Celozrnné kaše

15.3.16 10:33

Celozrnné kaše

Ahojky holky, chci se zeptat. Nakoupila jsem si ve zdravé výživě i v DM různé instantní kaše
Jen mě udivuje, jak je vše celozrnne přitom celozrnne pečivo se ma dávat az od roka u tech kaší to nevadí? Malej ma 7 měsíců uz měl špaldovou, ryzovou, ovesnou…dostava ji v 5 a vnoci mi pobrekava ze spani a pak si lidově řečeno prdne a je zase dobře tak mam strach jestli mu to nedělá zle…dekuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24756
15.3.16 10:37
@Klára23lukin píše:
Ahojky holky, chci se zeptat. Nakoupila jsem si ve zdravé výživě i v DM různé instantní kaše
Jen mě udivuje, jak je vše celozrnne přitom celozrnne pečivo se ma dávat az od roka u tech kaší to nevadí? Malej ma 7 měsíců uz měl špaldovou, ryzovou, ovesnou…dostava ji v 5 a vnoci mi pobrekava ze spani a pak si lidově řečeno prdne a je zase dobře tak mam strach jestli mu to nedělá zle…dekuji za odpověď.

Také jsem malé dávala přímo ty z dm a nebyl žádný problém. Já dávala celozrnné pečivo už dřív než v roce, nějak od deseti měsíců, malá to baštila a nikdy jí nic nebylo. Zmínila jsem se jednou i před mudr. a ta jen mávla rukou a řekla, že to nevadí, že pokud toho nesní kvanta, nic se jí nestane. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
15.3.16 10:45

Já jsem slyšela, že celozrnné výrobky se nemají dávat do 3 let, nedávno dokonce, že do 5 let. Je otázkou, jestli takhle na oko člověk pozná, že to tělíčku nedělá dobře.
Pokud máš pocit, že malého bolí bříško, tak zkus ty kaše vynechat. Uvidíš.
Jinak si myslím, že pokud to má dítě občas, tak nevadí, ale každý den… nevím. Ale rozhodnutí je na každém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
15.3.16 10:51

Tak ono to jako není jedovaté… ale má to dost vlákniny, takže zase záleží i kolik jí přijimá v dalších jídlech(zelenina, jabka a tak) a pak někdy to celozrný je moc nahrubo mletý a jak to rychle prochází, může to prej trochu podrápat střívka, ale taky je to spíš nepříjemný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.16 10:52

Když ona i ta rýžová je celozrnná… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7072
15.3.16 11:13

@Klára23lukin a zkusilas dat kasi rano misto vecer? Mne dite po vecerni kasi bude taky blbe spat, bude to mit tezky do zaludku. My ji snidame, na traveni a energii je to lepsi. Jinak jak uz tu zaznelo, u peciva jsou problemem ty seminka, deti je neumi zpracovat a pri pruchodu travicim traktem to muze skodit. Osobne jime spis kvaskovy zitny chleb. U celozrnneho peciva to chce cist slozeni, zda tam neni jen par seminek a zbytek psenicka mouka obarvena karamelem. Jinak ty kase davam cca od sedmi mesicu. Ted vetsinou vecer namocim vlocky do vody/mleka a rano jen prihreju, pridam ovoce nebo jogurt a mame snidani oba. Driv jsem vlocky rano jeste trosku mixovala, ale tim namocenim pres noc zmeknou, a to vcetne tvrdych pohankovych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
15.3.16 12:54

@bee.rush Mohu se zeptat, od kolika měsíců jste dávala ovesný vločky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
15.3.16 13:11

Kaše se na noc dávat nemá, takže ho z ní nejspíše bolí břicho. Kaše je plná sacharidů..cereálie - energie na celé dopoledne, však to znáš z reklam, má se dávat ráno. A pokud mi nevěříš šup sem https://www.facebook.com/…32001993475/?…
A celozrnné do roka ne pouze bílá mouka - děti ještě nemají tak úplně vyvinutá střeva a seminka a celozrnné věci jim trvá dlouho než potráví a špatně se jim to tráví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
15.3.16 13:13

@Siminka448 já jsem dávala ovesné vločky po zavedení lepku - cca v 7 měsíci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7072
15.3.16 13:15
@Siminka448 píše:
@bee.rush Mohu se zeptat, od kolika měsíců jste dávala ovesný vločky?

od pul roku obcas. Od deseti mesicu je snida nekolikrat tydne. Stridam to napr. s amaranthem, pohankou atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.16 15:35

A jake kaše kupujete? Vsechny instatni jsou celozrnne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
15.3.16 17:10

@Klára23lukin domácí? Uvařím jáhly, rýži, ovesné vločky, a rozmixuji.. nebo třeba kukuřičnou od country life…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.16 18:31

@VerousekVra a jde to. i s MM? Protoze ty instatni ano…ja to chci dělat z MM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
16.3.16 07:04

@Klára23lukin dělám pouze s vodou… MM má dos při kojení :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.16 11:43

@VerousekVra muzu vas ještě otravovat? Koupila jsem dneska jahly jsou takovy kuličky a quiou a vlocky…muzu se zeptat.zda to namocite predtim? Nebo na postup…dekuji.moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama