopak - bila mi dela na pokozku dobre:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1084
16.12.07 11:23

Štěpánek má taky atopický ekzém. Když byl mimi, prala jsem ve skvělém a hodně drahém Mini Risku, pak v Lovele, teď normálně v Arielu. Myslím si ale, že jsem si mohla ušetřit peníze a shánění, ale nevím. Zas mám klidné svědomí, že jsem mu to tím určitě nezhoršila. Jinak nám se taky osvědčila homeopatika.
Držím palce!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.12.07 12:15

Nejdřív jsem prala v Lovele, později jsem přešla na persil sensitive a někdy mezi prvním a druhým rokem (sorry, přesněji si to nepamatuju:D ) jsem začla postupně prát v prášku, co peru naše oblečení.

Kolem roka nám AE vymizel, asi kolem roka a půl měla jeden velký výsev, jinak sem tam občas ložisko…

U druhého bude stejný postup…

Pokud bude mít i druhé mimčo AE, budu chtít pokud možno po poradě s kožní lékařkou tedy, která je na AE odbornice v ČR, nejspíš stejné dělané masti, jako u první.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
16.12.07 19:18

Ahoj, osobní zkušenost nemám, ale kamarádka si užívá své. Prala hodně dlouho v prášku „Batole“, nemohla si ho vynachválit. Teď zkusila Lanzu a říká že taky skvělý. Po všem ostatním se osype. A jasná věc. Žádná aviváž a pokud jsou extrémně citlivý jedinci, dvojité máchání. Aspoň kamarádka to tak dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
16.12.07 21:11

Ahojky,
Tomášek má taky ekzém a tak peru v Lovele. Zkusila jsem i Persil sensitiv, ale po něm se mu ekzém zhoršil.

Jo a k tomu Infadolanu, je v něm pouze vazelína,vosk,lanolin a vitamin A a D. Klidně ho používej dál, věř mi, pracovala jsem přímo ve výrobě, kde se tato mast vyrábí. Já ho používám i na opruzeniny :o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
16.12.07 21:47

Ahoj tak já peru od začátku ve Forsilu.Je proti alergení,příjemně voní a skoro vše vypere.Jsem s ním hodně spokojená,ale jedna nevýhoda je že se musí objednávat.Alespoň já ho objednávám přes paní co ho používá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
17.12.07 11:30

zkusím změnit prášek a budu to teda pozorovat.

Kaato,
díky moc - uklidnila jsi mě, vcelku mě v lékárně vyděsila… Nám prostě pomáhá jen Infadolan. Lipobase, indulona a ostatní, které uvádíte - nic , ještě to navíc zčervenalo a řekla bych, že ho to i svědí. Dnes jsem opět začla s infadolanem a nechtěl ani, abych mu ta místa mazala…

Jinak v létě jsme to skoro neměli, jen trošku na stehnech , ale většinou jen na jednom. A teď v zimě to se tedy fakt rozběhlo. Ke kožařce jsem nechtěla, ta naše to řeší okamžitě kortikoidy… (mám sama alergii na některé prací a mycí prostředky)

Ty homeopatika znějí zajímavě - holky, kde seženu nějaký seznam homeopatů, popř. i nějaké reference k jejim osobám?
Jsme ze Sev. Moravy…

Takže ještě jednou díky za případné odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
17.12.07 12:09

Mě ted dr. doporučil novou kosmetiku pro AE-Vitella-používáme olejovou lázeň a mlíko a ekzém se o 90% zlepšil!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
17.12.07 12:59

Ahoj,
pet 14, seznam homeopatů by měl být tady:
http://www.homeopaticka-fakulta.cz/…a/seznam.htm
přeju, ať Vás ekzém brzo opustí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3006
17.12.07 17:56
Kaata píše:
Ahojky,
Tomášek má taky ekzém a tak peru v Lovele. Zkusila jsem i Persil sensitiv, ale po něm se mu ekzém zhoršil.Jo a k tomu Infadolanu, je v něm pouze vazelína,vosk,lanolin a vitamin A a D. Klidně ho používej dál, věř mi, pracovala jsem přímo ve výrobě, kde se tato mast vyrábí. Já ho používám i na opruzeniny :o)

Souhlasím s Kaatou, já dělala přímo v lékárně a myslím, že si to popletli s Pityolem, ondřejovkou nebo kdoví s čím. Infadolan taky používám na prdýlku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.07 12:35

Ahojky, zapojuji se do diskuse i ja, jsem tady uplne nova, bydlim v Helsinkach a mam 1,5 leteho atopika sama doma. S tema praskama moc nepomuzu, ale mate v Cesku asi taky MiniRisk, ktery je tady na trhu velice oblibeny. V tom peru i ja, ale nejakou ulevu od exemu jsem nezpozorovala. Zadnou avivaz sama napouzivam. Dala jsem taky parkrat do machani ocet, ale pradlo mi potom strasne smrdelo, tak nevim, co jsem udelala spatne. Z Ceska si do Finska vozim konopnou kosmetiku, ktera se mi osvedcila na nektera stadia exemu (atopak je jako ten nejrozzranejsi fajnsmekr…na ruzna mista na telicku a na ruzna stadia exemu zabiraji ruzne veci…jde mi nekdy z toho hlava kolem, ale hodne jsem uz ziskala zkusenosti a trosinku se v tom zacinam orientovat), potom mam v zasobe modrou Indulonu (na struhadylka na nozkach), Infadolan pouzivam na opruzeniny a maznu ho nekdy i pres Holtovku, ktera vysusuje (obsahuje ale Retinol , bacha, nemel by se dostat do oci a na sliznice), Holtova mast zabira pouze na urcite hrube fleky na zadnicce a pod kolinka, Ondrejova mast zase na ozuzlany palec, Lipobase na to same a na pindourka, kde ma exem ten muj maly nebohy musketyr taky, no a Physiogel na tvare a pod bradicku. Snad jsem trochu pomohla, Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama