Vyšší hladina cukru - cukrovka?

Anonymní
8.1.20 13:15

Vyšší hladina cukru - cukrovka?

Hned na úvod začnu s tím, že vím že nejste doktoři a nenahradí mi to tu lékařskou prohlídku :D ale přece jen se chci optat zda tu někdo má zkušenost s cukrovkou. Můj dlouholetý kamarád má cukrovku, včera jsem k němu přišla na navstevu zrovna když si měřil cukr, tak jsem se vyptavala co a jak k jeho nemoci, prostě mě to zaujalo, tak mi nabídl ať si zkusím změřit na zkoušku také cukr (jehlu vyměnil), no teď si nadávám, že jsem se nechala ukecat jelikož mi to naměřilo cukr 9,4 prý je to vysoké číslo ( byla jsem asi dvě hodiny po jídle) tak mě to zarazilo, musí hned jedno měření znamenat že mám cukrovku? Jak to řešit dále, jít k dr nebo to nechat? Zase se mi nechce jít k obvodnímu a hlásit že mám vysoký cukr ať mi ho přeméří, cítila bych se jak blbec, ale přece jen mi to nasadilo brouka do hlavy..děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.1.20 13:23
@Anonymní píše:
Hned na úvod začnu s tím, že vím že nejste doktoři a nenahradí mi to tu lékařskou prohlídku :D ale přece jen se chci optat zda tu někdo má zkušenost s cukrovkou. Můj dlouholetý kamarád má cukrovku, včera jsem k němu přišla na navstevu zrovna když si měřil cukr, tak jsem se vyptavala co a jak k jeho nemoci, prostě mě to zaujalo, tak mi nabídl ať si zkusím změřit na zkoušku také cukr (jehlu vyměnil), no teď si nadávám, že jsem se nechala ukecat jelikož mi to naměřilo cukr 9,4 prý je to vysoké číslo ( byla jsem asi dvě hodiny po jídle) tak mě to zarazilo, musí hned jedno měření znamenat že mám cukrovku? Jak to řešit dále, jít k dr nebo to nechat? Zase se mi nechce jít k obvodnímu a hlásit že mám vysoký cukr ať mi ho přeméří, cítila bych se jak blbec, ale přece jen mi to nasadilo brouka do hlavy..děkuji
Já si myslím, že určitě by by slo dobré navštívit nějakého, diabetologa.
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 13:26
@Anonymní píše:
Já si myslím, že určitě by by slo dobré navštívit nějakého, diabetologa.

K tomu není třeba nějaká žádanka? Nemůže souviset hladina cukru ( možná se budu ptát blbě ale vážně tomu nerozumím) s nízkým tlakem? Mívám totiž kolem 106/82

• Citovat
  • Nahlásit
394
8.1.20 13:31

Já bych hned nevalila k Mudr., ale alespoň bych zavolala a poradila se, co a jak, jestli by nebylo vhodné vyšetření. Normální to není. Ani zdravý člověk bezprostředně po jídle nemá takovou hodnotu. Ale je pravda, že z jednoho odběru z prstu se nedá hodnotit, mohl být vadný proužek, na prstu zbytky něčeho… Jen bych to v klidu konzultovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52919
8.1.20 13:31

Zašla bych norálně k obvodnímu doktorovi, může ti vypsat žádanku na test. Na diabetologii s odůvodněním „jednou jsem si u kamaráda na jeho glukometru naměřila vyšší cukr“ je blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 13:35

No mě to upřímně nedalo, tak jsem za ním dneska zašla znovu jestli by jsme to mohli zkusit ještě jednou, že mě to vyděsilo a to už jsem měla hodnotu nižší, 6,3 ale prý je to stále ještě hodně. K lékaři asi zajdu, jen jsem nevěděla jak to navleknout je mi hrozně trapné říct ať mi změří cukr protože ho mám vysoký.. teď nápad začla jsem asi pres 4 měsíci dělat nepřetržitý provoz nemůže na to mít vliv i toto?

• Citovat
  • Nahlásit
36669
8.1.20 13:35
@Anonymní píše:
K tomu není třeba nějaká žádanka? Nemůže souviset hladina cukru ( možná se budu ptát blbě ale vážně tomu nerozumím) s nízkým tlakem? Mívám totiž kolem 106/82

cos jedla ten den?
ja mam cukr 5.5 normalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36669
8.1.20 13:37
@Anonymní píše:
No mě to upřímně nedalo, tak jsem za ním dneska zašla znovu jestli by jsme to mohli zkusit ještě jednou, že mě to vyděsilo a to už jsem měla hodnotu nižší, 6,3 ale prý je to stále ještě hodně. K lékaři asi zajdu, jen jsem nevěděla jak to navleknout je mi hrozně trapné říct ať mi změří cukr protože ho mám vysoký.. teď nápad začla jsem asi pres 4 měsíci dělat nepřetržitý provoz nemůže na to mít vliv i toto?

To muze, stress a nepravidelny rezim.
Zkus nejist cukry chvili, chleba, testoviny, rohliky. Zkus sledovat, co jis. Neslad, vynechej sladke jidlo, cukrovinky. Ovoce dopoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
8.1.20 13:43
@Anonymní píše:

Změna životního stylu může mít vliv. 6,3 není žádná hrůza. Zkusila bych hlavně odběr ráno nalacno. A podle toho jednala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5859
8.1.20 13:46

Jo máš, zatím na tablety. Pokud to nebudeš léčit budeš si píchat. Hodnoty na 10 už likvidují ledviny a vzniká i neuropatie..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 13:46

@jkra no, to bude horší s jídlem, upřímně vím to a přiznávám to, že moje životospráva je katastrofální, několik let už nesnidam, oběd tedy ano, přes odpoledne většinou nejím nic, pak až večeři, sladké moc nejím, málokdy si něco vezmu. Včera jsem byla asi 2,5h po jídle, ale snědla jsem celou pizzu. Zapomněla jsem podotknout, že nemám nadváhu, ale spíš naopak, jsem hubena ( 168cm/46kg )

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 13:48

@krysoleta dobře, děkuji, zkusím to ráno na lačno a pak uvidím co dále

• Citovat
  • Nahlásit
10980
8.1.20 13:52
@Anonymní píše:
K tomu není třeba nějaká žádanka? Nemůže souviset hladina cukru ( možná se budu ptát blbě ale vážně tomu nerozumím) s nízkým tlakem? Mívám totiž kolem 106/82

To není nízký tlak, ne? To jsem měla v těhotenství a doktorka říkala, že je ukázkový v normě. Nízký mívám tak 90/60 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
8.1.20 13:56
@zrcadlo píše:
To není nízký tlak, ne? To jsem měla v těhotenství a doktorka říkala, že je ukázkový v normě. Nízký mívám tak 90/60 :nevim:

Je snížený. Ale podle parametrů zakladatelky ne neobvyklý. Štíhlí lidé mívají nižší tlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
8.1.20 13:57

Zavolejte svému praktikovi a řekněte mu to. Případně tam zajděte ráno nalačno, když bere odběry. Trapného na tom vůbec nic není (když nezmíníte, že Vám to poradili na emiminu 😀 ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat