Umíte šetřit/jaké jste hospodyňky ?

Anonymni
5.5.09 13:18

Umíte šetřit/jaké jste hospodyňky ?

Ahoj, teď mluvím (píšu) k většině holek, které jsou na MD.Zajímalo by mne jaké máte nároky na jídlo pro sebe a pro svoje děti. Co vaříte manželovi k obědu nebo k večeři, tak by jste nepřekročili limit 5 tisíc měsíčně za jídlo.
Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

JVP
569
5.5.09 13:36

Ahoj, no já tedy sice nevařím každý den oběd i večeři, ale vyjít s 5 tisíci na jídlo na měsíc pro 2 dospělý a 2 děti je pro mne utopie… 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.09 13:58

Ahoj, já vařím prakticky denně, jsme dva dospělí a dvě děti a myslím že se nedá dostat pod 8tis. Jíme tedy dost maso a zeleninu a jogurty. Nevařím bezmasá jídla ani sladká typu zemlbába, apod. To by u nás nikdo nejedl. ahoj Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
2786
5.5.09 13:59

hehehehehe 5 tisic pro tri lidi jo? :-D tak leda ze bychom vsichni jedli v menze nebo skolni jidelne.

Kdyz si vemu ze blby hrasek stoji nyni 129 kc za kilo ..

NO jedine pect si doma chleba a nejist zeleninu a ovoce a kvalitni sunku nebo maso,jinak teda nevim.

N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
5.5.09 14:24

Ahoj.Já jsem přes týden sama doma s prckem.Vařím jenom pro něj a občas něco rychlýho pro sebe…Jinak se něčím odbydu..O víkendech vařím a v neděli manželovi na celý týden…za jídlo dáme okolo |6000

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.09 14:39

Holky ty 4 tisíce jsem si já sama nevymyslela, ale pročítala jsem tady diskuze a v některých se objevila částka 4-5 tisíc za měsíc. tak by mě zajímalo jak to teda s tím jídle je :D

• Nahlásit
  • Citovat
884
5.5.09 14:43

No já se teda snažím šetřit dost, ale ne tak, že bychom jedli nekvalitně. Co jsem na MD, nakupuju vyloženě podle akcí, vychytávám i třeba 1+1 nebo zlevněné zboží s končící lhůtou nebo „měníme sortiment“ apod. Jsem ale z velkého města a v okolí máme skoro všechny supermarkety. Prckovi nekupuju skleničky, ale vařím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20101
5.5.09 15:21

popíšu situaci u nás:
tak kdybych nejedla v práci, ale vařila si obědy doma
kdyby manžel jedl normální a ne dvojnásobný porce :-)
a kdyby 4letá dcera nejedla stejný porce co já (takže vlastně vydá za dvě deti)
tak se do 4tis za jídlo vlezeme vpohodě

• hodně ušetřím na velkých nákupech v Tescu apod. Kupuju dost v akcích nebo ve velkých baleních (u trvanlivých věcí), jogurty zá:,–(ně jen ty půl litrový :lol: zeleninu / ovoce ne exotický, když jsme u tchýně tak zavařujeme - okurky, marmelády, kompoty - to se pak hodí po celý rok. Maso se dá kupovat taky levně a přitom kvalitně … jako třeba celý kuře a naporcovat, zamrazit - máš z něj 3 jídla a ještě polívku
    (stehna - okrájet, orestovat+ mr.zel.+těstoviny; prsa - z každýho udělám 3 řízky+brambor+salát, uvařený křídla+kosti oberu a mám maso do rizota, vývar z kostí zahustit vajíčkem, kroupama nebo jinou zavářkou a je večeře)
    a takhle by se dalo pokračovat

jo a mám kamarádku, která je na MD, manžel pracuje ve výzkumným ústavu a musí po zaplacení hypotéky vyjít s 8tis na měsíc (2 dosp., dcera 3r, syn 1r) ale v těch 8tis je taky drogerie a oblečení. Takže ano dá se to, ale není to jednoduchý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
5.5.09 16:43

pod 5000 za jídlo měsíčně se dostanu jen veeelmi výjmečně teď už spíš ani nee. Jsme hodně na čerstvou zeleninu a maso, takže to leze do peněz. Taky jogurty, nejsou úplně levný a i když nakupujem zboží v akci a chleba peču doma, tak 5tis je opravdu minimum…

Ale já taky o sobě nikdy netvrdila, že jsem dobrá hospodyňka!!! To teda nejsem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
5.5.09 16:54

Anonym: dá se to,ale musíš mít chápavého manžela který ti sní opravdu všechno a nevybírá si a skromné děti. :wink: Ale pokud trváš na plnohodnotných masových a bohatých zeleninových jídlech,nebo na bio věcech,no tak se to nedá,to je jasné. Bohužel nejlevnější jsou blivajzky typu Lunchmeat,dietní salám a párky za 59/kg ve kterých je kdovíco. Ale pak je spousta levných jídel třeba čočka na kyselo, bezmasé rizoto s mražené zeleniny, těstoviny na sladko,brambory s mlékem nebo s kyškou,koprovka či jiná omáčka (bez masa samozřejmě)..atd.. ale to zase každý nejí. Tož asi tak no,kde je dobrá vůle,tam to jde. (ale dlouhodobě to je o hubu nebo spíš o žaludek :twisted: ..záleží jakou levnou variantu si vybereš ) Moje zá:,–(a je,že na dětském talíři nesmí být vidět,že rodina šetří :wink: …dítě jedině kvalitně a jelikož toho většinou nesní moc,tak se to dá :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20101
5.5.09 17:41
siloenka píše:
Moje zá:,–(a je,že na dětském talíři nesmí být vidět,že rodina šetří :wink:

Souhlasím :!

jo a konzervy ani paštiky nebo sáčkovky mi nesmí přes práh a pokud se vaří s rozmyslem, tak se dá vařit i masový jídlo víckrát týdně, jen prostě nebude mít každý 200gr biftek. A na čem se ušetří výborně jsou hustý polívky … posledně jsem dělala kapustovou s fazolema, nebo výborná je bramboračka s houbama, co zbyly nasušený z loňska.

Základ je skutečně v tom, že nesmí být rodina vybíravá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
5.5.09 18:11

Já zírám a tiše závidím. Mám rodinku pěkně mlsnou. Mladá si neodepře žádnou dobrůtku a věci typu luštěnin a teplé zeleniny nejí raději vůbec, mladej je jak vysavač, nemusí moc maso, jen kuře, ale zase mléčné výrobky nejraději v množství pro vojenskou jednotku, sežere asi i nás a malá papá už dneska skoro jak dospělěj. Nejhorší je, že i já a manža máme rádi dobrý a kvalitní jídlo a bohužel, jsme masoví. Takže u nás se sice vejdeme do 5000tis. ale tak na 14 dní a to jen za jídlo :P .
Holt bohužel nejsme nikdo šetřivý tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
5.5.09 19:29

omyl, vše je dál

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
5.5.09 19:41

Jsem škudlil spíše od nátury než z potřeby, náš rodinný rozpočet dlouhodobě počítá se sumou cca 5tis. na jídlo doma, tak 1500 „na jídelnu“ (já a manžel v práci, holky v jeslích a ve školce) a do 1000 za konzumaci v restauracích (bez alkoholu). Jíme rádi, hodně a dle mně dobře. Nebudu se moc rozepisovat, ale jen pár postřehů:

• je dobré si vést záznamy výdajů (já na to používám výpis z kreditky, jídlo z 95% platím takhle)
  • je nutné vědět, kolik co stojí a jaká je „dobrá cena“ (když ananas stojí 29,–Kč je levnější než jabka tak jíme ananas)
  • nekupovat balenou vodu a nápoje (jen do terénu)
  • kupovat minimum polotovarů (dvě pytlíkačky „pro případ ztroskotání“ doma stačí), hranolky za odměnu na horách, mraženou jen zeleninu, když je čerstvá drahá a ryby
  • kupovat kvalitní věci v akci se vyplatí, stejně tak větší balení např. masa nebo pečiva
  • nevěřit „značkám“ (Danone a Helmans nekupuju), ale kvalitě (mně se vyplácí hledat a-klasa)
  • nic k jídlu z Číny (i sójovku máme od Vitany nebo od Heinze)
  • „šetření výrobou vlastních potravin“ je při započtení ceny energií a práce obvykle kontraproduktivní
  • dnes je k mání spousta dobrých potravin „odjinud“, rozšiřování si kulinárních obzorů se vyplatí
  • „oni mi nic jiného nechtějí jíst“ je špatná vizitka kuchaře a důvod k angažování hladu coby nejlepšího profesionála.
    Dobrou chuť (dnes jsme večeřeli pórkovou polívku s kuskusem a tagliatele s tuňákem, rajčaty a mozzarelou).
    Bára
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
5.5.09 19:44
BaraF píše:Dobrou chuť (dnes jsme večeřeli pórkovou polívku s kuskusem a tagliatele s tuňákem, rajčaty a mozzarelou).
Bára

mě by zajímalo na kolik tě zrovna tohleto jídlo vyšlo.dík :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama