Kolika miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
123muminek123
Stálice 81 příspěvků 30.08.19 22:45
Kolika miminka

Zdravím maminky.
Mam měsíční dcerku a od druhého týdne trpí na bolesti bříška. Začali to přesně ve 14 dnech, kdy jsme začali dávat vitamin D (baby D Jameson). Myslela jsem, že je to tím, takže jsme ho vysadili a teď od měsíce dáváme Vitashine. Jenže bříško bolí pořád (i po vysazeni). Před každým kojením jsem zkoušela espumizan, teď zkouším SAB simplex a ještě mám v záloze baby Calm. Probiotika dávám male Biopron.
Stravu si hlídám, už mě jen napadá, zkusit vysadit mléko a vajíčka, jestli nemá ABKM… Ale právě by mě zajímalo, jestli by to mohlo být, když jí to trápí jen večer? Přes den je v pohodě, ale večer se začne kroutit a pláče i tři hodiny v kuse a nejde nijak utišit. Usne až skoro vyčerpáním ???? nozkama cvičíme, masiruju, dávám na bříško, nosím v šátku, nahřívám…je mi ji strašně líto, když vidím jak se trápí… :,(

Reakce:
Arjev35
Stálice 81 příspěvků 19 inzerátů 30.08.19 22:59

Chápu, taky jsem to zažila, dvojčata mi takto řvala pravidelně každý den od 17 -20, pak oba odpadli a spali…trvalo to asi 3 - 4 měsíce a najednou to skončilo. Málem jsem se zbláznila… Zkusili jsme všechno možné (masírování, nošení, nahřívání, Espumizan nepomáhal,… atd. atd..),Ale věřte, že bude líp. Spoustu miminek toto trápí…ale přejde to a zase budete řešit něco jiného (tak jsem to měla tedy já).

cverunka
Závislačka 3257 příspěvků 30.08.19 23:41

Nemyslím, že to musí být nutně bříškem. Miminka prostě brečí a většina podvečer, večer. Prostě toho mají za celý den tak nějak dost a musí to ze sebe dostat. Nic jiné neumí, tak brečí. A každé dítě se taky kroutí a propíná, když brečí. Zni to deb. lně, ale vydrž, bude líp. :hug:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 30.08.19 23:44

Zkusila bych vysadit probiotika, ne každému miminku sedí. K ABKM by nejspíš měla ještě jiné projevy - hlen nebo krev ve stolici, kyselý zápach, exem, seboreu atp.

Nejstarší byl to samé, každý večer takto řval a řval, byl na minutu přesný. Do tří měsíců denně, do 4 každou chvíli, pak už to bylo lepší.

Naopak nejmladší, který ABKM měl, byl jako miminko pohodový a nebýt věčných průjmů, neřekla bych, že má nějaké problémy.

Veverko
Kecalka 307 příspěvků 31.08.19 01:14

2 týdny po porodu bývá miminko ještě víceméně klidné a pak ho začne trápit bříško a jiné věci z velkého světa. Večery bývají krušné. Vše co děláš je správné, chce to čas, přejde to. Pořád dávej probiotika, kapičky na bříško, masáže, večerní koupel, chlácholení. U nás hodně zabíralo pouštění fénu nebo vysavače v místnosti či v bytě. Děti milují tenhle rámus. Přeji vám pohodové chvíle :kytka:

chaela
Závislačka 2514 příspěvků 31.08.19 08:00

Klasická kolika, na kterou ti toho moc nepomůže. Náš nejstarší takto první 4 měsíce doslova řval každý večer 17-23 hod, a pokud nepřestal v těch 23, tak až v 1 h. Opravdu téměř na minuty přesně úplně každý den po celé 4 měsíce. Pak se to několik dní zpracovalo a před pátým měsícem už byl klid. Najednou, samo od sebe. To jsem nepotěšila, že..

Váš příspěvek
Reklama