Valérie a Valentýna

Anonymní
31.5.21 13:55

Valérie a Valentýna

Prosím anonym kvůli rodině-pohlavi je zatím překvapení.
Ahoj, potřebovala bych poradit. Od malička mám své vysněné jméno pro holčičku Valérie, jméno se mi opravdu strašně dlouho líbí. Můj manžel má z předchozího vztahu dcerku Valentýnu. Je u nás pořád, protože ji má ve své péči a bývalá partnerka o holčičku zájem nejeví. Momentálně čekáme naše společné miminko, holčičku. Od začátku jsme měla o jméně jasno, ale teď když jsem se zamyslela, starší holce říkáme Vali, Valčo, Valinko, to je samé jako u Valérky. Daly by jste i přesto jméno Valérie?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21497
31.5.21 13:59

Já bych to nedala, jak ji budes oslovovat, aby se holky nepletly? Neřeknu, kdyby u vás byla 2× za měsíc, ale pokud ji mate doma, tak je to takové blbé :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4492
31.5.21 14:04

Valérie a Valentýna jsou hezká jména. Ale spolu bych je dala jen ve chvíli, kdybyste je oslovovali Vali a Týna. Když už Valentýnu oslovujete Vali, tak vy bylo fakt na palici pojmenovat druhou holku se stejnou zdrobnělinou jména.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
31.5.21 14:07

Sestry Valérie a Valentýna by mi přišly v pohodě, kdyby každou oslovovali jinak. Jedna by byla třeba Vali a druhá Týna.

Jelikož u vás je už Valinka zabraná a dvě budete mít těžko, chtělo by to vymyslet jiné oslovení pro Valérii. Napadá mě Ria, Riuška. Nebo cokoliv, co nezačíná na Val… Lérinka ještě, ale to se mi moc nelíbí.

Jestli je Valérie opravdu tvoje vysněné jméno, tak bych ho klidně dala, ale zapřemýšlela bych nad tím oslovováním. Pokud ale na Valérii vysloveně netrváš, zkusila bych vymyslet jiné jméno, ať se vám to zbytečně neplete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99813
31.5.21 14:51

A mě to přijde hezké, jména se k sobě hodí a aspoň si starší holčička nebude připadat třeba odstrčená.
Pojmenování nějak vyřešit, třeba Týnuška a Valerka nebo nějak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
31.5.21 17:30

Ja bych to určitě nedala. Je přece nesmysl oslovovat dvě děti stejně. Valča a Valča… můžete tu Valerii dát třeba jako druhé jméno. Vymyslet jinou zdrobnelinu jde taky, ale nejpozději ve školce to stejne bude Valča…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
31.5.21 20:49

Vzhledem k tomu, že Valentýně říkáte Vali, Valčo, Valinko, což jsou zdrobněliny typické pro Valérii, pak ačkoli se mi Valérie líbí, nedala bych ji. Říkat najednou Valentýně ”Týnko” by šlo pouze pokud by s tím ona sama souhlasila. I tak bych byla opatrná, aby neměla pocit, že ji sestra “vzala” jméno. Chápu, že Valerie je srdcovka, ale asi bych hledala dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 09:01

Holky, tak jsem našla ještě jméno Viola. Žádnou teda v okolí nemáme, takže si nedovedu představit jak se oslovují? Via? Není to další Valča?😃 😃

• Citovat
  • Nahlásit
53257
1.6.21 09:07

Nedala když Valetýně říkáte Vali :mrgreen: Oslovení Valča zní naprosto strašně :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
1.6.21 10:29
@Anonymní píše:
Holky, tak jsem našla ještě jméno Viola. Žádnou teda v okolí nemáme, takže si nedovedu představit jak se oslovují? Via? Není to další Valča?😃 😃

Znám jednu osmiletou Violu a říká se jí Violko nebo Violo, myslím, že to stačí. Já ale obecně ráda oslovuji základním tvarem jména, což jsem teda v ČR v menšině ;). Viola se mi líbí, za mě hezké a netuctové jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
1.6.21 12:01

Volala bych je Vali a Valeri. To mi k sobě jde. Valerie na to bude zvyklá od mala, pro ni to bude normální a pro Valentýnu se nic nezmění.
Jinak vždycky se můžete držet základních tvarů jmen, vždyť jste ty holky tak pojmenovali/pojmenujete je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22649
1.6.21 12:11
@LorneMalvo píše:
Volala bych je Vali a Valeri. To mi k sobě jde. Valerie na to bude zvyklá od mala, pro ni to bude normální a pro Valentýnu se nic nezmění.
Jinak vždycky se můžete držet základních tvarů jmen, vždyť jste ty holky tak pojmenovali/pojmenujete je.

no ale cizí lidi by říkali oběma Vali, to nepomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22649
1.6.21 12:12
@Anonymní píše:

ty jo, to je dobré jméno :palec:, navíc Valérií už je všude mraky, i když je to moc krásné jméno, Viola se mi moc líbí - Violo, Violko, Vili - je to přece jiné :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
1.6.21 12:23

@stinga Však cizí se rychle zorientují, ve třídě taky bývá nekolik Terez nebo Martinů a zvládá se to.
Jinak mě tato varianta popravdě hned nenapadla, nazývám lidi tak, jak se mi představí nebo mi jsou představeni. Včetně dětí. Zdrobněliny si dovolím, až když se poznáme blíže.
Chápu váš názor, ale já osobně bych v tom problém neviděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22334
1.6.21 12:24
@Anonymní píše:

Pokud se Ti Valerie tak moc, jak píšeš, líbí, tak bych to jméno dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat