Vaše batole a televize

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
winter.gift
Stálice 100 příspěvků 07.07.19 19:26
Vaše batole a televize

Dcera 17mesicu asi před měsícem přišla na chuť televizi. Teď chce stále pouštět krtka, dokonce si to sama umí "říct ", chodí za mnou s ovladačem… tak ji to poustime ráno a v podvečer, dohromady za den stráví u TV cca hodinu. Jinak chodí hodně ven a tak, ale i přesto si říkám, jestli to není příliš. Co vaše děti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15075 příspěvků 07.07.19 19:29

Za mne je to moc. V tomhle věku koukali maximálně deset minut na večernícek. Teď jim bude tři a pět a koukají ráno po snídani na jednu pohádku a večer taky na jednu max dvě.

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 07.07.19 19:29

My to mame uplne stejne jako vy. Max hodku rozkouskovanou na 2 az 3× za den. Vetsinou pred jidlem, nez neco uklohnim. Myslim, ze je to ok. Znam mnohem horsi pripady… jasne, jsou mamky, ktere telku nepusti, ale ja na ni taky koukam a nemyslim si, ze je to zlo. Jde o to, co tam dite sleduje a jestli nema nejake naznaky zavislosi :lol:

Marben
Ukecaná baba ;) 2140 příspěvků 07.07.19 19:43

Mě to nepřijde tak strašné. Syn má 18m a TV ho vůbec nezajímá - až si říkám, ze by bylo fajn si dojít sama na wc nebo si v klidu 30minut dělat co potrebuju :mrgreen:

Ravedd
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 07.07.19 19:50

U nás hraje tv jako kulisa a nekouká na ní vůbec, občas by bylo fajn kdyby koukala abych mohla aspoň jednou za den curat sama :lol: :lol:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15379 příspěvků 07.07.19 19:52

Tv mám jako kulisu, děti nezajímá, malého pět minut denně když si pustí šlágr a velkého tak dvacet večer když si pustí pohádky

blumen
Hvězda diskuse 51735 příspěvků 07.07.19 19:53

@winter.gift v roce a pul mi to prijde dost. Navic v Krtkovi se ani nemluvi, ztrata casu :nevim: nenauci se nic poslechove

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 1 inzerát 07.07.19 19:57

Dcera 2,5 začala ve větším koukat někdy v zimě, když byla doma nuda. Kouká víc, než by dobrá matka dovolila :mrgreen: ráno dá tak hodinu dvě Déčka, než se my s manželem zprovozníme, u toho si hraje, snídá, má to spíš jako kulisu, přes den dá tak hodinu v několika kouscích, večer dalších cca 30 minut. Takže dohromady max 2,5 hodiny za den, ale že se opravdu soustředěně dívá, to je tak hodina, hodina a půl. Když nejsem doma a nevypínám to, protože mě to štve, tak maj animáky s manželem jako kulisu skoro celej den. Ale i tak se hodně hýbe, maluje si, hraje si, každý večer čteme, každý den jsme v létě venku (v létě se obecně TV snižuje skoro na nulu), denně cvičíme jógu. Určitě není typické TV dítě, rozvíjíme ji jinak všestranně. Ale je to víc, než „by se mělo“, to asi jo.

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 07.07.19 20:19

U nás běží televize chvíli ráno, pouštím malému písničky, vstává denně v půl šesté a přiznám se, že u toho někdy dospávám na jedno oko :mrgreen: přes den schovávám ovladače, ale běda, jak přijde domů manžel. Okamžitě zapíná a běží to až do večera. Když má malého zabavit doma, pustí mu televizi :nevim: malý od toho naštěstí utíká a nebaví ho to. Teď jsme mu koupili Tonies reproduktor, kde si může sám pouštět písničky podle nálady (staví se na něj různé figurky, na kterých jsou nahrávky, pohádky apod.) s tím je schopen se zabavit celý den a televize ho nezajímá.

Uživatel je onlinemrav
Vesmírná mluvilka 30048 příspěvků 07.07.19 20:42

U nás televize skoro nehraje - zato večer před spaním hraje počítač :lol: :mavam:

Luclic
Stálice 68 příspěvků 07.07.19 20:49

Naše malá má 23 měsíců a už tak přes půl roku má stabilně po obědě půl hodinku pohádek a večer také. Tento čas většinou využívám k tomu, abych se v klidu najedla nebo poklidila kuchyň, protože s ní to prostě nejde. Taky mám někdy výčitky, jestli to není moc, ale udržuji tento „režim“, jindy ji prostě pohádky nepustím, i kdyz si sama náhodou najde ovladač a pusti si to. Stridame krtka, prasátko Peppu a Elma a Fihu tralala :lol: @Aduš8 Můžu se zeptat, kde jste reproduktor koupili? Hodně mě to zaujalo, ale našla jsem jen samé zahraniční weby. Nebo bydlite v cizině?

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 07.07.19 22:44

@Luclic ahoj, reproduktor jsme kupovali v Německu, žijeme tady. Myslela jsem, že je dostupný i v ČR a teď jsem koukala, že ne…na tu originál figurku se dá nahrát cokoliv, ale ty zbylé jsou jen v němčině :nevim:

NoName88
Stálice 52 příspěvků 08.07.19 00:50

Roční za den tak půl hodky na písničky abych ji udržela na nocniku

DanielaS
Kecalka 124 příspěvků 08.07.19 13:26

Jak ja zajasala, kdyz syn ve dvou letech konecne vzal na milost televizi. (Ano, pred detma jsem taky mela mnohe idealy, jak pouze kvalitni porady, pouze s dospelym…) Tezko to nejak zprumerovat, ted v lete nekoukaji vubec, v zime treba dve hodiny za den. Resila jsem to i s detskou psycholozkou (ne ze bych za ni sla kvuli tomu) a rikala, ze nejde moc o mnozstvi casu (jako jestli deset minut nebo tri hodiny), na to ma kazda rodina jiny vzor, ale jestli je nastaveny rezim a dodrzuje se. Ze kdyz se dite vzteka, ze chce jeste, jestli rodic podlehne nebo ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 21:39

@blumen no treba co davaji na barrandove Krtek a Panda tak tam se mluvi ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama