Vak pro měsíční mimi - prosím o radu.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pink Bird
Kecalka 167 příspěvků 12.11.14 13:15
Vak pro měsíční mimi - prosím o radu.

Ahoj holky. Prosím vás o radu. :hug: Mám měsíc starou holčičku, která se ráda tulí a nosí. Já sama, ač mám technickou vš, jsem na věci typu zavazování šátků děsně levá. Proto jsem se rozhodla, že jí pořídím vak. Nejlépe teplejší, ráda se vyhřívá. :* Jenže na netu je tolik typů a recenzí, že se v tom docela plácám. Jsem vyšší hubenější postavy a mimčo má 4 kila. Budu moc ráda, když mi napíšete vaše zkušenosti :-).

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 12.11.14 13:20

@Pink Bird pro větší mimčo už je vak nevhodný, navíc je to jednostranná záležitost, budou Tě bolet záda. Co si zajít do kurzu vázání dětí? Ono to fakt není složité :hug:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 12.11.14 13:21

Já měla tento kupovaný na bazárku a byla jsem spokojená, počítej s tím že to není na dlouho, respektive dají se v tom mimča nosit déle, ale mě už to nebylo pohodlné a vyměnila jsem pak za ergo nosítko. http://babyvak.cz/category.php?… Malej byl prcek a dávala jsem ho tam někdy i se zavinovačkou.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 12.11.14 13:23

Jinak já ho měla na nošení do školky se starší a pak doma, když ho bolelo bříško nebo jsem potřebovala něco dělat a měla jsem pak volné ruce.

Clairisek
Echt Kelišová 8879 příspěvků 12.11.14 13:25

Pro 4kg prcka bych si klidne koupila napr. Manducu. Mela jsem ji na malou a jen co se problizila 3,5kg do ni putovala, na satek jsem si tenkrat taky netroufala :palec: Mela jsem i babyvak a po druhe bych si ho nekoupila, neumela jsem tam malou nastelovat, porad jsem mela pocit, ze mi vypadne :lol:

Hoa Mai
Kelišová 6085 příspěvků 20 inzerátů 12.11.14 13:51

Do babyvaku bych taky nešla, ta jednostranná zátěž je pro záda a hlavně ramena fakt masakr, kor když jsi drobnější a mimi těžší. Bude se ti to po chvíli zařezávat do ramene.
Já jsem byla taky z těch, co se šátku báli jak čert kříže, ale podědila jsem šátek po příbuzné, tak jsem si řekla, že to zkusím. Ze začátku mi to vůbec nešlo, už jsem uvažovala, že ho prodám. Pak jsem šla na kurz a super, úplně se to zlomilo a nosíme pravidelně doteď, syn má skoro rok. Zvládl to i chlap, s kolébkovým úvazem jsem mu musela sice pomáhat, protože nenosil tak často, vertikál zvládá sám.

Pája52
Závislačka 2868 příspěvků 12.11.14 13:53

Koupila jsem si už na malou vak od Logera a byla jsem s ním spokojená. Je teplej, dá se použít i jako fusak do autosedačky, takže když jsem třeba byla v krámě a malá mi spala, jen jsem jí odepla a dala do sedačky a obráceně :) Na starší je dobrý zapínání na boku. Je fakt, že u těžšího dítěte už je to na to jedno rameno větší zátěž.
Kdybys o něj měla zájem, mám ho pořád doma, tak bych Ti ho prodala.Je jak novej, PC byla 1700,–,dala bych ho za 700,– :)
Jinak taky doporučuju šátek nebo KiBi nosítko ;) Ty jsou věčný a dá se v tom poponášet i tříleťák :)

Příspěvek upraven 12.11.14 v 13:54

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 12.11.14 13:53

@Pink Bird Šátku se neboj. Já u první taky tápala a nakonec jsen nenosila, u druhé jsem musela a vázat jsem se naučila hned. NA youtube je hodně podrobných návodů.
Vak není dobrý (i když velkou většinou uznáváná paní Kiedroňová ho taky doporučuje) a stejně tak se mi moc nelíbí úvaz v kolíbce (stejne jako nošení ve vaku).

scentini
Závislačka 3596 příspěvků 12.11.14 14:01

Ahoj holky, mohu se vetrit s dotazem. Mam 7 měs dceru a chtěla bych nosit. Není to už v tomhle věku blbe? A vůbec nevím v čem ji nosit, má přes 10 kilo.

Hoa Mai
Kelišová 6085 příspěvků 20 inzerátů 12.11.14 14:15

@scentini Není, v 7m je ještě dost malá, nosit můžeš i tak ještě dlouho. Doporučovala bych buď klasický pevný šátek a pokud se ti nechce učit vázat, tak nosítko Kibi, to je vhodné i pro starší děti (už chodící) na občasné poponesení, třeba na výletech. My jsme ho teď nedávno koupili pro skoro roční dítě, doteď jsme nosili v šátku.

Hoa Mai
Kelišová 6085 příspěvků 20 inzerátů 12.11.14 14:18

@scentini a pokud bys chtěla šátek, tak vzhledem k váze holčičky si nechej poradit nějaký nosnější šátek, jsou šátky hrubší a tenší, ty tenké by tě mohly za chvíli řezat, jak by byly váhou dítěte zatížené. Příklad šátku vhodného pro těžší dítě je Girasol, ten mám já, ale jsou i další, nejlépe si nechat poradit v obchodě a osahat si je.

scentini
Závislačka 3596 příspěvků 12.11.14 14:33

@Hoa Mai no šátek asi ne, mě to vázání nějak děsí, díky za radu. Mrknu ba to kibi, malá je na mě dost těžká a ráda se nosí, tak bych potřebovala nějakýho toho pomocníka.

Petulinaxx
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 12.11.14 14:40

@Pink Bird mela jsem vak Haipa Daipa a byl super, ja i dcera jsme byly spokojene

saadet
Extra třída :D 11884 příspěvků 12.11.14 14:41

Satku jsem se taky bála, mela jsem babyvak od haipadaipa a max spokojenost. Využila jsem ho skoro 3 mesice, takze klidne pořiď. Je krasne teplý, pevný a jak chytnes grif tak superrychlý. Pak jsem vyměnila za manducu s pohoda 8)

Alned
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 12.11.14 14:47

My máme nosítko Manducu a jsme spokojení :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >