Reklama

Autorita a dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JP
Povídálka 46 příspěvků 05.05.10 22:22
autorita a dítě

Ahoj mám 15-ti měsíčního syna a potřebovala bych poradit ohledně výchovy.
Je to veselý a čilý kluk co objevuje svět. Bohužel i tak, že mlátí kostičkou do skla, otvírá a zavírá neustále do kola pračku, kterou tak ničí. Dětské pojistky na něj neplatí. Chápu že to patří k jeho věku. Jenže dělá i pro něho velmi nebezpečné činosti.
Většinou se mu to snažím vysvětli, ale on se tomu jen směje. Když jde o něco velmi závažného, tak jsem ho i plácla přes ruce (a nebylo to málo), ale jen se mi smál a chtěl v činosti pokračovat. Ani zlobení a zvýšený hlas na něj neplatí.

Poraďte mi prosím, co sním? Patří to jen k jeho věku? Je pravda, že to většinou dělá, když se mu 100% nevěnuju.

Dík za každou radu

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

lllucie
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 05.05.10 22:26

Ahoj, od mych deti to neznam, stopro se mu neustale venovat nemuzes, nejsi jeho otrok :lol: musi se naucit hrat si sam…napada me, kdyz napr napotreti nechce pochopit, co ho dat do postylky, ohradky…jakoze pokud budes delat nebezpecne veci, nemuzes si hrat na volnem prostoru? chvilku ho izolovaneho nechta, pote osvobodit :lol: kdyz nepochopi, zase frknout do ohradky napr…? Jen muj napad, ale vyzkousene to nemam…

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 05.05.10 22:36

Ahoj, mojí Dáně je 9 měsíců, taky objevuje, takže všechny nebezpečné věci z dosahu. Na kytku mi chodila, rvala lístky, takže pokaždé dostala pořádně přes ruce a důrazně jsem říkala ne, ne a teď se sice někdy přiblíží, ale hned řvu ne a ona ví, že nesmí. To samé, když jsme u babičky a chce se třeba hrabat v koši, zakřičim ne a je pryč. Takže by to chtělo nějaký trestík, trošku na zadeček a jak řiká lucie, dát do ohrádky a nebude mít šanci. A jestli mu třeba dáváš sladkosti, tak bych mu je za trest nedávala a když by je chtěl, důrazně bych mu řekla, že ne, že zlobí. Prostě za každou neposlušnost trestík, sama přijdeš na to, jak ho vytrestat.

Katty1
Kecalka 266 příspěvků 05.05.10 22:42

Mám 18ti měsíčního a mám pocit, že jsem dneska nedělala nic jiného, než ho řvoucího a vztekajícího odnášela od elektrických zásuvek a kabelů…

Dětské pojistky jsou jenom další hračky… ochrany rohů mi nosí denně ukazovat…Co nezvládně sám , spolehlivě ukáže starší bratr ( i za cenu trestu).Pračku, myčku, Tv, atd. zapne za den snad tisíckrát. Když plesknu přes ruku, přestane tak po šestém opakování. Odskočím si na WC, najdu ho stojící na topení přilepeného nosem na okně, tančícího na skleněném na stole, podupávajícího na skříni. Když ho vezmu ssebou, taky si něco najde, když matka nemůže bleskově zasáhnout. Někdy má tedy své dny.

No… jsme teda hooodně často venku :lol: . Snažím se ho zaměstnávat domácími pracemi :wink: ,hračky ho vůbec nezajímají.Mám už druhé dítě, a čekám, kdy toto období skončí :mrgreen: . Nic jiného totiž asi nezbývá.

Kamilenka
Kecalka 248 příspěvků 05.05.10 22:42

Mám stejný problém a taky mě napadlo, dát jí „za trest“ do ohrádky, ale vymstilo se mi to. Pochopila, že je to za trest a pak když jsem jí tam chtěla dát normálně v klidu, když jsem si potřebovala třeba odskočit, začla šíleně řvát a od té doby tam nechce být. :roll:

Nsoci 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.10 22:45

Já mám doma 22měsíčního a pro domácnost je hotová pohroma :-) Mikrovlnka a její knoflíky (koupili jsme s dětskou pojistkou - na nic, když nemůže mačkat knoflíky, aspoň otvírá a zavírá dvířka), sporák + trouba (opět knoflíky a dvířka od trouby), zámky a klíče (teď už bohužel dosáhne na kliku, takže běda zapomenout ve dveřích zámek, to by prostě zdrhnul), ovladač, přehrávač, počítač,… Neplatí na něho nic, domluva, zákaz, plácnutí přes ruku, přes zadek,… Prostě když vidí příležitost, nemůže jinak :lol: I kdyby za to následoval kdovíjaký trest. Takže pokud máte doma podobného montéra, hluboce s vámi v tomhle soucítím. Je pravda, že víc to dělá, když zrovna nemám čas se mu 100 % věnovat. Ale rozhodně to není tak, že kdybych se mu věnovala, nebude to dělat vůbec. Včera jsme byli na trampolínách, skákací hrad atd. A víte, co mělo největší úspěch? Termostat, co měli na zdi. Trampošky se mohly jít klouzat…

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 05.05.10 22:46

Katy, tak teď jsem se nasmála. To mám teda vyhlídky, předpokládám, že Dáňa bude to samý v bledě modrym. Už teď vyjede v chodítku z tátový pracovny s kabelem, nebo za sebou táhne sluchátky, nejednou skončily metly z kuchyňské linky v záchodě. Koukám, že všechny děti jsou stejný, akorát nějaký poslechnou, jiný ne. A ty, co poslechnou, tak maximálně na půl hodiny a pak se to opakuje zase co?

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 05.05.10 22:47

Nsoci, taky dobrý, malej opravář se vždycky hodí :lol:

nozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 05.05.10 22:47

no, moc tě neuklidním, mě tohle občas dělá i moje tříletá :-) jediné co zabírá je opravdu potrestat, odnést z dosahu a zaměstnat jinak. prostě když chce provokovat, tak dělá věci, o kterých ví, že je nesmí, kouká na mě co jíá na to, a když jí plesknu, tak se mi chechtá do očí :roll: u nás uže teda i funguje domluva, ale přece jenom má víc rozumu než tvoje. ale je to hodně o provokování mámy, co ještě snese… prostě musíš uhájit svoje pozice a ukázat, že máš převahu ty a poslouchat bude dítě.
navrhovala bych postup - 3× pokárání a pak trest - odnést do té postýlky nebo něco podobného. to bude fungovat spolehlivě. u nás takhle funguje odvedení do dětského pokoje.

Katty1
Kecalka 266 příspěvků 05.05.10 22:56

Za průšvih by měl být trest, ale jaký? Dodnes jsem nějak na to nepřišla. Jsem schopná tatkto malé dítě plesknout přes ruku, říct mu jednoduše ne, ale bít ho, nebo mu vynadat, ..??? Nebo mu začít vysvětlovat, že nedostane „koko“. To by jim hlava asi nebrala.
Od jistého věku děti začnou zkoušet, co se stane, když na takové „ne“ neposlechnou. U každého to je individuální. Já mám štěstí, moji chytráčci to začali zkoušet v 10ti měsících. Taky jsem se divila, jak to, že ostatní děti nereagují jako moje,neposlechnou, pak jsme se chytala za hlavu…
Když ho na chvilku potrestám tím, že ho „izoluju“ , dělá pak ještě horší věci. A do postýlky bych ho nedávala za trest, když to má být místo na klidné spaní. Učí se fakt rychle.
Je to těžký, taky bych ráda, za fungující radu. Zatím se mi osvědčilo jenom zaměstnat jinak, ale ne vždy si dají říct :nevim:

Dodo08 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.10 22:57

Ahoj,mam 19ti mesicniho kluka a on tohle dela cely den.Nejake placani pres ruce mu absolutne nevadi,kdyz zvysim hlas,tak ani s tim si nepomuzu.Smeje se porad jak blazen a dela mi to snad naschval.Cely den lita jak splasenej,leze na stul,pod stul,pod postel,na postel,dvere od pracky litaji ze strany na stranu,v behu staci vyhazet vsechny hracky,rozhazet je po byte,co ma v ruce,to hazi do odpadku,nez se otocim,lita po sedacce,nez se nadechnu uz mam rozhazene dvd a to je jen malo z toho,co vsechno dokaze stihnout behem hodiny.Tohle u mych dvou prvnich deti absolutne neznam,ale ted teda me maly nesetri a hlavne ani neresi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.10 23:09

Když neumíte srovnat vlastní děti, co jste to potom za mámy!!!!!!

Katty1
Kecalka 266 příspěvků 05.05.10 23:11

Tříleté a 17m bych si nedovolila srovnávat, i když jak je to chytne, chovat se můžou podobně :lol: ( a nejenom tříleté).Posílat na samotku u nás mělo smysl až od určitého věku.

Taky se musím přiznat, že u nás občas funguje takové malé citové vydírání z mé strany. Řeknu mu, že se mi nelíbí, co udělal a jsem smutná + hodím adekvátní výraz obličeje. Je fakt, že to nepoužívám často (páč nejsem schopná být vklidu, když dítě odpojuju už poněkolikáté od elektriky), ale funguje to. Kouká a pak mě přijde pohladit a potulí se. Takže asi zase tak hloupí nejsou :think: , aby si neuvědomili, že něco nedělají dobře.

Pro ně je totiž to stěhování věcí, krámování, házení do WC mísy, vyhazování do koše, horolezectví apod. náramná zábava. Je to těžký je učit, co jo a co ne.

A ne vždy je vhodné nechat děti učit se zkušenostma.
U nás hlídala mužská část rodiny a náš 18m má takový respekt ze schodů, jako z ničeho… nechtějte vědět proč ( prý ty schody byly jenom dva…). Funguje to, ale já tohle praktikovat nebudu. Na to nemám žaludek.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 05.05.10 23:19

Jo, patří :-? . Jediné co pomáhá je upravit byt tak, aby si neublížil, nebo toho moc nezničil :mrgreen: a pak odvedení pozornosti. Prostě ho bafnout a nejlépe odnést jinam, popř. nabídnou zajímavější aktivitu. Plácání a jiné tresty jsou úplně nah… akorát se naučí mlátit jiné lidi nebo děti :roll: Trestat se má, až když je vyloženě zlý a dělá něco ze zlé vůle, což v tomhle věku asi těžko. Netvrdím, že jsem ho nikdy neplácla přes ručku, ale to bylo moje selhání - ujely mi nervy a stydím se za to :oops:

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 05.05.10 23:20

Jé, to mi připomělo, jak mýho manžela učil jeho táta plavat. Zavezl ho na lodičce do půlky rybníka a vyklopil. Prej plaval čubičku, ale doplaval na kraj. Uf. Taky jsem manželovi řekla, že malou učit plavat budu já, on rozhodně ne. Ale ségra taky vždycky smutní, dělá chudáčka a její děti jsou hned v klidu, koukaj, motaj se jí okolo krku a dělaj hodňoučký. Ale dlouho to nevydrží.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >