V pasti s kojením

376
21.3.16 07:41

v pasti s kojením

Můj půlroční syn prodělal těžkou virozu a zápal plic. Za 14 dní v nemocnici kdy trpěl nechutenstvím zřejmě zapomněl že v prsíčkách je mlíčko, vůbec nechápe o co mi jde. Do té doby vůbec neznal lahev, takže do něj nejsme schopni dostat ani Sunar, protože když mu dáváme lahev tak se vzteká. Nejsme do něj tedy schopni dostat absolutně žádné tekutiny, žádný vápník (protože na přesnídávkách a ovoci živý být takové malé dítě prostě nemůže). Doktorka nám nedokáže poradit, má někdo podobnou zkušenost, radu, trik? S kojením se klidně už rozloučím, ale jak mu dát tu flašku, něco? Po lžičkách to je šílenost, půlka se vylije než se to dostane do pusy… Já jsem na pokraji šílenství, dítě na pokraji dehydratace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

253
21.3.16 07:46

Volej dobrou laktacni poradkyni (nejlepe z MAMILY) z tveho okoli. Maji zkusenosti jak s kojenim, tak kazdopadne jak prikrmovat (lahev ci jine pomucky). To vas mela instruovat lekarka.
Druhak jak je dite stare? V nemocnici bylo nekojwne proc? Proc jen na presnidavkach? Proc ne i na mlece aspon UM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
719
21.3.16 07:46

@krukynka možná to zní jako hloupost, ale půlroční mimco rádo opakuje co vidí, co mu to ukazovat nazorne tedy pit taky z toho (já vim no) a u toho delat něco co ma rad? Pohádky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
21.3.16 07:48

Moc nerozumim tomu, ze zapomněl na kojeni kvuli tomu, ze byl v nemocnici…to jste tam jako kojici matka nebyla s nim a nekojila ho???
Jediná moje rada urychleně volat poradkyni http://www.mamila.sk/…pri-dojceni/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
21.3.16 07:52

Strikacka? Kazdopadne zkouset a sama delat, ze pijes z lahve no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
21.3.16 08:06

hrneček

Dobrý den!
Mám chlapečka, kterého jsem v půl roce začala přikrmovat a nechtěl nic jiného pít, než z prsa, ale tam toho nebylo dost na jeho potřebu a tak se vztekal. Vyzkoušela jsem různé lahvičky atd.. nic… Pak mě napadlo zkusit hrneček, a zabralo to. Byl sice celý mokrý, ale s gumovým bryndákem to docela šlo. Opravdu ho to zaujalo ne kvuli vodě uvnitř, ale jako průzkum hrnečku pusinkou, a to že se při tom občas napije byl jen bonus :) Takže sláva klasickému dětskému kovovému plecháčku!!! No jakýkoli by byl asi taky dobrý!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohlazeni
21.3.16 08:25

Tez moc nerozumim tomu, proc jsi ho v dobe pobytu v nemocnici nekojila. Zavolej laktacni poradkyni, ale kvalitni. Jinak obecne: dite co nejcasteji skin to skin, satek, spolecne spani a nabizet co nejcasteji prso, i v noci- vetsinou se deti chytnou v polospanku. Nezapomen odstrikavat, aby se nezastavila laktace. Verim, ze to date. :hug:
Beru na vedomi, ze kdyz se kojeni nezadari, ze ti to nevadi, takze kdyby se ti nepovedlo kojit, tak zkouset lzickou, strikackou…

• Nahlásit
  • Citovat
376
21.3.16 08:35

Zkoušeli jsme vše

Kvůli adenoviroze trpěl nechutenstvím. Měl vlastně střevní chřipku a zápal plic. Samozřejmě jsem byla v nemocnici s ním, a samozřejmě jsem ho zkoušela snad co půlhodinu přikládat, nedělala jsem prakticky nic jiného.
Je na přesnídávkách, protože jediný způsob jak do něj teď něco dostat je lžičkou (a hutná věc se dopraví do malinké pusinky na malinké lžičce lépe než tekutá), flašky s UM i odstříkaným MM odmítá, nezná. Prso už neví o co mi jde- vezme si ho do ručičky a hraje si s ním…
V nemocnici jsem s ním spala pořád v mé posteli, i proto že mi z toho všeho bylo hrozně smutno.
Když mu prso nebo flašku nabídnu v noci v polospánku, probudí se, rozzuří se, začne plakat (nesnáší když ho totiž něco vzbudí) a už vůbec se nenají.
Na pohádky je moc malý, nebo na to čučí s otevřenou pusou a vše mu teče z pusy ven.
Stříkačkou to do něj v krajní nouzi samozřejmě futrujeme, ale od moc moc brečí a to taky mé i jeho psychice úplně nepomáhá, potom brečím i já, že ho takhle trápím - probíhá to totiž tak, že mu muž drží nohy a ruce a já hlavu a stříkám do něj mlíko (Btw. litr tekutin denně je 50 stříkaček :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62196
21.3.16 08:36

@krukynka a v te nemocnici mel jake tekutiny? Jak dlouho to trva? Pokud hrozi dehydratace, sla bych do nemocnice na kapacky. Kup ruzne ucici hrnecky, moje dite pochopio klasicky kapajici. Nabizej i ovocne stavy, caj, klidne slazeny, at se rozpije (i kdyz nejsem zastancem cukru, v tomto pripade spise ano). Do too hrnku muzes dat i UM, treba to potece :nevim: a pro jsi v nemocnici prestala kojit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26395
21.3.16 08:37

Třeba nechtěl kojit. Kluk měl loni v 6 měsících zápal plic a prso nechtěl (on nechtěl nic - výživu, masozeleninu…). Jak viděl prso, tak se prohnul a řval a řval a do pusy ho nevzal, jak řval, tak se rozkašlal… Trvalo to víc jak týden, i když jsem se snažila, ale neměla jsem nervy, aby se pořád dusil, nehledě na to, že neměl hlad. Taky nás to stálo kojení. Po té době bral prso v puse jako super vtip a hrozně se tomu řehtal, ale nepil.
Ale náš teda aspoň vzal lahev. I když to bylo stejné jak popisuješ, žádnou nechtěl, zkoušeli jsme asi 5 značek, nakonec vzal lahev (z Rossmanna), když jsem ho držela v ruce, houpala a zpívala, musel mít nízký průtok a UM muselo být o něco teplejší než se doporučuje. A stejně bylo každé krmení na hodinu, protože se odpojoval, plakal… Nakonec to trvalo asi 2 týdny a zvykl si.
My byli doma, tak jsme to řešili dlouhodobě, chudák manžel objížděl okolí a vykupoval lahvičky :lol:
Zkontaktuj LP.
Ještě mě napadá, co takové ty kapsičky na výživu, ty by nevzal? Nebo se dělají lahvičky se lžičkou, to by mohlo být řešení do začátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62196
21.3.16 08:39

@krukynka muzes tkusit lahev s brckem od tescomy, dej mu to na hrani, treba neco vytahne a vypije. Ale tim nepotece um, no. S kojenim je konec, kdyz to zapomnel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
21.3.16 08:50

Já kojit nepřestala, trpěl nechutenstvím (jak píše Billi) a prostě nechtěl.

Zkusím to zpívání a chození, ale neudržím ho v jedné ruce, ještě když se u toho kroutí…

Lahviček a učících hrnečků už tady taky máme celou sbírku…

Lahvička se lžičkou je super nápad, ale stejně je to dát mu asi milionkrát do pusy lžičku, než sní (resp. vypije) tolik mléka kolik by měl. A jeho to lžičkování taky nebaví věčně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62196
21.3.16 08:56

@krukynka a jak dlouho uz tohle doma trva? V te nemocnici mel kapacky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8853
21.3.16 08:57

Zkusila bych mu dat brcko kratke a hrnicek avent prave a tim brcekm. Nebo jestli mas takovy ten strilackovy aplikator z nejakeho sirupu. Je to prijemnejsi nez strikacka.

Pri nejhorsim dat ovocne stavy na piti, to sladke by mu mohlo chutnat a na jidlo kase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
21.3.16 09:15

V nemocnici měl kapačky, doma jsme od soboty. Sladké, zředěná přesnídávka, voda, čaj hořký sladký přeslazený nic ho nevzrušuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama