V čem spinká vaše miminko?

86
2.7.13 12:54

V čem spinká vaše miminko?

Ahoj maminky! Prosím vás o radu. Mám dvouměsíční holčičku. Je nedonošená, ale vše čile dohání. Mám ale pořád dilema v čem ji mám ukládat do postýlky, resp. čím jí příkrývat. Ze zavinovačky už mi dávno vylezla. Zkoušela jsem spací pytel, ale v něm jí byla zima. V noci měla studené ručičky a nosánek. Trochu se mi příčí jí na noc nabalit oblečením a nechat jí ležet na tvrdém… Teď leží pod klasickou peřinkou přeloženou napůl a je jí v ní dobře. Půlku má pod sebou a půlkou je přikrytá. Zima jí není a je ráda, že je volná. Raději ani nevětráme, aby jí nebyla zima. Jak jste zvyklé ukládat svoje miminka? Teď jsem si někde přečetla, že by se miminko vůbec nemělo přikřývat, aby si nepřehodilo peřinku přes hlavičku… Děkuji za rady! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41882
2.7.13 12:57

Ve dvou měsících spal Matěj v overalu a ve Swaddle me. Zima mu nebyla, i když je listopadovej.
A nevětrat aby miminku nebyla zima? :D Určitě větrej ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4434
2.7.13 12:57

Já přikrývám peřinkou od narození, v zavinovačce byl jen pár nocí, nelíbilo se mu být natěsno.. Na sobě měl overálek a ponožky (je nar. loni začátkem dubna), když bylo v létě v noci horko tak spal jen v ponožkách a body + peřinku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Brooucinda
2.7.13 12:58

@Jajanik Malej mi takhle malej spinkal jen v body a ve vaku (pytli).. :nevim: Asi záleží jak jakej, ale já ho vyndavala dycky růžovýho a krásně teploučkýho :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
47759
2.7.13 12:59

Záleží kolik máte stupnu doma, my máme kolem 20 v ložnici a spí v overalku, ruce zavinute u těla plenou a prikryty slabou dekou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12659
2.7.13 12:59

Mě malý spí normálně pod peřinkou a když jsou vedra, tak jen pod slabou dečkou. Overálek nebo body

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
2.7.13 13:01

Tak mi od cca 4 týdnů spíme v postýlce pod klasickou dekou do postýlky (koupila jsem soupravu polštář a deku) a malej je spokojenej :palec:

hele ono se toho všude píše, prosím tě, nesmíš to zase tak žrát, prostě ji nechávej spát na zádech a normálně ji přikrej… já přikrývám jenom po prsa a nikdy se nám nestalo, že by si malej stáhl na sebe deku a teď je mu 5 měsíců… a studený ručičky a nosánek a nožičky vůbec nevaděj, jsou to koncové části těla a ty jsou prostě někdy studenější - vůbec se neboj, že by ti doma nastydla i moje mudr mi říkala, že to nemáme řešit, že doma se jí nemůže nic stát a větrej - někde si tu imunitu musí nachytat :mavam:

Příspěvek upraven 02.07.13 v 13:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11408
2.7.13 13:01

My meli spaci vak i s rukavama ;-) meli ho tenkrat v CaA, v pytli mala spala cca do roka, pak teprv dostala perinu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
2.7.13 13:02

Jen overal a větrat, miminko se tím otužuje. V pytli určitě zima není, studené ruce a nos můžou být. Sahej si za krček, tam by měla být teplá. To platí i v zimě venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2752
2.7.13 13:05

Malej se narodil v červnu, když byly horka, spal v overálku s krátkým rukávem a nohavičkama a přikrytej peřinou ale většinou se odkopal. A jak byly ty 40 loni, tak přes noc spal jenom v plínce a nátělníčku, přikrytej peřinou. Přes zimu buď flísové pyžámko nebo overálek s dlouhým rukávem. Teď mu je 13 měsíců a spí od 21C víš v místnosti v pyžámku typu kraťasy a tričko, 21C níž overálek s dlouhým rukávem. Když je v místnosti 25C a víš, tak spí jenom v nátělníčku a plínce. Párkrát ho přes noc přikryju, když je odkopanej, což je furt protože spí spíš na peřině než na polštáři. Ještě mi nemarodil :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
2.7.13 13:06

My měli cca do 3m zavinovačku a od té doby spacák a když je chladnějc ještě přikrývám dekou a v zimě jsem používala i peřinu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3739
2.7.13 13:08

Já se tedy řídím tím nosánkem a jsme v bodičku, ponožečkách a přikrití lehkou peřinkou a máme doma kolem 21stupnu a zima nám rozhodně není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
2.7.13 13:10

Ve spacím vaku, máme různé - lehké na léto, silnější na zimu. Teď v létě má na sobě jen bodíčko, v zimě overálek. Okno máme otevřené celou noc, malé je rok.

Používíme tento typ spacích vaků a připadá nám výborný:

http://www.laredoute.fr/…r-coton.aspx?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3739
2.7.13 13:11

Pak jsem to také řešila u holek řešila spacím pytlem, protože mi hodně odkopávaly peřinu a spytlem jim to jaksi nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
2.7.13 13:13

Od narození až do dvou let v celo-overalu (tj. dlouhý rukávy + nožky dupačkový), všechny kupovaný v tescu - dobrá cena za příjemnou bílou bavlnku…
takto spí jaroletopodzimzima, mimo mrazy furt větráme, v zimě na sobě spací pytel z KiKu, teď v létě přes malou (jeden rok, nedonošená 32tt) dávám jen potah z peřiny, jen tu látku - ale to spíš proto, že malá se ráda „šmudlá“ o tu látku, fain je taky deka, která je z jedné strany fleece a z druhý hladká balvnka - je hodně uzivezrální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat