Vánoční dárky pro prarodiče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Valnutka
Povídálka 15 příspěvků 2 inzeráty 25.11.17 21:29
Vánoční dárky u prarodičů/pro prarodiče

Milé maminky,

náš prcek už bude mít tyto Vánoce přes tři roky. Štědrý večer trávíme doma spolu - já, manžel, syn. První svátek jedeme na oběd k manželovým rodičům, na druhý svátek k mým rodičům. Máme tedy Vánoce na 3×. Předchozí Vánoce byl syn ještě malý, takže jsme některé věci vůbec neřešili, teď už všechno vnímá, takže s manželem řešíme dva „problémy“ a tak jsem se chtěla zeptat, jak to máte vy :-)

  1. Dárky u prarodičů - Máte je pod stromečkem už nachystané při příchodu k rodičům(tedy před obědem s tím, že je tam Ježíšek 24. nechal s rizikem, že se na ně malé dítě vrhne a nebude chtít obědvat) nebo je po obědě dáváte pod stromeček a zvoníte na zvonek, jakože přišel znovu Ježíšek. Manželovi rodiče mají spojenou jídelnu s obývákem a nedokážu si úplně představit, že malý v klidu obědvá vedle zabalených dárečků. Zároveň mi přijde divné, aby Ježíšek chodil nadělovat nejen na Štědrý večer ale i ostatní dva dny.
  1. Dárky pro prarodiče - Máte je pod stromečkem na Štědrý den spolu s těmi dárky pro vás a následující svátky rozvážíte pod stromečky prarodičů, nebo je na „tajňačku“ naložíte do auta a ve stejném duchu dáváte u nich pod stromeček. Kamarádka mi říkala, že u nich nosí dárky pro prarodiče Ježíšek v noci na 25. a následující dva dny je dávají k prarodičům pod stromečky.

Děkuju za reakce a přeju pěkný předvánoční čas :-)

Reakce:
Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 25.11.17 21:35

1. Mají je tam a rozbalují hned. S jídlem problém nikdy nebyl. Ani mě nenapadlo to řešit, i my to tak, jako děti měly.
2. Taky neřeším, zabalíme, dáme do auta a dovezeme. Děti se nad tím nikdy nepozastavily.
Teda manželovým rodičům je dáme 24. po poledni - jezdíme tam ještě na otočku, bydlí pár kilometrů. Dáme jim ho pod stromek a oni si ho rozbalí na Štědrý večer.

Uživatel je onlineHankaHK
Závislačka 4423 příspěvků 50 inzerátů 25.11.17 21:38

Dárky jsou nachystané už pod stromkem přijíždíme už dopoledne, takže se nejprve rozbalí a pak se obědvá a odpoledne hraje.
Dárky pro prarodiče máme pod stromkem na štědrý večer, kdy všechny „přečteme“, rozdáme a pro ně nachystáme do tašky, až za nimi ráno pojedeme.

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 25.11.17 21:48

Dárky čekají po stromkem, dojedeme tak kolem desáté, takže je plno času rozbalit, trochu si pohrát a pak v klidu se najíst a pokračovat…
Pro babičky a dědečky jsou dárky normálně 24. večer s ostatními pod stromem, při rozdělování je dáváme na stranu a pak odvezeme.

Kacka2
Závislačka 4268 příspěvků 25.11.17 21:55

Mám už sice větší děti, ale vždycky jsme to dělali stejně jako u @HankaHK a @Pipet.

bessi79
Kecalka 105 příspěvků 25.11.17 21:58

Mi to děláme taky tak, dárky jsou pro prarodiče u nás. Dopoledne odjedeme k rodičům. Času na rozbalení a pohrání je do oběda dostatek.
Jen jakmile byli děti starší a začali se ptát jak to, že jsou dárky pro ně i jinde?
Lehká odpověď :D, ježíšek toho má moc a je popleta a bohužel se mu ty dárečky popletly a omylem je nechal u prarodičů. Nikdy s tím víckrát problém nebyl.

Uživatel je onlineNetopirek
Echt Kelišová 7960 příspěvků 25.11.17 22:01

Dárky si dáváme předem. Takže si je každý rozbalí pod svým stromečkem na Štědrý den. K jedním rodičům jezdíme před svátky a k druhým po svátkách, někdy oboje před svátky. Svátky si chceme užít v klidu a ne jen jezdit z jedné návštěvy na druhou. Ono to ani děti nebaví

Ijen
Ukecaná baba ;) 1070 příspěvků 25.11.17 22:06

Manzel 24. dopoledne darky mym i jeho rodicum rozveze, darky od mych rodicu pro nas priveze a vecer je dame pod stromecek u nas. Tchanovci darky nekupuji, davaji nam predem penize, takze u nich nechavame darky pro kluky my a oni si je 26. kdy tam obvykle odpoledne zajdeme na navstevu, rozbali. Kdyz byli kluci mensi, dostavali vsechny darky doma a tchanovci chodili na obed na druhy svatek k nam.

Veve79
Echt Kelišová 9306 příspěvků 25.11.17 22:35

Štědrý večer trávíme všichni u mých rodičů, takže dárky jsou hromadně pod stromečkem a mojí babičce a dědovi se dárky vozí předem, takže si je rozbalí na Štědrý den.

zrcadlo
Kelišová 6963 příspěvků 25.11.17 22:48

Ježíšek chodí jen na Štědrý den, tzn. u prarodičů tam nechá dárky, ale protože jsou pro děti, tak tam holt 1-2 dny leží. Jezdíme taky na každý svátek vánoční k jedněm prarodičům, ale jezdíme tak na desátou a děti si nejdřív rozbalí a až pak se najíme (klidně až ve tři odpoledne, když jsou děti něčím zaujaté, nebo se my dospělí najíme a děti si zatím hrají, a později se nají ony, tzn. není to slavnostní oběd se vším všudy - až budou děti větší - ve školním věku, tak už budeme chtít nejdřív slavnostnější oběd a pak rozbalování, to už by děti měly trochu toho čekání vydržet).
Dárky pro prarodiče dáváme pod náš stromek, ale trochu bokem, a dětem hned na začátku rozbalování říkáme, že tyhle jsou pro babi a dědu, tak je dáme na stranu (tzn. vidí, že pod stromkem byly, ale hned je odklidíme, aby se děti netěšily na další rozbalování a nebyly zklamané, že z těch balíčků pod stromkem už žádný není pro ně - snažím se dárky dávat i tak, aby úplně poslední balíček pod stromečkem byl pro děti společný).

tini
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 5 inzerátů 25.11.17 22:48

1)Cekaji pod stromkem, hned si je rozbali, pak teorv obed. 2)Nasi chodi k nam 25.rano,tak to maji u nas. Odpoledne pak vezeme k tchanovcum a tan to strcim pod stromek.
Detem to doted bylo sumak a nikdy neresily, kde se to tam vzalo atd.,starsi uz bude letos skoro 6leta, tak jsem zvedava.Ale myslim, ze tam moc mysli na sve darky, ze tohle vypousti

Tunrida
Hvězda diskuse 48039 příspěvků 25.11.17 22:58

Dárky už jsou pod stromem s tím, že Ježíšek je tam nechal, protože ví, že tam hodně často bývají taky. Přijedeme a my teda nejdřív jdeme jíst. Jezdíme na oběd. No a dárky tam vozime tak nějak přiměřeně maskované. Ale nijak to nepřeháníme.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 28.11.17 10:00

@Valnutka
1. Přijeďte dřív a nechte syna vybalit - oběd pak bude bez otázek a v klidu. Pohádka pro syna: Ježíšek nestíhá a občas poprosí babičku s dědou, aby dárky předali za něj.

2. S manželovými rodiči jsme na svátky u nás a pak jedeme k nim. Pod jejich stromečkem jsou dárky jak pro syna, tak se tam na tajňačku objeví ještě několik i pro babi a dědu a pro nás (aby se s nima netahali). Pohádka: Ježíšek toho má fakt moc a kdyby měl všechno zabalit do jednoho auta, tak to postrácí, tak to radši odložil tady. Pro mé rodiče se tolik caviků nenadělá - jsme u nich na Tři krále ( Nedávno jsme plánovali a ze mě vylezlo, že tam jedem 3.1. na šest králů :lol: ). Pohádka: Ježíšek přišel za maminkou, že mu zůstali ještě dárečky pro druhou babičku a dědu a prosil ji, aby jim je vzala.

Jinak syn už tuší, že si s manželem dárky kupujeme, tak mu říkám, že Ježíšek nosí hlavně dětem a dospělí si vybírají s jeho souhlasem sami (když zlobí, tak jim to Ježíšek vezme). A taky pomáhají Ježíškovi ty dárky balit, aby měl víc času na děti. Hordy balícího papíru a mašlí se před pětiletým už neutají. :mrgreen:

Letos jsme řešili i „dárek pro děti 3.světa“ (povinně nepovinné ve školce :zed: ). Pohádka: Jsou místa, kam se bojí Ježíšek jít, protože tam je hodně zlých lidí. Ale jsou tam hodné děti a těm přiveze dárky odvážný pošťák. A Ježíšek napsal seznam, co v takovém dárku má být a požádal rodiče jiných dětí, aby dárek připravili. Ježíšek pak zkontroluje, jestli něco nechybí a předá dárek na dopravu „odvážnému pošťákovi“ :mrgreen:.
;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >