Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Nesla bych do toho. Vzdyt se muzete schazet jen tak, o vikendech byt spolu, vylet apod., aby jsi videla jak bezne funguje.
@Anonymní píše:
Ahoj, mám prosbu.Zvažuji, jestli do vztahu jít víc anebo ne. Jsme oba rozvedení, on už děti velké, tudíž sám. Já zatím ještě dvě dítka. Pokud bych s ním začala žít anebo si ho vzala, jak si on přeje, hodně by se mi snížila finanční i životní úroveň - on nemá úspory, vlastní bydlení, má minimální plat, já mám s dětmi svoje bydlení, plat mám 3× větší než on, něco naspořeno taky. Sice by byl doma nějaký chlap (je docela puntičkář, do všeho ho musím kopat, on přivýdělek nic), ale bojím se, abych si neuvázala na krk další dítě. Prý by mi na domácnost a vše kolem dával 6 tisíc, zbytek by si nechal na svoje potřeby. Umí vařit - ale denně třeba nechce, rád nakupuje, uklízela vždy jeho bývalá, ale prádlo by asi pověsil. Jen nevím, jak by snášel ruch s dětmi, v poklidu žije už 10 let. Takže váhám. Šly byste do toho?
Nešla, bude mít pěkně pohodlíčko, uvařeno, vypráno, hlavu nad střechou a to všechno za 6 tisíc ![]()
Příspěvek upraven 13.11.16 v 14:16
@Karleon píše:
Nezmínila ses, jestli ho miluješ.
Vášeň to z i některých výše popsaných věcí teda není.
V prvé řadě záleží na tom, zda s ním žít chceš a jak ho znáš. Pokud těch 6 tisíc pokryje jeho náklady, tak proč by se ti měla snížit životní úroveň?
Jestli ho miluješ tak ano ale není o tom žádná zmínka v popisku.do vztahu se má přece chodit hlavně z lásky ne se starostí o své peníze.
@Anonymní píše:
Ahoj, mám prosbu.Zvažuji, jestli do vztahu jít víc anebo ne. Jsme oba rozvedení, on už děti velké, tudíž sám. Já zatím ještě dvě dítka. Pokud bych s ním začala žít anebo si ho vzala, jak si on přeje, hodně by se mi snížila finanční i životní úroveň - on nemá úspory, vlastní bydlení, má minimální plat, já mám s dětmi svoje bydlení, plat mám 3× větší než on, něco naspořeno taky. Sice by byl doma nějaký chlap (je docela puntičkář, do všeho ho musím kopat, on přivýdělek nic), ale bojím se, abych si neuvázala na krk další dítě. Prý by mi na domácnost a vše kolem dával 6 tisíc, zbytek by si nechal na svoje potřeby. Umí vařit - ale denně třeba nechce, rád nakupuje, uklízela vždy jeho bývalá, ale prádlo by asi pověsil. Jen nevím, jak by snášel ruch s dětmi, v poklidu žije už 10 let. Takže váhám. Šly byste do toho?
podle toho co píšeš, tak ho nemiluješ, jen prostě přemýšlíš aabys nebyla sama, radim ti počkat na toho pravýho ![]()
Nešla a to hlavně proto, že vážíš, kolik bys dostala a kolik bys musela dát…
Jak to popisuješ, tak se vůbec nedivím, že on je pro sňatek a ty váháš…Myslím, že by to byl pro tebe špatný obchod…
@Saatine píše:
Popisuješ to jako obchod, který pro tebe není výhodný. Asi souhlasím s tím, aby sis ho nechala pro volnější vztah a nestěhovala ses. Vždy bude většina na Tobě, protože děti jsou Tvé.. Takto si na krk vlastně hodíš další (i o chlapa, který pomáhá se staráme).. Navíc nevidím, jak si s ním rozumí děti?
Děti ho ještě neznají. On tvrdí, jak by je měl rád, ale jednou, když jsem kvůli jednomu z nich něco řešila, tak na mě vyjel, jak nám to dítě kazí vztah - dítko v tom bylo nevinně, protože ho vůbec nezná, spíš šlo o jakési nedorozumění na přítelově straně. Váhám i z toho důvodu, že přítel se se svými dětmi nestýká. Sice jsou už velké, ale stejně. Možná ale nad tím moc přemýšlím.
@Jogrr píše:
Nesla bych do toho. Vzdyt se muzete schazet jen tak, o vikendech byt spolu, vylet apod., aby jsi videla jak bezne funguje.
Přesně tak
Proč musíte být nutně spolu bydlet, když děti spolu předpokládám mít nechcete?
Příspěvek upraven 13.11.16 v 14:23
@arinecka píše:
Nešla, bude mít pěkně pohodlíčko, uvařeno, vypráno, hlavu nad střechou a to všechno za 6 tisícPříspěvek upraven 13.11.16 v 14:16
CHiChi, to je ale hezký překlep ![]()
@elpiska píše:
V prvé řadě záleží na tom, zda s ním žít chceš a jak ho znáš. Pokud těch 6 tisíc pokryje jeho náklady, tak proč by se ti měla snížit životní úroveň?
Už jsi vyžila za 6 tis měsíčně? 4,5 je za jídlo, 1,5 na bydlení nestačí, myslím si, že bych ho musela „dotovat“. Kdyby to byl partner, s kterým začínám, tak OK, ale tohle je vstup cizího člověka do „zajeté“ rodiny, nemám vyzkoušeno, jak v ní funguje, možná moc přemýšlím nad tím.
A hlavně z předchozího manželství mám špatné zkušenosti s financemi a rozhodně už nechci žádného chlapa na úkor mých dětí dotovat.
Ahoj, mám prosbu.
Zvažuji, jestli do vztahu jít víc anebo ne. Jsme oba rozvedení, on už děti velké, tudíž sám. Já zatím ještě dvě dítka. Pokud bych s ním začala žít anebo si ho vzala, jak si on přeje, hodně by se mi snížila finanční i životní úroveň - on nemá úspory, vlastní bydlení, má minimální plat, já mám s dětmi svoje bydlení, plat mám 3× větší než on, něco naspořeno taky. Sice by byl doma nějaký chlap (je docela puntičkář, do všeho ho musím kopat, on přivýdělek nic), ale bojím se, abych si neuvázala na krk další dítě. Prý by mi na domácnost a vše kolem dával 6 tisíc, zbytek by si nechal na svoje potřeby. Umí vařit - ale denně třeba nechce, rád nakupuje, uklízela vždy jeho bývalá, ale prádlo by asi pověsil. Jen nevím, jak by snášel ruch s dětmi, v poklidu žije už 10 let. Takže váhám. Šly byste do toho?