Varování - Praha, Olomouc

25.5.20 19:35

Varování - Praha, Olomouc

Ahoj,
píšu, abych varovala před podvodným jednáním - před cca třemi týdny mě na hlavním nádraží v Praze zastavila mladá paní s chlapečkem (cca rok a půl starým) v kočárku. Byla moc slušná, normálně oblečená,… A poprosila mě o peníze, že jí ujel vlak na který měla koupenou jízdenku, a potřebuje se s malým dostat do Olomouce, nemá u sebe peníze, protože si jela pro alimenty a bývalý přítel se na ni vykašlal.. (ano, já vím, zpětně mi to zní vážně debilne, ale byla vážně přesvědčivá.)
Long story short, dala jsem jí pár stovek, ona slibovala, že mi to vrátí, nechala mě vyfotit si její občanku a dala mi na sebe fb, že se určitě mám ozvat. Samozřejmě mi nikdy neodpovedela :D

Nechala bych to plavat, ale dělá se mi špatně, kdyz si vzpomenu jak přísahala na toho malýho, že by mi ohledně toho „nikdy nelhala, už jen proto, že je máma“.. nemůžu vystát, kdyz nekdo krade pomocí dětí.

Nejsem určitě první, ani poslední, kdo takhle naletěl, tak prosím nebudte naivní jak já a dejte si pozor :zed: Podle občanky, kterou mi dala na ofoceni, se jmenuje V. Kandráčová a je z Olomouce (fotka na obcance ji byla podobná, ale mohla ji asi někde sebrat apod.. nerada bych někoho křivě obvinila).

Dávejte na sebe pozor a mějte se hezky :kytka:

PS.: Vím, jak to tu chodí, že se na mě asi sesypou všechny neomylný světice světa, tak pro jistotu ještě doplnim, že jsem normálně fakt opatrná, běžně mám na tyhle podvody čuch, mám dobrý kritický myšlení a blbá taky nejsem. Nicméně i tak jsem nalítla, tak radši varuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.5.20 19:39

A mimochodem, máte nějakej trik, jak spolehlivě takovýho podvodníka odhalit? Děsí mě představa, že mi třeba někdo jednou ukradne peněženku, budu daleko od domova a nebude pro mě mít kdo přijet, budu muset takhle žebrat.. A kvůl strachu z podvodníků mi nebude chtít nikdo půjčit :zed: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
399
25.5.20 19:41

Mrzí mě, že jsi takhle dojela na svoji dobrotu. Občas se stane, že někdo má fakt problém a ostatní se pak kvůli takovým „výlupkům“ na pomoc vykašlou. V tvém připadě bych zašla na policii. Jasný, třeba se ti vysmějou nebo pošlou do háje, ale taky třrba nejsi první ani poslední a to nemluvím o té občance, která mohla být kradená a nebo zfalšovaná a obojí je pokud vím, trestný čin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
399
25.5.20 19:45
@Alžběta 12345 píše:
A mimochodem, máte nějakej trik, jak spolehlivě takovýho podvodníka odhalit? Děsí mě představa, že mi třeba někdo jednou ukradne peněženku, budu daleko od domova a nebude pro mě mít kdo přijet, budu muset takhle žebrat.. A kvůl strachu z podvodníků mi nebude chtít nikdo půjčit :zed: :lol: :lol:
Řekla bych, že soudit podle oblečení, nehtů a hlavně zubů a to samé u dítěte a podle způsobu komunikace. Ale jak vidíš fakt :nevim: Jeste bych se uklidnovala, ze se pani treba neco prihodilo…treba
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1390
25.5.20 19:48

Stát se to může každému, ale trochu se divím, že jsi jí dala "pár stovek " když měla platnou jízdenku, dala bych jí maximálně pade malému na svačinu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
25.5.20 19:54

Karma je zdarma, takže bych ti moc přála, aby ti někdy naopak pomohl, kdybys to někdy nedej bože potřebovala… Já jsem taky takový dobrak. Ale peníze už nedávám, kdybych jo chtěla pomoci, šla bych s ní koupit nový lístek. A občas dám stravenku.

@Berry77 mohla mít platnou jízdenku na RegioJet, tam to propadne bez náhrady.

Příspěvek upraven 25.05.20 v 20:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13379
25.5.20 19:55

Neřeším podvodníky.
Když už někomu ty peníze dám (s tím že ted nedávám stovky, ale desítky, no), tak je mi vcelku jedno na co to chce a co s nim udělá, jen se potřebuje sejít moment kdy u sebe mám zbytnou hotovst a jsem v náladě kdy jsem ochotná se bavit s cizím lidma. Čím méně tklivého příběhu vypravují, tím líp. V principu hraju na to, že jsem holt dala něco člověku co to potřeboval, i kdyby holt na to, aby se nedostal do deliria a už je jeho věc, co s těmi penězmi udělá.

Jinak pokud chceš spolehlivě odhalit jestli to ten člověk potřebuje a nebo ne, tak nabídni že koupíš tu jízdenku/jídlo, ale že nebudeš dávat hotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.20 20:01
@fíkofka píše:
Mrzí mě, že jsi takhle dojela na svoji dobrotu. Občas se stane, že někdo má fakt problém a ostatní se pak kvůli takovým „výlupkům“ na pomoc vykašlou. V tvém připadě bych zašla na policii. Jasný, třeba se ti vysmějou nebo pošlou do háje, ale taky třrba nejsi první ani poslední a to nemluvím o té občance, která mohla být kradená a nebo zfalšovaná a obojí je pokud vím, trestný čin.

Děkuju, jsi moc hodná:) já nad tim jít na policajty přemýšlela, možná tam ještě zajdu. Jsou to sice 4 stovky, ale když si to takhle řekne každej..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.20 20:07
@Nika079 píše:
Karma je zdarma, takže bych ti moc přála, aby ti někdy naopak pomohl, kdybys to někdy nedej bože potřebovala… Já jsem taky takový dobrak. Ale peníze už nedávám, kdybych jo chtěla pomoci, šla bych s ní koupit nový lístek. A občas dám stravenku.

@Berry77 mohla mít platnou jízdenku na RegioJet, tam to propadne bez náhrady.

Děkuju.. Já bohužel pospíchala, takže jízdenku jsem jí koupit nemohla, ale jestli se příště dostanu do podobný situace znovu, určitě to bude stylem „buď koupim jízdenku, nebo nic“, to je asi nejjistější postup no :)
:nevim:
Edit: Jo a tvrdila, že to byl RegioJet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2802
25.5.20 20:13

@Alžběta 12345 Klasika, já takovým hajzlům na ulici po zkušenostech už nepomáhám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
25.5.20 20:35

Narazila jsem na jinou osobu (kluk puberťák) a ten potřebovala na vlak - cca 20Kč. Jízdenku si koupil, ale říkala jsem si, že jestli takhle nechtěl ušetřit na něco jiného, později se ukázalo, že jel s kamarádem.
Odjakživa platím kartou, takže peníze nenosím a používám to jako pravdivou výmluvu. U nás ale někteří přešli ještě i na taktiku, že chtějí aspoň stravenku, aby měli na ubytovnu. Vcelku pravidelně takto potkávám jednoho muže a jak ho vidím, tak hned hlásím, že mi stále stravenky nedávají ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1860
25.5.20 20:36
@Alžběta 12345 píše:
Děkuju, jsi moc hodná:) já nad tim jít na policajty přemýšlela, možná tam ještě zajdu. Jsou to sice 4 stovky, ale když si to takhle řekne každej..

Policie asi nic neudela, vsak jsi ji ty penize dala dobrovolne :nevim: klidne to mohla byt i jeji prava obcanka, klidne ty penize mohla fakt pouzit na vlak, ale predem vedela, ze ti nic nevrati… to uz nezjistis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.20 20:46
@hani28 píše:
Policie asi nic neudela, vsak jsi ji ty penize dala dobrovolne :nevim: klidne to mohla byt i jeji prava obcanka, klidne ty penize mohla fakt pouzit na vlak, ale predem vedela, ze ti nic nevrati… to uz nezjistis.

Právě to se bojim, že mi policajti řeknou, no.. ale dostala je ze mě podvodem, způsobila mi škodu (sice míň jak 5 tisíc, takže to není trestný čin, ale přestupek ano). Spíš je otázkou jak bych to dokázala. Ještě si to nechám projít hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72055
25.5.20 21:02

@Alžběta 12345 Jo, priste nedavat penize, ale nabidnout, ze ji ten listek koupis, podle reakce poznas hodně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
588
25.5.20 23:11

Policie Ti asi nepomuze ale treba ta pani nema ty penize na vraceni ani ted a proto radeji neodpovida vubec…treba to nebyl vylozene prvoplanovy podvod - nijak ale neobhajuju vylakani penez z ciziho cloveka a nevraceni - Si hodna ze si ji ty penize dala, treba si opravdu pomohla samozivitelce v nouzi, nenech si to zkazit horkym pocitem ze si byla podvedena, hlavne kdyz ty penize „zvladnes ozelet“ a sama neumres hlady. A jestli to podvod byl tak karma je zdarma ono se to pani vrati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama