Reklama

Varixy vulvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 18.11.09 22:16
varixy vulvy neboli křečáky na pipce

Máte někdo zkušenost s křečovými žílami na pipce? Celou dobu těhotenství jsem říkala, že mám pocit,jakobych měla spodek pořád nalitý a překrvený, myslela jsem že jsou to povolené svaly + prokrvení v těhotenství. U prvního jsem to neměla. Teď jsem se dozvěděla,že jsou to varixy neboli křečové žíly vulvy. Čumím jak puk, že něco takového existuje.Prý to zmizí po porodu.
Napište mi někdo svoje zkušenosti, pokud s tímhle nějaké máte.

Příspěvek upraven 19.11.09 v 08:22

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 18.11.09 22:40

Ahoj, taky mám tu čest od druhého těhotenství :-( Nic se s tím nedělá, jen mám naordinovaný Detralex, ale ten mám i na křečáky na nohách, takže se to vezme jedním vrzem :wink: Problémy to jinak žádné nezpůsobuje, jen mi jedna žíla praskla při porodu, takže krom šití potrhání po porodu následovalo ještě štupování prasklé žíly.
Mám příklad ze školy - jedna mamina kvůli rozsáhlým varixům na vulvě musela na císaře, ale to je extrém, takže klid :-)
Je to nepříjemné, ale po porodu se to opravdu vrátí k normálu.
Přeju pohodový zbytek těhotenství. M.

Eliška
Extra třída :D 11810 příspěvků 18.11.09 23:01

jj, s dvojčaty jsem ho taky měla jako hrom, taky jsem měla Detralex (žádné zlepšení). Po porodu (rodila jsem z jiných důvodů císařem) se problém úplně ztratil.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 19.11.09 07:41

Holky díky za reakci, jsem ráda,že nejsem exot :-)
Jen já žádné léky nemám, myslíte, že by to mohlo něčemu vadit, když nic na to neberu?

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 19.11.09 08:49

Já tam měla taky vystouplou žílu a doktorka říkala, že to nic není, že je to tím zvětšeným tlakem. Taky jsem na to neměla žádné léky - nebojte. Pokud je to jen trochu, opravdu to nevadí a po porodu to zmizí. Jinak o tom eventuálním císaři mi taky MUDra říkala, ale to se prý dělá jen ve vážných stavech

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 19.11.09 08:54

Tak to jsem ráda, rodit budu co nevidět,takže mi tedy pipka brzy splaskne, uz jsem si zvykla,že v podstatě sedím na balonku :lol: to pak bude úleva :potlesk:

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 19.11.09 08:58

Cancerko, pokud jsi na to zatím žádné léky nedostala, stejně už by to nemělo moc smysl, protože za chvíli rodíš :-D Krom toho, třeba ten Detralex je jen o zmírnění potíží, ne o odstaranění problému…Přeju pohodový porod. M.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 06.12.09 18:52

Tak jsem deset dní po porodu a varixy se krásně ztratily :palec:
Při porodu nijak nevadily,ale PA se mnohem víc snažila vyhnout nástřihu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.11 23:14

Omlouvám se za anonym, ale stydím se :oops:

Včera jsem si objevila 3 varixy na intimních místech. Trochu to cítím, ale žádný extrém. Na běžnou kontrolu v těhotenství jdu za dva týdny.
Nebo myslíte, že bych si tam s tím měla dojít dřív?
Děkuji za rady těm, co s tím maj zkušenost…

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 10.05.11 23:58

Myslím, že stačí až na kontrole. Ono stejně s tím nic moc dr. nenadělá. Možná dá nějaké prášky, které by to mohly trošku zmírnit.
Spíš se připrav na to, že s postupem těhotenství to bude víc a víc nepříjemné, třeba při dlouhém stání nebo delší procházce.

janinka4444
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 23.11.11 13:04

já tedy mám křečové žíly neboli varixy na vulvě a včera v poradně mi oznámili že pravděpodobně budu rodit císařem jsem z toho docela smutná,ale snad ví co dělají! :(

Míša Míša 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.12 10:01

ahoj holky nevím jestli to jsou varixy ale každou noc mě bolí nebo tlačí v levém třísle spíš blíž k vulvě nevím jak se varixy projevují ale napadlo mě že to mám také trpím i na hemoroidy poradtě příznaky ??Díky moc :,(

alisekR
Kelišová 5048 příspěvků 05.02.12 11:17
Míša Míša píše:
ahoj holky nevím jestli to jsou varixy ale každou noc mě bolí nebo tlačí v levém třísle spíš blíž k vulvě nevím jak se varixy projevují ale napadlo mě že to mám také trpím i na hemoroidy poradtě příznaky ??Díky moc :,(

To je ono, měla jsem taky, hrozně mě to bolelo, jedna velká žílá na velkým pysku vlevo,když jsem šla rodit, tak to dost bolelo, ale pak přišla z porodem úleva, bolest vystřelovala až do třísla.Bolelo mě to při sezení a při vstávání, bolí to proto, že se tam městná ta krev. Nebrala jsem taky nic, ale doktorovi to řekni, ať ti na to něco dá. Po porodu jsem tu křečovku, měla ještě takovou zduřelou a měla jsem tam modřinu, ale pak to zalezlo a dobrý. :mrgreen:

Míša Míša 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.12 13:23

já tam ale žadnou zduřelou žílu nevidím a bolí to ve spanku :lol: když se převracím z jedné strany na druhou musím se otáčet s nohama u sebe tak nevím jsem 23 tt nemůžou to být jen natahování vazů nebo tak něco? Jsou varixy v těhu nebezpečné můžou prasknout? Bojím se :x

alisekR
Kelišová 5048 příspěvků 05.02.12 14:31
Míša Míša píše:
já tam ale žadnou zduřelou žílu nevidím a bolí to ve spanku :lol: když se převracím z jedné strany na druhou musím se otáčet s nohama u sebe tak nevím jsem 23 tt nemůžou to být jen natahování vazů nebo tak něco? Jsou varixy v těhu nebezpečné můžou prasknout? Bojím se :x

Jo, tak je určo ono, já se taky nemohla otáčet a dokonce jsem spala s malým polštářkem mezi nohama. Jsi poměrně ještě málo těhu, takže na to upozorni doktora, on ti dá léky na křečové žíly. Ale neboj to bude v pořádku. Mě to trápilo až od 30tt. Vidět to taky nebylo, ona je ta říla schovaná, na povrch vylezla podle mě až během porodu, pak to byla úleva. :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >