Jak vyjít v nouzi??

Anonymni
24.9.09 11:27

Jak vyjít v nouzi??

Zakladam nove tema, jak vyjít, je ale trochu jine nez ostatni.

U nas prace neni (a kdyz je, tak jen po znamosti, na jedno pracovni misto se hlasi minimalne 7lidi).
Přítel je od cervence nezamestnany a ja jsem matka rok a pul stare holcicky na RD.
na podporu narok nema.
Na radu soc. pracovnice jsme si zkusili zazadat o davky hmotne nouze.
Dnes jsem si na pokladne vyzvedla prvni castku - 2450 Kc.
Jsme mlada rodina, uspory jsou nyni na nule, vse padlo, abychom zvladli ty prvni tri mesice bez druheho prijmu.
Ja uz opravdu nevim, na cem setrit??
Rodicak + pridavek na dite - 8100 + hmotna nouze 2450.
bydlime v podnajnu a jen za najem a poplatky dame 7500 mesice pryc.
nehledam litost, ale utechu, protoze to na me zase nejak pada, jak se to da zvladnout?
zkratka mi jiz dosly sily a optimismus.
je na tom nekdo podobne?

irena

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30303
24.9.09 11:45

Irčo,

to je PEKELNÁ SITUACE,opravdu..
Rodina nepomůže-zřejmě nemá?!Rodiče??Nikdo?

Pokud NE,tak nezbývá ,než se hlásit o nějaké ty další dávky…Co nějaká ta dávka na bydlení a přídavky,to už sis jistě zjištovala,nebo myslíš, že ještě by něco mohlo ‚kápnout‘ i z tohoto?

A neuvažovala jsi o tom,být NAOKO samoživitelka?
Nechci Tě nabádat ,ale vím ze zkušenosti kamarádek,že to JE FINANČNĚ VÝHODNĚJŠÍ…Ale zda se to kontroluje a JAK se to kontroluje-to Ti neporadím..... :oops: :oops: :oops: :oops:

Odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
24.9.09 11:48

Nedá se pořešit bydlení tak, abyste za něj neplatili tolik? Jít na čas k rodičům? Na chatu?

Co jednorázové brigády pro přítele? I kdyby to bylo jen na krátkou dobu.
Nebo co hledat práci i dál od místa vašeho současného bydliště, buď za cenu přítelova dojíždění nebo se odstěhovat někam, kde práce je?

Jakou má přítel kvalifikaci? Jakou máš ty? Mohl by být na rodičáku přítel a ty jít do práce?

Jinak ty finance, které popisuješ - pokud opravdu nemáte naprosto žádný jiný příjem, pokud vám nemohou pomáhat příbuzní - i kdyby jen tím, že jedno jídlo denně budete mít někde na návštěvě, tak si neumím představit, jak s tím můžete přežít. A to odmýšlím finance na cokoliv jiného než jídlo. Rok a půl staré dítě musíš dobře krmit, nemůžeš ho nechat na chlebu s máslem.

Tedy, musí to být extrémně těžké, ale tím spíš musíte najít východisko - práci, která vás uživí. Fakt si myslím, že i za cenu stěhování, dokonce i dál než „za humna“. Doba je zlá. (A to nemyslím ironicky.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
24.9.09 11:51

farska - už více opravdu dostat nemohou, protože stát neřeší drahé podnájmy :roll:, fakt není co

iren -a dávky HN máte jen příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení nemůžete kvůli smlouvě? jestli chápu správně

no co se týče bydlení na oko, u nás se to prověřuje, pokud spolu nežijí, tak se většinou chce rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče nebo min. aspoň o výživném :roll: takže mám pocit, že tudy cesta moc nevede..

co mě napadlo - ty bys do práce nemohla a přítel že by se staral o dítko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
24.9.09 11:56

Zkouselas socialni prispevek?

Ikdyz bydlite v podnajmu, muzete zkusit prispevek na bydleni. Chteji jen najemni smlouvu a podpis majitele bytu na zadost, kterou podavate.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
24.9.09 11:58

Tak na přechodnou dobu bych začala roznášet letáky - dá se s kočárem, přítel by mohl nastoupit do Tesca jako noční vyskládávač zboží a přes den si dělat nějakou rekvalifikaci u ÚP. Jak to, že nemá podporu? Když u Vás práce není, neměli byste se přestěhovat někam, kde je? Jste v podnájmu, tak je to jedno, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
24.9.09 11:59

Anebo pustit byt a bydlet Ty u svých rodičů, on u svých?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.9.09 11:59

Farska - samozivitelka bych byt mohla, slo by to zaridit, ale abych dostavala nejake dalsi davky (prispevek na bydleni), tak bych musela mit v byte trvaly pobyt alespon tri mesice. A to jeste ani nevim, zda by na to nas domaci kyvl :?

Moji rodice zrejme nepomuzou, matka je taky bez prace a myslim, ze maji svych problemu dost.
Pritelovi rodice ziji cely zivot od vyplaty k vyplate, tam se asi taky obratit nemuzeme.
Myslim, ze kdybychom prisli, tak by nam nejak finance vypomohli, ale asi bych to nedokazala vzit si penize od nekoho, kdo ma sam malo.

Bydlet k rodicum nemuzeme, neni se kde prestehovat a podnajmy jsou tady v okoli vsude stejne.

Chtela jsem si najit praci ja, sice by mi to trhalo srdce, ze bych nebyla u male, ale jine vychodisko neni. Bohuzel ani pro me neni prace, no, to se dalo cekat, kdyz mam pouze ukoncene stredoskolske vzdelani (zadne zamereni).
Pritel je vyuceny, moc sikovny, ale bohuzel mlady. Pracovovni pohovory vetsinou konci vetou, ze by chteli spis nekoho starsiho..

• Nahlásit
  • Citovat
12332
24.9.09 12:00

danyleo - o soc. příspěvek musela žádat, je jedno s jakým výsledkem, jinak by ji nevyšla dávka HN :wink: , protože dávky SSP mají přednost :D

taky bych asi chlapa vyslala na zkušenou jinam, kdyby to nešlo jinak :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.9.09 12:09

dekuji za vase rady a postrehy
opravdu se namame kam vratit (k rodicum).
moznost odstehovani za praci jsme jeste neresili, tak az se uklidnim, tak si o tom promluvime.
dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
6597
24.9.09 12:11

A odkuď jsi? Co třeba Mc Donald, nebo nějaký jiný fastfood, tam mladý lidi berou všema deseti, sama jsem to ¨dělala při střední škole, teda, máte to ale těžký. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
24.9.09 12:14

Teda to musí být fakt náročné… :(

A co nějaký hypermarket? Tam taky berou často, i když to asi není nic moc finančně, ale pořád lepší než 2500…aspoň zatím, než by se našlo něco lepšího…

Fakt držím palce, tohle je nepříjemná situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
24.9.09 12:32

Ireno,

tý brďo a já brečím že mi zbývá na měsíc 7000 a že to nezvládnu. :( Tohle fakt nevím jak vyjít s jídlem a ostatním.

Snad pomůže pár okoukaných tipů

Jídlo - luštěniny na milión způsobů (na BC je přímo diskuse vaříme levně tak zkus pročíst i tam). Chleba hold jen s máslem (vím že máma když jsme měli málo, nosila chleba se sádlem do práce jako svačinu i oběd). Nějaké babičky a dědečky co by měli zahrádku nemáte - z toho se dá slušně vyžít u nás se přes léto jí chleba s máslem a rajčetem, paprikou, okurkem pořád. Maso jsme nemívali, vařili se bílé omáčky (kedlubková, koprová, fazolková), rajská to vše jen s vejcem a bramborem. Kolikrát obědy byly jen hustá polévka (čočková, fazolová, hrachová - místo chuti masa se dával Masox).
Na praní co zkusit nastrouhat mýdlo s jelenem a prát v mýdlovém slizu na netu jsou na to návody a je to dost levné. Plenky snad nějaké ty Tesco - nebo prý i v Lídlu jsou ty plenky dobré a levné. :wink:
Na uklízení je prý dobrý i obyčejný ocet.

A víc nevím. Ahoj Iva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30303
24.9.09 12:56

Ach jo,

tak a jeste porad nevim,odkud jsi 8) Myslim-kraj,okres…

Co se tyka TRVALEHO BYDLENI a PRONAJMU,my to mame take tak,ze I KDYZ SE POHYBUJEME PO PRONAJMECH,nutne potrebujeme mit v miste TRVALY POBYT.......Toto je take podminka toho,ze PRONAJEM BEREM!

I kdyz se to treba zpocatku tem pronajimajicim moc nelibi,pak jim vysvetlime,ze na toto mame sepsanu klauzuli-pak uz jsou OK…

A jak ma ten dodatek o T.B.vypadat?
My mame do smlouvy vsunuto neco na zpusob tohohle:

‚Pronajimatel XY souhlasi,ze osoby 12345 budou mit na dane adrese trvale bydliste od......... . Osoby 12345 se timto zavazuji, ze si trvale bydliste odhlasi do PETI KALENDARNICH DNU pote,co skonci smlouva o pronajmu. Pokud tam neucini, je pronajimatel XY opravnen vyzadovat od sesteho dne po skonceni smlouvy PENÁLE 500 KČ ZA KAŽDÝ ZAPOČATÝ DEN.‘

Tady myslím nemusí být problém-co? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35401
24.9.09 12:59

Jidlo se da osidit znacne, diospelym to neva, ditku holt neco koupit. ocet na uklizeni se mi osvedcil vic nez jakykoliv prostredek, mame silene tvrdou vodu - akorat to desne smrdi
obleceni kupovat nejaky cas nemusite, jinak sekace
topit a myt se asi musite

v nejhorsim muzete prodat nejake veci, televizi a pod, je to kratkodobe reseni, ale udelala bych to radeji, nez bych si brala nejake pujcky

jinac opravdu, pokud pritel nepracuje, muze event. pohlidat a nejakou praci si muzes najit ty. kdyz uz treba ne tu puvodni (kde ti snad drzej misto), tak treba i nejakou brigadu

pro maminky je prej nejlepsi kdyz hlidaJi deti za penize

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama