Váha 6 měsíčního kojence

Anonymní
14.5.20 13:55

Váha 6 měsíčního kojence

Ahoj Holky prosím o radu doktorka nas furt tabulku jsme plně na UM už od 4 týdnu a moje otázka zní, při délce 72cm máme pouze! 6700gramu porodní váha 3600gramu. Ale už od narození bojujeme s mlikem, příkrmy konečně jime 2 týdny oběd 160 gramů, mlika za den vypije cca 700-800ml. Doktora říká, že musíme přidat více mléka ale jak to už neřekla, kaše jakákoliv nám nejede, ovoce si jen dobneme. Jak na tom byla vaše dítka vím každé je jiná a každá pediatricka nebo oediatr mají jiné názory docela mě tím stresuje už. Předem děkuji za názory

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6
14.5.20 14:05

Ahoj,
Můj malej má 6 měsíců a 19 dní, 75 cm a 8,5 kg. Taky už ji příkrmy, akorát nemá umělé mléko, ale je kojeny. Co můžu doporučit abys třeba zkusila, co můj malej má rád: nemlecnou rýžovou kaši a micham mu do toho nastrouhane mango, jablko, borůvky nebo hrušku. To mango mu neskutečně hodně jede. Pak ještě zkus avokado s banánem, nebo avokado s jablkem - jenom rozmackat a smíchat, to mu taky moc chutná. Jinak ze zeleniny mu hodně chutnají bataty, dýně, cuketa. Ty bataty jsou fakt perfektní, po těch se taky může utlouct. Hlavně se nestresuj. Já osobně, pokud ti normálně cura a pribira, bych to asi tolik neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
851
14.5.20 14:32

Obecné pravidlo je, že v půl roce by mělo miminko vážit dvakrát tolik, co byla jeho porodní váha.
Poslední synátor se narodil a měl skoro 4 kila, od začátku to byl velký jedlík a najednou ve třech měsících zlom a svou obvyklou dávku UM zredukoval třeba ze 166 ml na 50. Na prohlídce v tom samém měsíci měl skoro 7 kilo. Doktorka mi jen oznámila, že je to moje třetí dítě, tak si určitě nějak poradím…No jak asi vodu ani čaj mi nechce, mléko do něj násilím nenacpu. Já vystresovaná, že může mít dehydrataci, ale synátor skoro vždy vysmátý. Takže teď jsem ráda, když za den spořádá kolem 800 ml.
Pokud je tvé dítko jinak v pohodě a nic mu nechybí, tak bych ho nechala být. Kolem sedmého měsíce jsem už zaváděla bílé jogurty. Přesnídávkám třeba přijde na chuť časem… Synátor je třeba také dva měsíce nemusel…
Jiné tekutiny do něj dostaneš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.20 18:07

Někdy se to moc hrotí… s naší první jsem chodila pořád na převažování a stresovala jsem se kvůli jejímu jídlu- tolik triků, jak do ní dostat alespoň o lžičku víc! Teď zpětně vím, že jsem se neměla nechat vynervovat. Pokud je spokojená a hraje si, není apatická nebo vyloženě neduživá, tak neboj… žádné miminko se ještě dobrovolně nenechalo vyhladovět k smrti… u nás to dlouho trvalo, i krev ji brali, ale všechno bylo v pořádku, je drobnější dítě prostě. A nakonec se taky rozjedla, až kolem roku teda :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.20 18:30

Moc děkuji všem, malá Teda příkrmy basti ale mliko ji prostě nejede už od počátku. Je aktivní snad i ve spánku právě, to jsem říkala i doktorce, že víc pomalu vyběha než sní. Právě ten stres z toho jestli je najezena tak jak má pitomé tabulky a doktorka též, malá je sluníčko ale je fakt, že hlady nebreci snad nikdy. Jiné tekutiny nechce leda stříkačkou do pusy. Nevím proč se mi to dalo anonymně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama