bylinky co šetří peněženky

Anonymni
23.9.09 21:36

bylinky co šetří peněženky

Ahoj holky,taky máte pár receptů a nápadu na využití bylinek v kuchyni .....
Tak je sem písněte-od pěstování,zbírání,zavařování sušení........

U nás máme rádi šípky pod maso-stačí je natrhat,vyndat ty zrníčka a usušit červený šlupky a když pečete vepřový,kuřecí je to fakt moc dobrý :wink: :wink: :wink: :wink: a pak jasně na čaj.
Z křížal z jablek a hrušek je moc fajn čaj hlavně když se osladí s medem.
Už moc dlouho hledám recept na med z pampelišek tak kdo ho má ať ho sem prosím pídne :D :D :D :D :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12968
23.9.09 21:44

Ahojky, med z pampelišek dostáváme od babičky - recept u sebe nemám, ale našla jsem něco na netu :wink:
Koukni třeba sem: http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
23.9.09 21:53

já mám ozkoušený tento.

http://www.labuznik.com/recipe.php?…

vpodstatě bych ale řekla, že jsou vlastně všechny podobné.
DÁM TI ALE TAKOVÝ TIP!
Když med vařím, tak hodně často během vaření zkouším, jestli se mi za vařečkou netáhne „karamelová nit“ - ono to i tak jako chrastí…
takže když to začne chrastit a karamelizovat, přileju horkou vodu, klidně horkou z kohoutku. Prostě zředit, aby příliš nezhoustl a po vychladnutí jsi z toho neměla beton. (karamelovej).

jináč já ho miluju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
23.9.09 21:55

Já letos vařila med tady podle toho receptu
http://ekucharka.net/…y-med-video/

Šípky jsou super, ale odstraňovat ta semínka je pěkný opruz, takové ty štětinky mám pak všude :twisted: proto je moc nepoužívám. Nemáš na to nějaký fígl?

Jo a vrchol šetrnosti :oops: : dělám si také jablečný čaj, jak píšeš, ale ze slupek a jadřinců, když si třeba rozkrájím jablka na štrůdl, no přece ty zbytky jen tak nevyhodím, ne? :wink: Povařím chvíli se skořicí, scedím, sladit ani nemusím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
23.9.09 21:57

Jo a co je moje oblíbený - pěstuješ bazalku??
je šíleně nenáročná, mám ji píchlou v květináči na balkoně, a italský jídlo nebo třeba pizza s čerstvou bazalkou - to je báseň.
I čajík z bazalky - je dobrý na trávení.

No a pak klasicky - máta - mám ji taky na balkoně, chce hodně zalévat.
A na jaře lezu po bezech a trhám bezové květy. Z části udělám šťávu (najde se kdekoli na netu, ten princip je podobný jako u pampeliškového medu: taky se to louhuje, pak se to druhý den svaří s cukrem a kyselinou citronovou, a je z toho šťávička mňam!
A část bezových květů nasuším - na plech dám noviny a suším - a potom z toho dělám čajíček.
A lipový květy - ty jsou taky osvědčeně super. Na chřipku v zimě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
23.9.09 22:34

Taky dobrá bylinka zadarmo je kopřiva. Hrozně ráda mám čaj, ale uznávám, že každému chutnat nemusí :wink: Má to pročišťující účinky. Pak je z toho dobrý odvar na vlasy - po umytí přelít a neoplachovat a díle dělám z kopřivových listů výborný špenát: čerstvé listy posekat, uvařit a ochutiit jako normální špenát (česnek, smetana, sůl).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
24.9.09 08:42

Petržel-naťová (ne kudrnka, ta je méně aromatická), čím víc tíl lépe. Do polévek, do mletých mas, do pomazánek, do zeleninových jídel…
Pažitka, podobné využití.
Máta, meduňka, šalvěj-na čajíky, nenáročný bezúdržbový plevel, v létě je super mochito bez rumu. Mátu místo kopru na tzatziky (jogurt, odvodněná strouhaná okurka, česnek, sůl, olivový olej), medňku jako špenát, šalvěj na kloktání když bolí v krku.
Oregano, bazalka, majoránka-klidně v květináči na sluníčku, vždy po ruce do vaření.
Levandule do truhlíků s letničkami aby do oken nelítali komáři, do růžového záhonu na ozdobu, do koupele na uklidnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.9.09 12:39

děkuju za recept na pampeliškový med za rok ho vyzkouším uvařit......
JInak z kopřiv je doopravdy moc dobrej čaj piju ho ráda

• Nahlásit
  • Citovat
rodinka044
7.6.13 16:57

Bazovy sirup, agatovy sirup. takisto susena baza a lipa - obe fantasticke na caj, pazitka na maslovy chlieb alebo do natierok sa da aj nasusit alebo pestovat na okne cely rok

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama