V noci bez plínky

2104
6.5.10 08:29

V noci bez plínky

Ahoj maminky, chci vás poprosit o radu, pokud tady ale taková diskuze již je, tak se omlouvám.

Mám problém s nočním spaním a počuráváním u mého skoro 3-letého syna. Pokud spal s plínkou, vždycky se do ní schválně hned po probuzení vyčural. Bylo to úmyslně vím to. Tak jsem mu na noc plínku sebrala, měl jí už i tak pár nocí suchou, tak jsem to zkusila. Vše jde dobře, ale začínají se objevovat častěji nehody - počůrá se, vůbec o tom neví a spí dál. Bez plínky je 14 dní - má 3 nehody a ty dvě šly celkem rychle po sobě. Přemýšlím nad tím, jestli není dobré ho dávat v noci vyčůrat než jdu já sama spát. Pak by to jistě vydržel - ale dle mého názoru to trochu ztrácí pak smysl. Večer se snažím aby moc nepil, ale to se né vždy povede, důsledně dbám na to, aby se před spaním vyčůral. Zkušenější maminky poraďte - budit a dávat čůrat a nebo vydržet, protože 14 dní je krátká doba.

Děkuji a přeji hezký den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17304
6.5.10 08:39

Ahojky zakladatelko

Myslím,že to smysl neztrácí když ho dáš před tvým usnutím vyčůrat…Měla by jsi zkusit cokoliv než mu napevno vrátíš na noc plenu :wink: Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
6.5.10 08:43

A jěště se chci zeptat zda přes den je to úplně bez nehody? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13868
6.5.10 08:55

já bych ho nebudila a nechala spát. 3 nehody za 14 dní jsou úplně v pohodě. my občas míváme 4 nehody do týdne a to je KLárka starší (ale to většinou bývá trošku přistydlá). takhle ho akorát naučíš na noční buzení a přerušíš spánek. prostě pořiďte chránič matrace a holt se bude v noci převlíkat postel…
dost jsem to diskutovala s dětskou doktorkou i tetama v jeslích a doporučovaly to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
6.5.10 09:08

Nozu-no vidíš a my Adámka budili a teď spí celou noc a čůrá až ráno :mrgreen: Asi každý musí vyzkoušet…Po 4 nehodách do týdne bych na to neměla nervy :roll: Ale některé děti to mají když jsou nastydlé :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
6.5.10 09:08

Náš Vojta je bez noční plíny od loňského července (byly mu 2 roky a 8 měsíců, když jsme mu ji vzali). Nehody samozřejmě byly a jsou :wink: My jej teda ale dáváme v noci než jdeme sami spát (kolem půlnoci) čůrat - v pokojíčku má nočník, takže jej v polospící poloze posadíme na hrneček, on se vyčůrá a zase spí až do rána. Někdy se probudí a začne plakat - to je signál, že se mu chce čůrat a je potřeba rychle vystartovat, protože on si v té rozespalosti neví rady a počůral by se. Ale už se v poslední době i několikrát stalo, že sám vylezl, vyšel z pokojíku a volal, že chce čůrat :palec:
Chce to trpělivost, s počůranou postelí je potřeba počítat, ale plínu bych nevracela. Někdy se to naučit musí. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
6.5.10 09:10

Nozu - mně teda 4 nehody do týdne přijdou docela dost :-? Já se taky v noci budím a chodím sama na záchod, tak chápu, že se v noci může chtít i dítěti - a ono na rozdíl ode mne se neumí tak rychle probrat a zorientovat, takže to pustí do postýlky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
6.5.10 09:11
domi píše:
Náš Vojta je bez noční plíny od loňského července (byly mu 2 roky a 8 měsíců, když jsme mu ji vzali). Nehody samozřejmě byly a jsou :wink: My jej teda ale dáváme v noci než jdeme sami spát (kolem půlnoci) čůrat - v pokojíčku má nočník, takže jej v polospící poloze posadíme na hrneček, on se vyčůrá a zase spí až do rána. Někdy se probudí a začne plakat - to je signál, že se mu chce čůrat a je potřeba rychle vystartovat, protože on si v té rozespalosti neví rady a počůral by se. Ale už se v poslední době i několikrát stalo, že sám vylezl, vyšel z pokojíku a volal, že chce čůrat :palec:
Chce to trpělivost, s počůranou postelí je potřeba počítat, ale plínu bych nevracela. Někdy se to naučit musí. :wink:

Dělali jsme to nějak obdobně,netahali jsme ho na záchod,ale do nočníčku vedle postele.Málokdy se probudil úplně,většinou okamžitě znovu usnul…Bez plen na noc je cca od 2let :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2104
6.5.10 10:18

Děkuji za odpovědi.

Sebík je bez plen přes den od loňského července - měl 25 měsíců. Přes den to zvládá v pohodě - cesty autem, nákupy to vše je bez plen. Občas si učurne, když nestíhá a nebo se počůrá když venku špatně nasměruje pindíka - čůrá sám a ve stoje. Na odpolední spaní nemá plínku od vánoc - za tu dobu asi 2- 3 nehody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
6.5.10 10:20

Klidne bych ho dala vycurat jeste nez jdes sama spat, mam 6-tiletyho syna a kdyz ho kolem pulnoci(nez jdu spat) slysim se moc prevalovat(znamka toho ze neco neni ok), normalne ho vezmu, odnesu na zachod, on se vycura a pak v klidu spi celou noc bez nehod. U nas uz teda jde spis o nehody rano, kdy se proste nestihne tak rychle probrat a dojit na zachod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
6.5.10 13:48

Já bych taky probudila. Starší syn odmítl noční plínku ve 2,5 letech - samozřejmě ji ještě potřeboval. Takže jsme pak rok budili a dávali na nočník vedle postele. Ani se neprobudil. Občas jsme zkusili nevzbudit. co to udělá. Celou noc vydržel suchý až po roce.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
peka83
6.5.10 13:55

ahoj

muj syn mel tri roky v Lednu a bohužel mu musím plínku dávat ještě na noc. někdy je tam sucho někdy s eprostě vyčurá.V noci jsem ho zkoušela dávat na nočník a strašně mi začal naříkat že to nejde a že chce spinkat .Takže honebudu mučit.
večer ho vykoupu dám mu najíst a napít , dám ho vyčurat a pak mi usne na gauči vesměs v obyvaku a pak ho přenáším.nechce usinat sam tak usina vždycky umě na blízku.
Takže plínku mu nasadím vždycky až už usne protože pak ani neví že mu jí dávám. Ráno si plínku sundá a jd ena zachod. ale obcas je v plince jeste načurane, takže si počkám pořádně na odstraněni plínky až bude svítit sluničko a bude teplo aby kdyz bude příhoda jsme vše stihla dukladne vycistit a vyprat a nechat na sluničku uschnout .

• Nahlásit
  • Citovat
jjelena
7.5.10 23:18

Každý dítě je opradvu jiný, je třeba zkoušet. Starší dceru jsme taky budili a to už ve 22 měsících odmítala plenu na noc. Sama od sebe. KOlem 3. roku začaly nehody, ale plenu jsem dávat domítla, i když manžel by si tím býval práci ulehčil. Vypozorovali jsme čas na buzení a kolem půlnoci jí posadili na nočník, ani se nevzbudila. Po cca 1/4 roce jsme jí budit přestali a už se skoro rok žádná nehoda nestala. Mladší dcera je bez plen od toho samýho věku a nepočůrala se ještě ani jednou, ta se dokonce od těch 22 měsíců v noci budí sama na čůrání, kolem 3h. Takže opravdu vytrvej s nervama a zkoušej, co malýmu vyhovuje. A plenu určitě nedávej, ničemu tím ve finále nepomůžeš, jen problém odsuneš

• Nahlásit
  • Citovat
409
11.6.15 13:47

Zdravím vás maminky, pročítám tady vaši diskuzi oheldně nočního (ne)čůrání. Náš synek měl v dubnu 2,5 roku a stále máme plínku na odpolední i noční spaní. Tu odpolední už se chystám nedávat, neb ji má opravdu často suchou a „když“, tak jen malý vyčůráníčko, které by vpoho zachytila osuška položená na prostěradle. Ale každé ráno má počůranou plínku těžkou, fakt " poctivě" naplněnou. To už osuška asi nezachrání. Nějaký další fígle, krom nočního buzení a méně tekutin v podvečer a večer? Moc děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama