V jakém věku k babičce na prázdniny?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  26.05.03 15:05

Prosím vás o zkušenosti v jakém věku jste poprvé nechali dítě u babičky bez rodičů. Máme 15-ti měsíční dceru. Manželova maminka se těší, že jí bude mít letos v létě aspoň týden u nich doma. Od dcery má už dvě vnučky a bere to jako samozřejmost. Mě se to tedy zdá moc brzy. Navíc naše Míša u nich moc zvyklá není, jezdíme tam vždycky jen na otočku, spali jsme tam s ní asi jen jeden víkend. Katka

Reklama

Reklama

Reakce:

Laliba
Povídálka 15 příspěvků 26.05.03 15:25

Ahoj Katko!!

My nechali našeho 11měsíčního chlapečka u tchýně asi 3 dny, jeli jsme přátelům na svatbu. Snášel to opravdu bez problémů, ale my tam jezdíme vždycky alespoň na pár dnů, takže babi dobře zná, navíc je „splachovací“ a dokáže nám i zamávat, když jedeme pryč .

Myslím, že nejdůležitější v téhle věci je posoudit, jak holčička snáší třeba jenom váš delší odchod a hlídání od jiných. Jestli je to v pohodě, rozhodně jeďte k babičce trénovat: Jeďte všichni, pak si třeba druhý den můžete udělat celodenní výlet bez Míši a když nebude plakat, 3. nebo 4. den jeďte domů bez ní. Hlavně musí vědět, že se jí vrátíte (alespoň 2×)! Stejně nejvíc smutno bude tobě.

Přeji hodně štěstí a krásné léto.

medvide
Stálice 51 příspěvků 28.05.03 13:19

Ahoj Katko,

Souhlasím s Lalibou, je potřeba Míšu „natrénovat“. Můžete začít třeba tím, že Míšu necháte babičce, zamáváte a půjdete na krátkou procházku. Stačí 10 minut. čas potom postupně prodlužujte. Je důležité, abyste alespoň zpočátku byli v dosahu, abyste se v případě potřeby (že by plakala) mohli rychle vrátit.

My jsme nechali Ivanku babičce na 1/2 dne už ve 5 měsících (měla jsem problémy a už jsem nekojila, takže nebyl problém), na víkend tam byla v 1 roce. Ve 2 letech sama přemlouvala babičku, aby jí vzala „do služby“ (obvykle čt-ne) Medvídě

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Reklama