Varná deska a kočka bytě

353
22.6.21 10:16

Varná deska a kočka bytě

Ahoj, chystáme se rekonstruovat kuchyň. Nyní máme starou elektrickou varnou desku, která se zapíná manuálně pomocí otočných knoflíků. Chtěli bychom novou, opět elektrickou (ne indukční), ale s dotykovým ovládáním. Nikdy by mě nic takového nenapadlo, ale švagr mi dnes řekl, že oni takovou desku mají, a že když přes to dotykové ovládání přejde jejich kočka, hravě tu desku zapne. Tak mě to hodně vyděsilo.
Majitelé koček, zajímá mě, zda s tím máte podobnou zkušenost a případně, jak to řešíte :think:
Vím, že řešením by byly zase buď manuální knoflíky (ty jsem nechtěla kvůli dětem) a nebo deska indukční, u které požáry nehrozí (např. kdyby na desce omylem zůstalo ležet něco, co tam nepatří). Té indukci jsem se ale chtěla také vyhnout…
Díky za zkušenosti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
252
22.6.21 10:20

Náš kocour zvládne zapnout i indukční desku 8) Přes noc se snažíme zamezit kocourovi přístup do kuchyně.. Jsou tam i jiné zajímavé věci, se kterými by si rád hrál. Hlavně, když to padá na zem. :mrgreen: Během dne lítá po venku nebo jsme tam my, tak ohlídáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
22.6.21 10:22

My mame kocky tri. Na linku nesmi ale nekdy tam skoci potvory :lol:. Mame indukci taky dotykove ovladani, parkrat se stalo ze to zaply ale od te doby to zamykam je tam zamek ovladani to maji snad uz vsechny dotykove desky. A problem vyresen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
22.6.21 10:23

Indukce je nejlepší, už bych nechtěla nic jinýho. Podívej se po nějaké desce s dětskou pojistkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
22.6.21 10:24

Hledejte takovou desku, která má pojistku (spíš než „kočičí“ se bude jmenovat „dětská“ :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58309
22.6.21 10:25

@Thomassss kryt na desku a je to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22517
22.6.21 10:26

Tak hledej takovou, co má dětskou pojistku, dá se zamknout. To kočka snad nezvladne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1668
22.6.21 10:27
@JancaS84 píše:
Indukce je nejlepší, už bych nechtěla nic jinýho. Podívej se po nějaké desce s dětskou pojistkou.

Za mě teda indukce děs.
Koupila bych dotykovou s dětskou pojistkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53773
22.6.21 10:28

Máme teda indukci (ale to ovládání bude stejné) a je tam pojistka. Kočka tam nechodí, ale dítě, když tam blbě hrábne ručičkou, tak ji zapne. Popř. když mi tam přeteče voda. Indukce má ohromnou výhodu - hřeje, jen když na plotýnce stojí hrnec. Takže prázdnou varnou desku kočka nezapne, ani kdyby zvládla odjistit pojistku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
22.6.21 10:29
@ugluk píše:
Máme teda indukci (ale to ovládání bude stejné) a je tam pojistka. Kočka tam nechodí, ale dítě, když tam blbě hrábne ručičkou, tak ji zapne. Popř. když mi tam přeteče voda. Indukce má ohromnou výhodu - hřeje, jen když na plotýnce stojí hrnec. Takže prázdnou varnou desku kočka nezapne, ani kdyby zvládla odjistit pojistku :)

No ona jí zapne, ale deska se zase sama po nějaké chvilce vypne, pokud nedetekuje kovový předmět na varné ploše 8) Mě přes desku leze dcera pro skleničky :roll: Občas jí zapne, zapípá a zase se vypne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1579
22.6.21 10:30

Zapínáme dětskou pojistku, dneska už to snad mají všechny desky, případně vybírat jen s tím ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2499
22.6.21 10:43

Mám indukci a za mě super mám to s pojistkou takže když dovarim nebo někam jdu tak zamykam a nemůže se nic stát.. Kočka by to zapnout neměla leda by byla tak chytrá a dlouho držela to dotykové tlačítko 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
22.6.21 10:49

Děkuji moc za zkušenosti, o dětské pojistce jsem nevěděla :palec:
Tak je to vyřešeno. Ještěže se o tom švagr zmínil, jinak bychom asi byli dost nešťastní.
Ještě jednou díky moc :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
22.6.21 10:50
@Misasisi píše:
Mám indukci a za mě super mám to s pojistkou takže když dovarim nebo někam jdu tak zamykam a nemůže se nic stát.. Kočka by to zapnout neměla leda by byla tak chytrá a dlouho držela to dotykové tlačítko 😂

No chytrou kočku my rozhodně nemáme :lol: ale náhoda je blbec že :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2499
22.6.21 10:51

@Thomassss to je fakt 😂ale myslím si že by to mělo být v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat