Spánkový režim miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maya123
Nováček 8 příspěvků 31.08.19 12:20
v kolik koupat miminko

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s časem koupání miminka. Máme tříměsíčního prcka, narodil se do té vlny veder a tak jsme si zvykli s ním chodit ven k večeru, když už teploty spadnou. Většinou tedy ven vyrazíme mezi 19-20 večer, malý usne a pak většinou spinká až do 22:00, kdy se sám probudí, vykoupeme ho, nakrmíme a jdeme kolem 23:00 spát všichni a to vydrží většinou až do 6:00, takže vstáváme společně s manželem, který jde do práce.
Tenhle režim nám vyhovuje, protože spíme společně s miminkem v kuse a zároveň si ho i trochu užije manžel, který se okolo půl 7 vrací z práce. Malý spí hezky i přes den a pláče minimálně, je to pohodově naladěné miminko. Dnes mi ale tchýně při návštěvě říkala, že je chudák, protože má přehozený den a noc a že si zaděláváme na průšvih s usínáním a vstáváním, až bude starší. Trochu mi tím nasadila brouka do hlavy. Máte někdo zkušenost s podobným režimem a prostě jste pak starší dítě dávali spát dřív, když vydrželo spát delší dobu v kuse anebo je to pro něj opravdu matoucí a je lepší ho dát spát v 7 večer, i když to znamená s ním zase vstávat v noci? Díky moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Extra třída :D 10111 příspěvků 31.08.19 12:23

Funguje ti to? Spí ti dítě? Ano. Tak se vybodni na tchýni a dělej si to po svým. Spánkový režim dětí se mění a co je teď, může být za měsíc jinak.

CocoCoco13
Stálice 77 příspěvků 31.08.19 12:29

Buď ráda, že Vám takhle krásně spí. Náš malý taky chodí spát a koupat se později v létě když je dlouho vidět než v zimě. Tchyni bych neřešila. Jak už je tu napsáno dítěti se každou chvíli mění spánek, uvidíš co bude za měsíc nebo dva. :lol:

Aspera
Generální žvanilka 22331 příspěvků 31.08.19 12:31

@Maya123 pokud ti to vyhovuje není co řešit. Do 3 let jsem nějak usínání vyloženě neřešila. Chodily spát dle situace. Pevný režim je třeba až ve školce, kdy musí dítě do jí ráno vstát.

Aspera
Generální žvanilka 22331 příspěvků 31.08.19 12:32

A to, že je hodinu v noci vzhůru bych neřešila jako přehozený režim. To děti dělávají i když nemají večerní procházku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67776 příspěvků 31.08.19 12:37

Neřeš, režim spaní se jeste minimzalne 10× změní.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 31.08.19 12:38

Ve trech mesicich to je uplne jedno podle me..navic ted zacne byt tma drive, zima, postupne se to upravi do „normalu“ - mysleno obecneho povedomi lidi…pro kazdeho je normlani neco jineho ze :D

Ijen
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 31.08.19 12:41

Maly je v pohode, vy jste v pohode a tchyne rikala, ze je chudak? Prosime te klid. Nase deti zadny rezim typu v 7 spat nemely, jsou v pohode a zadne problemy nemaji.

veria
Nadpozemská drbna 26198 příspěvků 31.08.19 12:44

Ale teď už je ve 20 skoro tma, ne. Tak to asi stejně budete posouvat.

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 4 inzeráty 31.08.19 12:51

Souhlasím s tím, co tu padlo. Navíc jsem pochopila, že dítě běžně usíná mezi sedmou a osmou, akorát ho pak při probuzení ošolícháte vodou a nakrmíte (předpokládám, že na třech měsících jde ještě o kojení?), a pak spí až do rána. Na tom nevidím nic moc přehozeného z hlediska spánku??

My koupeme většinou kolem té sedmé, osmé max., ale jak píšeš, i tak se nám dítko vzbudí, já ho nakrmím, a spinká dál. Takže jediný rozdíl oproti nám je to koupání. Navíc většinou sprchuji, což zabere tak dvě minutky, a pokud je drobek rozespalý, tak ho to zas až tak extra neprobere - většinou mi při kojení stejně usíná. Párkrát jsem z nějakých důvodů koupala později, zhruba v časech, jaké popisuješ, a žádný rozdíl.

Pokud Vám tedy tento režim jako rodině vyhovuje, dítě je spokojené apod., tak bych to neřešila. V okamžiku, kdy bude muset nastupovat třeba do školky, a Vy byste zjistili, že Vám to nevyhovuje, že když koupete v deset večer, tak dítě pak nespí a ráno nechce vstávat, tak bych to upravila, ale na to je fakt času dost a nikdo neříká, že se to ještě několikrát nezmění ;).

Ono nám do toho taky hodně mluvili, syn chodil spávat s námi, kolem deváté večer, a tchýně při každé návštěvě opakovala, že u nich doma to bylo vykoupat před večerníčkem, nakrmit, pohádka a do postele. Jenže to už taky mluvila o podstatně starším dítěti, než jsme měli tehdy my, a v průběhu prvních tří let, než nastoupil do školky, a režim se změnil úplně, jsme ty denní činnosti ještě mockrát upravovali.

Kriss Tina
Extra třída :D 12142 příspěvků 31.08.19 12:58

Taky to dělám podobně. K večeru sme často venku, koupeme kolem 9, kolem 10 jsem malého uspat, většinou už zelehnu s nim a koukám třeba na film. Dělej to jak vám to vyhovuje na okolí kašli.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 31.08.19 13:16
@Maya123 píše:
Ahoj holky,chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s časem koupání miminka. Máme tříměsíčního prcka, narodil se do té vlny veder a tak jsme si zvykli s ním chodit ven k večeru, když už teploty spadnou. Většinou tedy ven vyrazíme mezi 19-20 večer, malý usne a pak většinou spinká až do 22:00, kdy se sám probudí, vykoupeme ho, nakrmíme a jdeme kolem 23:00 spát všichni a to vydrží většinou až do 6:00, takže vstáváme společně s manželem, který jde do práce.
Tenhle režim nám vyhovuje, protože spíme společně s miminkem v kuse a zároveň si ho i trochu užije manžel, který se okolo půl 7 vrací z práce. Malý spí hezky i přes den a pláče minimálně, je to pohodově naladěné miminko. Dnes mi ale tchýně při návštěvě říkala, že je chudák, protože má přehozený den a noc a že si zaděláváme na průšvih s usínáním a vstáváním, až bude starší. Trochu mi tím nasadila brouka do hlavy. Máte někdo zkušenost s podobným režimem a prostě jste pak starší dítě dávali spát dřív, když vydrželo spát delší dobu v kuse anebo je to pro něj opravdu matoucí a je lepší ho dát spát v 7 večer, i když to znamená s ním zase vstávat v noci? Díky moc

Měla jsem to stejně. Přehozeny den a noc znamená něco jiného :roll: hlavně si děti režim upraví. Dlouho jsme byli na sedmé hodině a teď zas na osmé, což je nejlepší. V půl deváté usíná okamžitě, ve spánku v 11 bez přebalování dávám mléko a spí do 7-8 do rána. Švagrová dává spát v sedm a věčně si stěžujou, že vstává v pět, ale tak mlčím radši no…

Anna766
Hvězda diskuse 80216 příspěvků 31.08.19 13:21

Máte to zajeté, vyhovuje vám to, tak co. Tchyni to odkejvej a dělejte si to dál, jak vám vyhovuje.

Kukacka123
Závislačka 4218 příspěvků 31.08.19 13:30

Pokud to vyhovuje vam, tak bych si to tak delala dal ;) navic jak tu padlo, spani mimca se jeste tolikrat zmeni… ;)

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 31.08.19 13:46

@Maya123 Tvůj příspěvek jen potvrzuje, že velká část tady založených diskuzí pramení z toho, že nám kdosi cosi řekne, znejistí nás, že něco děláme špatně, jinak…
Pokud Ti to funguje, jste v tomto režimu spokojený, tak se toho drž. A připrav se na další rady typu proč už nechodí na nočník, proč ještě kojíš, jakože už nemluví, když sousedovic kluk už jo. Snaž se oprostit od rad okolí a drž se svého instinktu. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama