Vadí mi pohledy kolemjdoucích

Anonymní
8.3.20 21:35

Vadí mi pohledy kolemjdoucích

Zdravím
Už to je asi rok co mi vadí pohledy lidí kolem kterých procházím a mám pocit, že si o mě mysli bůh ví co. A ne, není to jen v mojí hlavě jak mi každý říká, skoro vždy si do mě někdo rýpne. Cítím se ohrožené a mám k tomu dost dobrý důvod, protože skupinka více lidí s jejími tupými kecy a negativními pohledy na mě působí nebezpečně a mám strach, že mě jednoho nádherného dne někdo rapne ze zadu a zkopou mě jen proto že existuju. Má někdo s tímhle zkušenost? Doufám, že jsem to dost srozumitelně napsal.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
12077
8.3.20 21:44

No to co popisuješ bývá součástí úzksotných poruch a pokud se ti to děje od nějaké události, kdy ti bylo nějak ublíženo, tak to může být důsledek toho traumatu - i když tobě to jako nějaké extra trauma teď připadat nemusí - podvědom a citliviost vůči úzkosti se úplně neřídí tím, co si myslíš.

Mrkni do téhle knížky, myslím že by ti to mohlo být užitečné.

https://www.kosmas.cz/…uzeni-tygra/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4822
8.3.20 21:48
@Anonymní píše:
Zdravím
Už to je asi rok co mi vadí pohledy lidí kolem kterých procházím a mám pocit, že si o mě mysli bůh ví co. A ne, není to jen v mojí hlavě jak mi každý říká, skoro vždy si do mě někdo rýpne. Cítím se ohrožené a mám k tomu dost dobrý důvod, protože skupinka více lidí s jejími tupými kecy a negativními pohledy na mě působí nebezpečně a mám strach, že mě jednoho nádherného dne někdo rapne ze zadu a zkopou mě jen proto že existuju. Má někdo s tímhle zkušenost? Doufám, že jsem to dost srozumitelně napsal.

Jak přesně si do tebe, kdo rýpne? A máš důvod si myslet, že jsi pro to okolí něčím tak vyjímečně provokativním, že na rozdíl od ostatních jsi středem pozornosti? Různé poruchy, kdy člověk začne být přesvědčen o něčem, co ve skutečnosti není a vnímá různé souvislosti skryté za každým výrazem tváře nebo gestem kolemjdoucího, jsou typické tím, že je jedinec přesvědčen o jejich pravosti.
Takže bych, až půjdeš s kamarádem, se zeptala, jestli to taky vnímá, jak po tobě všichni jdou a pokud ne (což tvrdíš, že ti říkají, že je to ve tvé hlavě), zajdi si o tom promluvit k odborníkovi. Nebyl bys první ani poslední a mnoho těchto atak je zvrátitelných, akorát to musíš začít řešit a ne vymýšlet konspirační teorie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15310
8.3.20 22:17

A maj nejaky důvod na tebe koukat? Pokud mas nejaky extravagantní styl, přitahuješ pozornost, tak bych se nedivila. Pokud vypadas normálně jako kazdy druhy, tak to bude ve tvé hlave a jenom si namlouvas, ze na tebe vsichni koukaji, pritom vetsinu kolemjdoucích vůbec nezajimas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.20 23:09

@Kfětoslava Když kolem mě projdou tak slyším že za zády něco na mě mluví, ale to nejhorší je to když jsem např v obchodním centru a začnou přímo na mě mluvit úplně bez důvodně nějaké nesmysly a už jen z toho dostanu schízu. Depresivní stav se mi ztrojnásobí a mám pocit, že se každou chvíli zhroutím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.3.20 23:12

@Kriss Tina Snažím se oblékat jako ostatní a být co nejvíce neviditelný.

• Nahlásit
  • Citovat
26652
8.3.20 23:17
@Anonymní píše:
@Kfětoslava Když kolem mě projdou tak slyším že za zády něco na mě mluví, ale to nejhorší je to když jsem např v obchodním centru a začnou přímo na mě mluvit úplně bez důvodně nějaké nesmysly a už jen z toho dostanu schízu. Depresivní stav se mi ztrojnásobí a mám pocit, že se každou chvíli zhroutím. :nevim:

Jestli s těma depresema chodíš k psychiatrovi, tak bys mu měl tyhle svoje problémy popsat.

A jestli doktora nemáš, zkus si ho najít. Pomůže ti tu situaci líp zvládat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
8.3.20 23:23

A mají důvod o tobě mluvit? Třeba jiný vzhled, rasová příslušnost? A jsou to všechny generace, nebo jen mladí? Jak zvládáš takovou situaci v práci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2413
9.3.20 06:35

Ja kdyz jdu po ulici koukam na hodne lidi kolem. Je to reakce mozku-automatická reakce na hybajici se vec. Divam se i z toho duvodu abych na chodniku treba úhly, nebo mapovala okoli, jestli naproti me nejde nejaky magor abych se mu stihla vyhnout. Treba moc po lidech koukas naopak ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2413
9.3.20 06:37
@Anonymní píše:
@Kfětoslava Když kolem mě projdou tak slyším že za zády něco na mě mluví, ale to nejhorší je to když jsem např v obchodním centru a začnou přímo na mě mluvit úplně bez důvodně nějaké nesmysly a už jen z toho dostanu schízu. Depresivní stav se mi ztrojnásobí a mám pocit, že se každou chvíli zhroutím. :nevim:

A na chodniku, v obchodaku, kdekoliv jdes jak? Uprostred jak tele a neusnes, nebo co? Kdyby se mi nekdo motal pres cestu taky si budu taky za zady mrmlat, ze si krav. a :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1603
9.3.20 07:22
@Anonymní píše:

A mluví na tebe? Nemluví si pro sebe? Nebo s někým do sluchátek? Nechodíš v „protisměru“ nebo jako buldozer, kterému se musí všichni vyhýbat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 09:18

@MichaelaHw Jsem běloch a jsou to spíše ti mladí no mého věku a právě, že já jsem ten co se každému vyhýbá protože každý chodí roztahnutý jako by jim vše patřilo.

• Nahlásit
  • Citovat
1603
9.3.20 18:06
@Anonymní píše:
@MichaelaHw Jsem běloch a jsou to spíše ti mladí no mého věku a právě, že já jsem ten co se každému vyhýbá protože každý chodí roztahnutý jako by jim vše patřilo.
  1. nikdo na tebe nekouká ani si o tobě nic neříkají (tj. je to jen tvůj pocit)
  2. nějakým způsobem vyčníváš (smrdíš, máš špinavé nebo nějak divné oblečení, máš nějakou jinakost - např. chybí ti končetina, máš megadlouhé vlasy, jizvy, tetování po celém těle atd. nebo třeba chodíš způsobem, který přitahuje pozornost - tzn. „jako vrah“, klimbání, vypadáš jako ožrala, poskakuješ, drápeš se v zadku atd.)
  3. vypadáš jako nějaká celebrita, se kterou si tě pletou
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.20 12:47

@KimL Mám malou jizvičku na pravém lícu která jde sotva vidět z blízka. Možná to bude tou chůzí, chodím rychleji jak ostatní. To je jediné, jinač s hygienou, oblékáním atd.. jsem vklidu.
Když jsem byl menší (12 let) tak mi bezdůvodně řekl týpek který šel že svoji babou, že mě vypleská a to jsem si nevinně povídal s kamarádem na ulici.

• Nahlásit
  • Citovat
4822
10.3.20 14:23
@Anonymní píše:
@KimL Mám malou jizvičku na pravém lícu která jde sotva vidět z blízka. Možná to bude tou chůzí, chodím rychleji jak ostatní. To je jediné, jinač s hygienou, oblékáním atd.. jsem vklidu.
Když jsem byl menší (12 let) tak mi bezdůvodně řekl týpek který šel že svoji babou, že mě vypleská a to jsem si nevinně povídal s kamarádem na ulici.

Mohl být opilý nebo kdo ví a u tebe to spustilo tuhle úzkost. Řeš to, je to řešitelné, jinak tě to sežere

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama