Vada řeči u dospělého - logopedie

Anonymní
8.1.20 22:21

Vada řeči u dospělého - logopedie

Dobrý večer,
manžel má od narození vadu řeči. R a Ř. V dětství mu bylo řečeno, ze se s vadou nedá nic dělat. Celý život ho to trápí. Nicméně doba jde dopředu a rád by s tím opět zkusil něco udělat. Máte někdo prosím doporučení na opravdu dobrého logopeda? Bydlíme zhruba 30km od Prahy.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8556
8.1.20 22:26

Ano. Já jsem třeba na svou vadu řeči přišla až při přihlášce na VŠ. Ujala se mě logopedka a je fakt skvělá
http://www.petrlikova.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.20 23:44

Zdravím, ono ale dost závisí na tom, jak to R a Ř vyslovuje, často už je to těžké se to naučit v dospělosti. Jak které z nich přesně vyslovuje? A proč ho to tolik trápí i v tomhle věku, oni mu lidi neumí rozumět nebo se mu smějou nebo proč? Aby s tím ale jen neztratil čas a pak nebyl naštvaný, že to zase zkoušel a nic…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.1.20 12:22

Já mám větší vadu, R umím, ale Ř mi dělá problém a k tomu ještě sykavky. Mám to ze zanedbaného dudlíku v dětství, kdy jsem se naučila mluvit jakoby tváří, bokem. Taky mi bylo řečeno, že s tím nic dělat nejde. V dospělosti jsem chodila s dcerou na logopedii, tak jsme to tam znovu probrali. Logopedka si mě vzala pod křídla a naučila správně vyslovovat všechna písmena. Takže vím, jak na to, ale problém je, že v běžné mluvě to nedokážu. Nemám to zafixované, samotné mi to zní divně, musela bych mluvit pomalu… Vždycky to chvíli zkouším a pak zase přestanu. Ať to manžel určitě zkusí, ale za mě je to v tomto věku už celkem těžké.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama