Vánoční dárek pro sluníčkářku

Anonymní
6.12.19 13:49

Vánoční dárek pro sluníčkářku

Nadpis není myšlen hanlivě. Mám novou známost. Holka, která je zapálená do všeho, co je eko, či bio. Sama si šije boty, sází stromky, kupuje domácí vajíčka, dobrovolničí, řeší pozitivní energie a osobní rozvoj. Nenosí šperky. Pokud ano, sama si je vyrábí. Používá zvláštní přírodní kosmetiku, kterou jsem v obchodech nikdy neviděl. Jako domácí ozdoby používá dýně, kaštany, listí. Vaří ze surovin, které neznám.

Každý týden absolvuje takovou hromadu kurzů a zážitků, že mě popravdě už vůbec nenapadá, co jí dát na Vánoce. Třeba minulý týden měla kurz sebeobrany, vaření mexické kuchyně, jógu pro ženy. O víkendu letí na vánoční trhy do Stockholmu. Jen tak, protože jí napadlo, že by to mohlo být fajn. O čemkoliv nadhodím řeč (a považuju to za wau zážitek), tak ona už to dávno absolvovala (neprobádané jeskyně, koupání pod vodopádem, ferraty,…).

Cokoliv mě napadne, tak mi přijde jako přízemní, nudné a materiální. Známe se asi dva měsíce, ale teprve teď spolu začínáme pomalu chodit. Takže se ode mě neočekává nic drahého. Zatím mi přišel nejlepší poukaz do privátního welllness, případně do lázní v rakouském Laa. Jenže ona byla před 14 dny na oslavě s kamarády a taky ve wellness, takže mi to teď přijde opět takový celý nudný. Když jí budu chtít darovat nějakej zážitek, tak ji pravděpodobně vůbec neohromím. Šperky ji nezajímají.

Napadá vás, co bych jí mohl dát?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10631
6.12.19 13:53

Zarámovanou fotografii Grety Thunberg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
6.12.19 13:54

Zkus si prohlédnout inspirace na low-waste dárky, je to všude po netu.

Jinak tedy protestuji, aby se sluníčkářství zaměňovalo s environmentalismem a bioženstvím. Mně záleží na životním prostředí, ale jsem anti-sluníčkář :mrgreen:

Příspěvek upraven 06.12.19 v 13:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10631

Jen mě tedy překvapuje, ona je tolik Bio a eko a letí na vánoční trhy? A co uhlíková stopa, co po sobě letadlo zanechá 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27067

Takové bych třeba adoptovala zvířátko v ZOO

https://www.zoopraha.cz/…omoci/adopce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21086
6.12.19 13:55

Tak ji něco vyrob :D nebo naplanuj nějaký romantický výlet, to není jak welness s kamarády :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4679
6.12.19 13:57

Tvl, to je VELMI složité zadání…
poukaz do nějakého etno - shopu - na začátku vztahu blbost.. vůně? ocenila by nějaký parfém? samozřejmě přírodní, nějaké oleje a tak… takové ty eko-boty? je to z kůry speciálního dubu https://www.vivobarefoot.cz/…eganske-boty
(velikost jednoduše tajně zjistíš nahlédnutím na její boty, myslím, že to by zrovna ocenila..)
nebo nějakou etno - dekoraci do bytu? myslím třeba zvonkohru se sluníčkem - měsícem, takové ty jing-jang doplňky.. východní šperkovnička tohoto typu https://www.homelove.cz/…5x12x12cm-2/
nebo krásný velký etno-šátek nebo už vím - etno-kabelku
typově takto : http://www.omtara.cz/…nt-etno-styl
pomohlo? :-) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935

Ježiš ta by mi lezla na nervy :))) btw poukaz do rakouskeho welnes vyjde na kolik, když píšeš, že nebudeš kupovat nic drahého…?? já bych se ji nesnažila až tak zavděčit, kup jí nějaky koš s bio jídlem, snad normálně (bio) jí a nevyrábí si i jídlo sama :))))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1445

Když letí na vánoční trhy do Stockholmu, zas tak moc eko bio nebude.

Tak nekupuj zážitky, ale oblečení. Třeba merino triko, nějaký batikovaný hedvábný šátek, deku z beskydské vlny. Hlavně místní výrobci nebo pak se štítkem „fair trade“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
6.12.19 13:58
@Aduš8 píše:
Jen mě tedy překvapuje, ona je tolik Bio a eko a letí na vánoční trhy? A co uhlíková stopa, co po sobě letadlo zanechá 8o

Asi fanynka Meghan Markle. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14643
6.12.19 13:59
@Aduš8 píše:
:lol: :lol: :lol:

Moc eko asi nebude, kdyz si jen tak zaleti letadlem na vanocni trhy. Co na to uhlikova stopa? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1445
@Aduš8 píše:

To je výborné! :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135

Pořiď ji kozu… respektive kup kozu do Afriky s programem Člověka v tísni. Ji pak dej certifikát, že má v Africe kozu a pomáhá… Třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5331

Kup ji kus pralesa. Koukni na pralesdetem.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
6.12.19 14:04

Noc v Anybody hotelu ;)