Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Zdravím, chtěla bych vědět Váš názor, zda je předmanželská smlouva nutná. Mám partnera, teď jsme koupili byt, jediný vlastník bytu jsem já, nábytek atd jsme koupili na mé jméno z mého účtu. Budeme se v prosinci brát, ale ještě má partner nedořešené majetkové vypořádání z bývalého manželství a jako bonus má dva dospělé syny…
Nutná není, ale moudra určitě
pokud s tím partner nema problém, tak bych k ni pro jistotu přistoupila
Byt i majetek koupen jeste pred manzelstvim, tudiz bych byla klidna
V tvem pripade mi predmanzelska smlouva prijde jako dobre reseni. Pokud jsi vse platila, partner ma navic nedoresene predchozi manzelstvi, rozhodne bych se takto pojistila.
Oprava* prehledla jsem to, to je pravda, pokud to ma tedy takto nedoresene, byla bych opatrnejsi.
Asi bych byla v tvém případě taky pro předmanželskou smlouvu ![]()
Ve tvém případě není co řešit, majetek nabytý před manželstvím je jen tvůj
jinak jsem ale pro smlouvu, myslím, že by se tím u mnoha lidí předešlo spoustě tahanicím
Jinak me celkem zarazi, ze se ani ne za mesic vdavas a nemas jasno a s budoucim manzelem vyresenou tak zasadni otazku.
@lauraka píše:
Jinak me celkem zarazi, ze se ani ne za mesic vdavas a nemas jasno a s budoucim manzelem vyresenou tak zasadni otazku.
přítel ji chce uzavřít, ale okolí mě zařazuje, že mám vše napsané na sebe
@mofiz píše:
přítel ji chce uzavřít, ale okolí mě zařazuje, že mám vše napsané na sebe
Pokud je partner pro, tak bych neváhala ![]()
@mofiz píše:
přítel ji chce uzavřít, ale okolí mě zařazuje, že mám vše napsané na sebe
Taky mi to prijde zbytecny, kdyz je vse psany na tebe… co by tam jako melo byt?
Tak to záleží na tom, co v té smlouvě chceš mít. Jestli ti jde jen o ten byt, tak ten je tvůj, ten ti nikdo nevezme smlouva nesmlouva. Ale v předmanželské smlouvě se dají ošetřit i jiné zásadní věci.
Pro mě by to byl hlavní krok před svatbou, i kdybych přítelovi bezmezně věřila. Jistota je jistota ![]()
@mofiz píše:
Zdravím, chtěla bych vědět Váš názor, zda je předmanželská smlouva nutná. Mám partnera, teď jsme koupili byt, jediný vlastník bytu jsem já, nábytek atd jsme koupili na mé jméno z mého účtu. Budeme se v prosinci brát, ale ještě má partner nedořešené majetkové vypořádání z bývalého manželství a jako bonus má dva dospělé syny…
taky jsem měl předmanželskou smlouvu i když jsem se jí po rozvodu zřeknul, tak je to v dnešní době nutnost, pokud jsou lidi jen trochu rozumní ![]()
Procházím rozvodem. Takže můj názor je zkreslený. Ale pokud máte s budoucím partnerem nevyrovnané majetky a příjmy, i ty budoucí, pak bych podle svých současných zkušeností předmanželskou smlouvu doporučil. Může se stát (vlastní zkušenost), že ekonomicky jeden z partnerů bude makat, nejspíše makal i před svatbou, a v případě rozvodu, a ten bude na 50%, může ekonomicky chtě nechtě toho druhého zadotovat. Není to o lásce! Je to o tom, že doma se změnila a žijeme v ekonomice založené na penězích. O citech si můžeme psát celé romány, dobře se čtou, nakonec ale to stejně při krachu končí u peněz.