V cem si vedete vydaje?

13496
29.9.09 19:48

V cem si vedete vydaje?

Ahoj

zajima me kam si pisete vydaje…
Ja teda doted kazdy den psala vse na papir jak jsem to odkoukala od sve mati ale radeji bych to nekde na pc,kde budu mit vse zvlast a prehledne.
Asi v Excelu ze?Ja su asi tupa ale nejak mi to nedochazi jak si to tam scitat atd…
Nebo je neco lehciho?Poradte prosim.,.Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.9.09 19:51

Ahoj,moje oblíbené jsou www.eucty.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
29.9.09 19:57

V Excelu máš Funkce. Zapisují se tak, že třeba součet je: =sum(A1; A10)
před jménem funkcí musí být vždy rovnítko, to značí, že budeš dělatfunkci. pak napíšeš sum, nebo vybereš ze seznamu funkcí, kulatá závorka, myší označíš buňky, co chceš sečíst, uzavřeš závorku a odentruješ. Tam, kam jsi napsala funkci ti to hodí součet, který se bude měnit na základě obsahu těch buněk, takže když v buňce něco přepíšeš, tak se ti změní na správný výsledek i ten součet.

Asi nejpřehlednější bude mít na každý měsíc nový list.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
29.9.09 19:59

Přesně, Excel je pro mě ideální, každej měsíc jeden list, formulář jsem si udělala stejnej a sleduju tak i třeba různý přesuny na účty nebo nutnost si dát stranou na pojistky nebo připojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
29.9.09 20:08

Přesně tak, v Excelu. Na každý měsíc jeden list. Základy excelu jsou jednoduché, jakmile si ho trochu osaháš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
29.9.09 21:09

taky v excelu. jeden list = podrobne denni vydaje, druhy list souhrny, treti list evidence pujcek a vydaju mimo „provozni“…
vyhovuje mi to vic nez nejaky cileny sw, protoze si tu variabilitu muzu nastavit jak potrebuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
29.9.09 22:52

Grisbi - program volně stáhnutelný z netu. Výborné, dá se tam nastavit libovolný počet účtů (běžný účet, hotovost atd.) a kategorií (potraviny, nájem, hračky, …). Pak se tam zapisují transakce a dají se nastavit tzv. sestavy, např. výdaje za měsíc, výdaje za potraviny, příjmy od určité osoby apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.9.09 23:11

Omlouvam se za stupidni dotaz, ale k cemu si ty vydaje vedete? Aby jste vedely kolik za co utratite a popripade si na to daly priste pozor? Nebo je i jiny duvod? Dekuju, Jolana.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.9.09 07:36

Dřív jsem si také vedla příjmy a výdaje,abych měla přehled o financích,popř. zjistila rezervy.Ale psala jsem si to do sešitu,tenkrát ani PC běžně doma nebyly.Dnes po 18-ti letech je to dost zajímavý počteníčko.Jsem lenoch si výdaje psát,i když vím,že by to jistě dosti pomohlo.Asi před rokem jsem to zkusila,zjistila že některé položky jsou fakt síla,tak jsem to hned zrušila.Říkám si,že když s příjmy vyjdeme dobře a ještě ušetříme,tak se nebudu stresovat tím co utratíme.Ale určitě je to usper věc.

• Nahlásit
  • Citovat
14721
30.9.09 09:01

Jolano, já se vždy divila, že vydělávám dost peněz a žádné mi nezbývají. Pak jsem to začala psát a divila se… tamhle tričenko, kabelka, kafíčko s kamarádkou, další tričko )na to první už jsem zapomněla :lol:) a zjistila jsem, kolik peněz takto rozpráším…
Velmi důležité je pak pro mě zjištění, kolik potřebuju minimálně. Za platby za bydlení, jídlo, nutnou kosmetiku atp. Takže vím, kolik prostě měsíčně musím mít, abych nebyla v mínusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6989
30.9.09 11:11

Já si výdaje nepíšu, ale osvědčilo se mi dělat to takhle:
Vybereme s manželem domů 12 tisíc, zbytek necháme na účtech na zaplacení půjčky, hypo, školky a pojistek.
Peníze si rozdělím do obálek:
JÍDLO - 6000
INKASO - 2100
DROGERKA - 900
BENZÍN - 1500
TELEFONY - 600
OSTATNÍ (léky, oblečení apod.) - 900

Těch 6000 na jídlo si rozdělím na 4 díly a na každý týden mám na jídlo 1500 Kč. Chodím nakupovat ob den a hlídám si, kolik utratím a nesmím těch 1500 překročit.
Těch 900 Kč na ostatní věci není moc, ale alespoň nekupuju žádný blbosti.

Minulý měsíc nám třeba ještě zbylo 700 Kč, ale zrovna se muselo zaplatit pojištění na domácnost, takže se ty peníze použily na tohle.

Jo a ještě jsem chtěla napsat, že než jsem to takhle začala dělat, dali jsme peníze na hromadu a prostě se bralo. No a třeba týden před výplatou jsme zjistili, že nám chybí dva tisíce a muselo se znova vybrat. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15791
30.9.09 11:33
chuanitka píše:
Jolano, já se vždy divila, že vydělávám dost peněz a žádné mi nezbývají. Pak jsem to začala psát a divila se… tamhle tričenko, kabelka, kafíčko s kamarádkou, další tričko )na to první už jsem zapomněla :lol:) a zjistila jsem, kolik peněz takto rozpráším…
Velmi důležité je pak pro mě zjištění, kolik potřebuju minimálně. Za platby za bydlení, jídlo, nutnou kosmetiku atp. Takže vím, kolik prostě měsíčně musím mít, abych nebyla v mínusu.

Napodobne, poradne jsem zacala setrit az behem prvniho tehu, kdy jsem za hadry neutracela (az pozdeji za tehotenske, ale s mirou) a do hospod nechodila, pac se vsude hulilo. Byla jsem desne prekvapena, ze jsem byla schopna si mesicne usetrit i vic nez pet tisic a v podstate i za to poridit kompletni vybavicku…

Jinak ja na vedeni Excelu jsem lina, ale veskere uctenky z hypermarketu i z maleho obchodu u nas ve vsi, si magnetama lepim na bok lednice a jednou za mesic to sectu, aby vedela jestli utracime plus minus stejne. Jinak ucto vede manzel vcetne toho, ze penize ktere prebyvaji automaticky posila na sporici ucty, stejne jako bokem jednou za cas dava penize na stavebni sporeni tez na sporak. Pak neni pred vanoci takova darda poslat stavebni sporeni pryc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
30.9.09 13:26

Používám excel. Dřív jsme to s přítelem vedli kvůli rozděleným financím. Tzn psalo se kdo platil, co, kolik, na konci měsíce vydělilo 2 a doplatili jsme si co kdo komu dlužil. Kvůli přehledu za co se utratí je to taky dobrý, třeba díky těmto přehledům vím jestli utáhneme hypošku nebo ne.
Sice na mne prodavačky hledí jak na týranou ženu, když je žádám o účtenky, ale zvykla jsem si. Navíc je zběžně kontroluji hned za pokladnou a už se párkrát stalo, že se pokladní uklepla, místo 1 věco jich bylo 10. Zvlášť u velkého nákupu bych si hned nevšimla…

Luci koukám na ty eucty. Vypadá to též dobře, ale jsem starej paranoik, bála bych se, že to někdo zneužije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
30.9.09 15:06

Tak ja jsem vyzkousela co radila Lucajdice a vyhovuje mi to takze diky.
Mam ale taky strach aby se mi do toho nekdo nedostal.
Ale kdyz ja s tim Excelem neumim :cry:

Ale diky i vam vsem ostatnim,je hezke videt ze nejen ja si vedu vydaje.

Gino taky zadam i o uctenku za rohliky a obcas jsem za vola ale co…Stalo se mi v Kaufu ze misto 5ks cukru jsem jich mela 50.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4999
21.1.10 18:27

Já si vedu výdaje naprosto stejně jako janine, v excelu a nemá to chybu, víme co jsme nakoupili, co bylo zbytečný a co naopak ne, čeho se vyvarovat, hodně to pomáhá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama