Holčičkám náušničky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laliba
Povídálka 15 příspěvků 24.05.03 19:59
Holčičkám náušničky?

Ahoj maminky (nejen)holčiček.

Ráda bych znala váš názor ohledně propíchnutí oušek a následné nosení náušniček u miminek.

Já stále nejsem rozhodnuta, zda „to“ své 9ti týdenní dcerce udělat. Mám stach z případných zdravotních komplikací (na oušku je spousta akupunkturních bodů, které přímo ovlivňují i zdraví dítěte, ne?)a taky se mi to zdá zbytečné, parádit dítě, které z toho nic nemá, jen bolest.

Je to ještě „in“? Není na to teď v 9 týdnech už pozdě (slyšela jsem, že se procedura provádí do šestinedělí). Prosím, napište mi své zkušenosti a poraďte!!! :o:-?

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  24.05.03 20:39
Holčičkám náušničky?

Ahojky

Ctela bych se zeptat na stejnou vec.I kdyz ma holcicka je ,uz 6 mesicu stara.Dik Marta.

Anonymni  25.05.03 16:37
Holčičkám náušničky?

Ahoj!

Já mám roční holčičku a taky řeším otázku, kdy náušničky.

Pokud vím propíchnutí oušek se doporučuje až po ukončeném základním očkování v 5 měsících. U nás v nemocnici na ušním, kde to dělají, to dokonce dřív není možné. Já teď čekám, až se malá přestane neustále tahat za uši. Takže náušničky zatím odkládám na neurčito, ale časem na ně určitě dojde.

Petra

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 25.05.03 18:34
Holčičkám náušničky?

ahoj :) my jsme taky dlouho nevedeli (hlavne teda tatka se rozmejslel), ale pak jsme je Verunce nechali pichnout v 7 mesicich. v okoli nam vsichni rikali, ze je to pozde, ze prej se davaji ve 3 (nevim teda proc), ale ja myslim, ze to bylo akorat.

ptala jsem se nasi obvodni doktorky, ale ta rikala, ze neni zadnej idealni vek. cim mensi, tim min to prej vnimaji, ale zase u ty nasi uz „vetsi“ haha si libovala, ze se tolik nepredvidane nemrska jak ty miminka, ze to jde lip pichnout a ze se da lip urcit, kam to pichnout - uz ma to ousko vetsi. a sice se porad chytala za usi, i ted to dela, ale spis za vrsek, za tu nausnicku ne. tejden to mela takovy trosku zarudly,ale myslim, zeji to ani moc nebolelo. a akupunkturni body - ja mam taky nausnice a nemyslim, ze bych byla nejak vic nemocna.

moc ji to slusi :))

naivni kacatko

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.05.03 00:42
Holčičkám náušničky?

Chtěla jsem své dcerce (nyní desetiměsíční) dát náušničky co nejdříve. Vše podědila po klukách, od mala je pěkný čertík, tak aby bylo poznat, že je vlastně slečna. Moje maminka, která mně nechala píchnout uši už ve třech měsících a sama nosící náušnice od půl roku, se tvrdě postavila proti a řekla několik argumentů. Dírka v uších je nevratná a může způsobovat zdravotní komplikace (zarůstání, mazová ložiska, infekce, pro čchi fanatiky - porušení drah energie, narušení akupunturních bodů). To, že se zdá, že to miminka bolí méně, neznamená, že je to pravda, jakákoli bolest v oblasti hlavy je větší než jinde po těle. Navíc uši rostou a dírka nemusí zůstat v ideálním místě - může se při růstu ukázat, že je příliš nízko nebo příliš vysoko. Teorie o tom, že čím dříve, tím menší riziko a problémy, je ryze individuální teorie, u někoho funguje, u někoho ne.

Zkrátka dcerka náušnice nemá a pořídí si je, až se sama vědomě rozhodne - ne dřív než v osmi letech, až bude schopna pochopit rizika a vědomě přijmout bolest pro parádu. Velmi mě to mrzí, ale proti uvedeným argumentům jsem nenašla jediný, který by obstál. Tak holt zatím nemám princezničku, ale fotbalistu. A až povyroste, tak se uvidí. Zkrátka náušnice budou její volbou.

Romana

Anonymni  26.05.03 08:13
Holčičkám náušničky?

Ahoj holky!

Já jsem taky řešila tenhle problém,chtěla jsem své dcerce dát naušnice co nejdříve.Myslím,že kdybych to neudělala do půl roku,asi bych už odvahu nenašla a nechala bych to na ní,až se bude moci rozhodnout sama.

Co se týče akupunkturních bodů-naštěstí jí asi žádný netrefili,ale moje neteř po píchnutí naušnic jako mávnutím kouzelného proutku začala špatně spinkat,takže na tom asi něco bude.

Jinak miminka bolest cítí už v bříšku,takže je úplně jedno,jestli je holčičce měsíc nebo rok.Bolest cítí stejně,jen si těch naušniček miminečka tolik nevšímají.

Držím palce při rozhodování,čau HanaZana

Jane01
Povídálka 39 příspěvků 26.05.03 12:13
Holčičkám náušničky?

ahoj,

my jsme naší dcerce nechali nastřelit naušnice už ve 3 měsících. Nejdřív jsme přišli za doktorkou, ať jí uši propíchne, ta nám ale sama radši doporučila nastřelení. Pro děti je to prý daleko lepší, než klasické propíchnutí. Takže jsme šupajdili do Zlatnictví a tam jí nastřelili pozlacené tečky. Byla to paráda. Skoro vůbec nebrečela, než se stačila rozkoukat už to bylo.

Nastřelené naušničky musela mít 3 týdny, a potom jsme jí už dali normální, které nosí doteďka. (pozn. 4 roky).

Neumím si představit, že bych jí naušnice dala píchat až teď. To miminko si nic nepamatuje a ani pro rodiče to není tak hrozné.

Jana

medvide
Stálice 51 příspěvků 26.05.03 14:31
Holčičkám náušničky?

Ahoj holky,

můžu Vám zodpovědně říct, že nastřelení náušnic nebolí. V:,–(ila jsem se, totiž, že budeme mít kluka. Když ne, nechám si dát třetí náušnici. Jak to dopadlo, už tušíte. Nastřelení je rychlé, jen to pak trochu štípe asi jako když se do ucha škrábnete. Ivance jsme nechali náušničky nastřelit ve 12. týdnu. Snášela to dobře, jen se jí nelíbilo, že musí držet chvilku hlavičku v určité poloze. Zatímco mně se ucho zanítilo a dírka se hojila asi 4 týdny, Ivanka měla ouška zahojená za 10 dní. Medvídě.

Anonymni  26.05.03 14:57
Holčičkám náušničky?

Ahoj maminky holčiček! Já jsem tedy měla od začátku jasno, že dceři nechám propíchnout ouška jak nejdříve to půjde. Mě totiž uši mamka píchnout nedala a co si pamatuju hrozně mi to vadilo když si mě pletli s klukem. Takže v sedmi letech jsem si naušnice vydupala. Byl to ovšem děsný zážitek na který nikdy nezapomenu.

Takže i přes manželovy protesty jsem dala naší holčičce propíchnout ouška - po třetím měsíci. Když jsme tam jely, měla jsem děsný pocit, znovu jsem prožívala svoje píchání uší. Doktorka mě naštěstí poslala do čekárny, ale řev jsem slyšela až tam. Údajně prý miminka brečí proto, že je pevně zavinou do plínky i s ručičkama aby se nemohly hýbat. Měla jsem strach, že bude zase řev až jí to budu ošetřovat, ale po dvou hodinách po propíchnutí už jí to vůbec nevadilo. Jedno ouško se zahojilo do dvou týdnů, to druhé trošku hnisalo, ale do měsíce bylo taky v pořádku.

Jestli budu mít někdy ještě jednu holčičku, určitě jí také nechám propíchnout uši. Určitě budu mít předtím zase nepříjemný pocit, ale už budu vědět, že to není tak hrozné :-)

Katka

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 26.05.03 16:53
Holčičkám náušničky?

Ráda bych nechala Verunce píchnout ouška, ale manžel je proti. Sama jsem si nechala píchnout uši v 31 letech klasicky jehlou.

Podle toho, co jsem četla a slyšela, je nejrozumnější nechat propíchnout ouška po základním očkování kolem šestého měsíce nastřelením. Později začnou růst zoubly, příjdou první pády na čumáček a padnout na čerstvě propíchnuté ouško určitě není příjemné. Dítě je také mnohem pohyblivější a může si na ouška sahat a následně zanést infekci.

Všechny holčičky ve cvičení a plavání náušničky mají a pokud vím, žádnému z dětí ouška nehnisala ani neměly žádné jiné problémy.

Ptala jsem se na ty akupresurní body a bylo mi řečeno, že se nacházejí hlavně na ušním boldci, na lalůčku žádné nepezpečí nehrozí. Ucho u malého miminka se teprve vyvýjí a dírka je akceptována jako součást vývoje. Problémy mohou nastat spíš u píchání v pozdějším věku.

Maminkám, které se pro náušničky rozhodly, doporučuji sebrat odvahu a jít s dítětem do ordinace, držet ho v náručí a hned k sobě přivinout. Křik znamená ani ne tak bolest, jako odloučení od maminky a „páchání násilí“ od cizího člověka.

Alice

Laliba
Povídálka 15 příspěvků 26.05.03 17:13
Holčičkám náušničky?

Tys to tak hezky napsala, Alice, že jsem se rozhodla PRO. Ještě musím přemluvit manžílka. Dííík Laliba

Anonymni  27.05.03 16:25
Holčičkám náušničky?

Ahoj maminy,také jsme se rozmýšleli zda naušnice ano,či ne a kdy.Nechala jsem si poradit od dětské lékařky,že asi v 3 měsíci,mezi očkováními,aby to neměla hlavně najednou,kvůli případné reakci.A takhle brzy také proto,že to nebude tolik bolet(nervíky se teprve vyvíjí).Akce proběhla rychle skoro bez pláče.Takové prtě ani nemohlo na ouška šahat a zanést si nějakou infekci.Taky bylo výborné,že nám rovnou napsala Framykoin,občas jsme ho ještě i později použili na promazání direk když se zdálo,že se to trochu zalepilo.Hanka.

stesticko
Stálice 69 příspěvků 29.05.03 08:55
Holčičkám náušničky?

AHOJ HOLKY

Jsem sice jeste tehulka a nevim co cekam, ale jsem rozhodnuta ze kdyz se nam narodi holcicka bude mit propichnuta ouska. Ja jsem je taky mela propichnute jako male miminko a vubec si to nepamatuji a taky si nemyslim ze mi dirky odcestovali rustem usi.

Chtela jsem vam ale napsat, ze tady v Aust. se to nedela, protoze to tady nikoho asi nenapadlo, jiny duvod neni.A kdyz jsem chodila do High School tak si vzpominam jak se vsechny holky modlily a baly se toho. Byla jsem moc vdecna rodicum ze jsem to uz davno mela za sebou.

Zdravim

Gabi

Anonymni  29.05.03 22:07
Holčičkám náušničky?

Ahoj maminky,

před půlrokem jsem na stránkách emimina pravidelně přispívala, pak jsem odešla na mateřskou, porodila miminko a teď konečně máme internet i doma. A až si vzpomenu na heslo, nebudu přispívat anonymně, ale pod jménem.

A teď k diskusi.

Máme půlroční holčičku a od jejího narození jsem byla přesvědčena, že dcerce náušničky píchneme hned, jakmile to bude možné. Její dětská lékařka nám řekla, že se mohou ouška píchnout nejdříve až po prvním očkování proti tetanu. Malá byla trošku nachlazená, takže se první očkování protáhlo k třetímu měsíci, pak byla pauza kvůli reakci na očkování a poté nás píchli. Sestřička mě poslala za dveře a chtěla po nás náušnničky, čepičku a dudlík. Dudlík nemáme od narození, takže ten jsme nedali. Pak jsem uslyšela jeden křik, druhý křik a vrátili nám ji. Malá byla naprosto v pohodě, první den jsme ji jen nesměli koupat. Framykoin mi dr. dala automaticky, poctivě jsem jí ouška promazávala, kdykoli jsem si vzpomněla a za týden nikdo nevěřil, že je čerstvě propíchnutá.

Jsem ráda, že měla náušničky už jako hodně malá, protože si za ně ještě netahala.

Známá se nemohla s manželem dohodnout, manžel se snažil bránit malou, nakonec povolil, ale to už měla jejich dcera skoro 8 měsíců. Šli ji nechat píchnout k akupunkturistovi, aby měli jistotu dobře píchnutého ouška, ale lékař jim dal jen líh, který dírku vysušoval, malé se hnis lepil na ouška a vždycky si jej vyškubávala až do krve. Po měsíci to vzdali, náušnice vytáhli a dírky zarostly. Mamince je líto, že se to nepovedlo a teď lituje, že uši nepíchli dřív, kdy to ještě malá navnímala a netahala.

Takže můj názor, pokud jste rozhodnuti píchat, tak čím dřív, tím líp.

Ahojky, Luciša + mrňousek, který se teď jmenuje Noemi Nela.

Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 09.07.03 17:08
Holčičkám náušničky?

Manzel a ja bychom chteli dat nasi holcicce nausnicky take, a to co nejdrive co to pujde. Zijeme nyni v USA a tady nausnicky nastreluji miminkum sestry u lekare. Jsou to takove male zlate pocicky, krere by mela mit asi mesic a pul a potom se muzou dat holcice nausnicky jakkekoliv. Kamaradky to tady tak udelali a zadna z nich nemela problem se zanety, zarudnutim nebo jine komplikace. Je to velice rychle a myslim ze mene bolestive a bez krve.

Karolinka

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Reklama