Vánoční cukroví - co pečete

52
27.11.20 16:04

Vánoční cukroví - co pečete

Ahojky
Co budete péct za cukroví? Nebo už pečete?
Mám doma malé mimčo, tak budou jen perníčky, linecké a Tartelettky 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51783
27.11.20 16:33

Vcera jsme si chystali testo na perniky a vanilkove rohlicky. Chtela jsem, ze budeme pect nejdriv pristi vikend.
Ale dite ma ukol do CSP, ze ma upect cosi, poslat recept a neco vytvorit k Vanocum a ma to do nedele odeslat. Tak zitra si teda decka udelaji ty perniky a rohlicky. Plus si udelaji vyzdobu, odesleme, at ma splneno :mrgreen:. Dalsi suchary na cukrovi budeme pect pozdeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20448
27.11.20 16:39

Ja si akorat psala co budu pect a co musim koupit :D no mam co delat :mrgreen: chci pernicky, linecke, vanillove rohlíčky, kakaove placicky, karamelove kosicky, kokosky, medovnikove kulicky a pak z nepecenych rumove kulicky, rafaela a vosi hnizda :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51783
27.11.20 16:45

Muj muz mi taky tento tyden bral zasobu surovin v obchode. Nesehnal letos mouckovy trinovy, ale mam mlynek na mak, tak si mouckovy vyrobim. Jeste by mi mohl nekdo vypoupat vlasaky 🙈.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2279
27.11.20 16:45

Perníčky, marokánky, vosí hnízda, Rafaelo kuličky, čoko kuličky, linecké, vanilkové a kokosové rohlíčky, pracny, plněné ořechy, plněné karamelové trubičky :palec:
Dřív jsem toho pekla daleko víc, ale se synem už není tolik času :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2279
27.11.20 16:46
@Kelsey píše:
Muj muz mi taky tento tyden bral zasobu surovin v obchode. Nesehnal letos mouckovy trinovy, ale mam mlynek na mak, tak si mouckovy vyrobim. Jeste by mi mohl nekdo vypoupat vlasaky 🙈.

Mně loupe ořechy tchyně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51783
27.11.20 16:58

@kavenka
U nas muj deda 88r., ale chystame se k rodine az o svatcich. Bydli dal.

A budeme urcite delat perniky, vanilkove rohlicky, marokanky, linecke, bananky, kosicky, isske kolecka, mozna trubicky, nepecene raffaelo, ferero kulicky a uly. Mozna jsem na neco zapomnela. Peceme druhy, ktere mame doma radi a predevsim decka je chteji. Moji jsou na ty plnene a kremove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
27.11.20 17:00

Linecké, vanilkové rohlíčky, sádlové, marokánky, kokosky, marcipánové koule, kokosové kuličky, dortoletky, pařížské rohlíčky, úly, povidlové řezy, ořechy a šuhajdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4201
27.11.20 17:02

Začátkem týdne jsme s dětmi vyráběly perníčky… no a včera znovu, neboť všechny se jaksi vytratily.
Budeme pokračovat jen linécké + rohlíčky + rafaelo koule a možná kakaové pracky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32906
27.11.20 17:07
@Rossallie píše:
Ahojky
Co budete péct za cukroví? Nebo už pečete?
Mám doma malé mimčo, tak budou jen perníčky, linecké a Tartelettky 😊

My pečeme každoročně jen perníky, linecké a vanilkové rohlíčky. Zbytek si nechávám napéct, dřív od učňů, letos od jedné paní v důchodu, která se nabídla přes inzerát. My na to za běžného režimu nemáme čas, teď taky ne a upřímně nás to nebaví a nikdo se v tom nevyžíváme. Je nás sice hodně, ale cukroví moc nesníme, na tomto dám ráda někomu vydělat. A děti mají stejně nejraději perníčky, linecké a vanilkové rohlíčky :nevim:

Pokud o cukroví stojíte, sleduj FB skupiny ve vašem městě, vždy se najde někdo, kdo peče a nevybírá si zálohy a vždy se najde někdo, kdo si nevyzvedne. Takže ten, kdo upekl, prodává narychlo s mírnou slevou, vždy je to hned pryč. Potom ještě prodávají přebytky za menší cenu maminky, které si pro sebe napekly víc a neují to, to většinou po štědrém dnu tak za padesát procent ceny. Taky to hned zmizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
27.11.20 17:12

Linecké, ořechové rohlíčky, úly, kakaové dortíčky (kakaové kolečko slepené světlým krémem a nahoře čoko a mandle), ořechy, mandlové a možná kokosové koule. Perníků jen malinko. Peču až po Mikuláši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2279
27.11.20 17:13

@Kelsey kdyby jsi měla čas poprosila bych o recept na kuličky Ferero :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14926
27.11.20 17:15

Holky, vy mi děláte chutě. Jdu si udělat seznam, naše děti pečou strašně rády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
810
27.11.20 17:21

Perníčky, vosí hnízda, laskonky, višně v čokoládě, možná nějaké sušenky. Všechno ale z polovičních dávek, tolik toho nesníme a ani to není žádoucí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
27.11.20 17:22

Určitě perníčky, aby si měla dcera co vykrajovat a ozdobit, dál vosí hnízda, vanilkové rohlíčky, pak dělám takové nepečené „raw koule“ - posekají se různé ořechy, umixuje sušené ovoce dle výběru, spojí se to, udělají se kuličky, které se dají namáčet ještě do čoko…je to fajn alternativa pro ty co nemají moc rádi klasické cukroví (já :mrgreen: ). Pak mám v plánu ještě linecké a pro manžela dělávám takové italské sušenky, nejsou vyloženě vánoční, ale je tam skořice, citronová kůra, muškát…takže to hezky provoní a on je má moc rád, tak už u nás k Vánocům tak nějak patří..

Příspěvek upraven 27.11.20 v 17:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat