Porodní pomůcka vakuumextraktor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HanyBany
Stálice 93 příspěvků 05.05.10 20:51
vakuumextraktor

Dobrý den, ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s touto porodní pomůckou. Konkrétně jak dlouho jste děťátko tlačili, než se doktor rozhodl pro zvon. U mě to totiž probíhalo tak, že jsem zatlačila dohromady asi tak čtyřikrát, načež mi doktor řekl, že miminko nebudeme trápit a vytáhl mi ho. Před tím mi také řekl, ať kdykoliv řeknu, kdybych už nemohla, že ho bez problémů vytáhne. Tentkrát mi to nepřišlo, protože jsem byla plná dojmů z porodu, ale s odstupem času přemýšlím, že vlastně ani nevím důvod tohoto rozhodnutí, komplikace žádné nebyly, a já zas až tak vyčerpaná ještě nebyla, tak nevím.
Tak mi sem prosím napište Vaše zkušenosti. děkuji :wink:

Reklama

Reklama

Reakce:

Kakika
Extra třída :D 14374 příspěvků 05.05.10 21:32

to mi přijde, jako by to doktor chtěl mít co nejdřív za sebou, aby už měl padla :think:
Mě tedy pomáhali, ale tlačila jsem víc než 4× a pomáhali tlakem na břicho. Malému se dařilo dobře, nebyl v tísni, jen větší a trošku nad moje síly :lol: , ale zvon potřeba nebyl.

jitka 11
Neúnavná pisatelka 18210 příspěvků 2 inzeráty 05.05.10 22:10

Hany,
v jaké porodnici jsi byla- Břeclav nebo jiná?
Také si myslím, že si to chtěl dr. ulehčit :nevim: a asi jít na pokoj si „odpočinout“. :cert:
Určitě by to šlo i bez něj.
Já jsem rodila ve Slaném a měla jsem s sebou dulu, také to pomáhá, když je někdo s Tebou.
A krásně se mi tam rodilo, protože mě- nás nechali, byli jsme skvělý tandem- maminka-miminko. Měla jsem asi 5 zatlačení.
Bude dobře, uvidíš. Zdravím. :mavam:
 Jitka

nozu
Extra třída :D 10389 příspěvků 05.05.10 22:53

Hany, já bych se v tom nešťourala… nějaký důvod asi měl, ale co ti pomůže, když se to bude rozebírat? máš přece doma krásné miminko, které je naprosto v pořádku, tak proč se psychicky vyčerpávat úvahami, že ten porod mohl probíhat jinak a „přirozeněji“…

Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 05.05.10 23:27

Ty dnešní doktoři jsou kr***i, já klárknu vytlačila asi na osmý pokus

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 05.05.10 23:34

U nás k tomu doktor naštěstí ani nestihl… Tedy v našem případě doktorka, ono stačilo jak se chovala pak při placentě, řeznice jedna.

Hany, opravdu je lepší nepřemýšlet… Já zas měla půl roku fobie z toho že měl malý chvilku reakci na oxytocin (zpomalené ozvy, či tak něco), že mi sestra říkala že nesmím z monitoru že jí tam skáčou jedničky (a neřekla co to znamená) a stále se děsila že kvůli tomu budu mít doma blbečka… Doufám že ne, ale to ukáže až čas. Ostatní děti už skoro dohnal v tom co umí, jen je podezřele hodný… Zatím to vypadá že je i vcelku chytrý, jenže jak se pozná 9měsíční blbec od normálního dítěte? Asi nijak… :nevim:

Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 06.05.10 08:16

mě přijde, že si to chtěl zkrátit nebo si to vyzkoušet, natrénovat:(

První porod - tlačila jsem přes hodinu a půl, když dorazila moje dr. Skákali mi po břiše. Těsně, než přišla, vybalili kleště. Dr odstrčila studentku a vecpala se tam dalším doktorům, kteří jí tochtěli ukázat. Šmikla a porodila jsem bez kleští…myslím si, že si to prostě medička měla vyzkoušet…nedovedu si jinak zdůvodnit, proč oni už kleště vybalili a dr odrodila bez nich…

Ale holky maj pravdu, asi nemá cenu se v tom moc babrat:( a nezbývá než doufat, že na dítko to do budoucna vliv nemá

Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 06.05.10 10:14

Já jsem tlačila jak o život přes hodinu a půl. Mimčo se ale dál nehlo. Doktoři dělali všemožné, aby to šlo přirozeně. Tři mi skákali po břiše a nic. Po té hodině a půl už jsem omdlívala, malý měl ale ozvy stále perfektní, byl ale špatně dorotovaný. Jenže co naplat, nic nepomohlo. Nakonec se doktor rozhodl pro VEX, jen to zavedli a zapnuli, já jsem zatlačila a malý byl venku. Nebylo to ani 20 sekund.
Samozřejmě mi je líto, že to nešlo samo a přirozeně, ale na druhou stranu se utěšiju, že když to bylo takhle extra rychlé, malý snad žádné následky mít nebude.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 06.05.10 11:20

Nu taky se mi to nezdá moc košéér.
Mě chtěli malou tahat kleštěma, ale až po skoro dvou hodinách tlačení. Malá neměla žádné potíže, ale já už byla naprosto vyčerpaná. Nakonec se podařilo bez nich.
Mojí známé mimčo tahali „zvonem“ sice dost rychle, ale to bylo z důvodu,že malé klesaly ozvy a nechtěli riskovat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov

Dámská kabelka je opředena mnoha mýty. Je to všestranné úložiště s kapacitou... číst dále >

Nejlepší investicí v životě je vzdělání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká investice přinese vašim dětem největší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Tchán má na syna chlapácké poznámky, je to trapné jemu i mně

Můj tchán si poslední dobou dost dobírá našeho syna kvůli holkám. Cítím, že... číst dále >

Ženské křivky jsou nyní více v kurzu, pochvaluje si Kate Winsletová

Od natáčení Titanicu uplynulo dvacet let. Herečka Kate Winsletová (42) se už... číst dále >

Reklama