Vasektomie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aida
Stálice 56 příspěvků 01.02.09 21:32
vasektomie

Ahoj holky,
zajímalo by mě, jestli některá nevíte jak je to s vasektomií. Jestli ji udělají na žádost jakémukoliv muži nebo ne. Manžel by to podstoupil, ale na netu jsme našli, že to provedou jen chlapovi, jehož manželka splňuje podmínky pro sterilizaci. A ty já teda nesplňuji. V nějaké diskusi ale někdo psal, že mu to udělali i bez splnění podmínek. Nevíme ovšem kde, za kolik, jestli to bylo tím pádem na černo, nebo jak to vlastně je. Nevíte někdo?

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.09 17:53
Re Vasektomie

Nejsem sice holka, ale vasektomii mám měsíc za sebou. Možná jsem kápnul na skvělou kliniku a bylo to naprosto bez problémů. Sice má moje manželka kontraindikovanou veškerou antikoncepci, ale nemusel jsem to nijak dokazovat. Žádné zpovídání se před komisí a hrazeno pojišťovnou. Doporučuji pohledat na netu urologické kliniky a oslovit primáře.

aida
Stálice 56 příspěvků 18.02.09 16:29

Díky anonymní, pohledáme.

mastering
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.10 23:15
vasektomie

Ahoj,rád bych podstoupil vasektomii,ale nevím,kde to provádějí a na internetu jsem nic nenašel,asi jsem hloupí,ale rád bych měl nějaký kontakt přímo na kliniku,kdyby někdo věděl.
Díky moc za odpověď :-D

TTT
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.11 14:06
vasektomie

Podstoupil jsem vasektomii v srpnu 2010 v Trenčíně u MUDr. Romana Sokola. Zákrok v lokálním umrtvení trval asi 20min. Jeden řez cca 2cm dlouhý. Po tom, co to přišlo k sobě o tom samozřejmě víte, ale není to nic, co se nedá vydržet. Dostal jsem nějaké prášky proti bolesti, ani jsem si je ale nevzal. Po asi 6 týdnech kontrola v Trenčíně + kontrolní spermiogram. Dnes zhruba půl roku po zákroku jsme manželka i já maximálně spokojeni.
Výhody zákroku na Slovensku jsou jasné. Slovenská legislativa to umožňuje, nemusíte podávat žádost ani předstupovat před komisi jako v ČR. Pokud nejsou u manželů nějaké jiné zdravotní či jiné důvody, proč provést vasektomii, tak je u nás v ČR legislativa nastavena tak, že manželka musí mít minimálně 2 děti a dosáhnout 40let.
Trenčín je z Brna asi 130km, cena zákroku byla 300 euro. Rozhodně mi to i za tu cenu stálo za to.

mastering
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.11 20:41

prosímtě kde to přesně je?rád bych se tam stavil a domluvil si to.alespon název a adresa nebo web

honza-z-brna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.11 00:01
Moje zkušenost

Prodělal jsem tento zákrok v Novém Městě (bez komise, jen po dohodě). Zákrok byl vzhledem k mé anatomii (krátké chámovody) trochu komplikovaný a p. primář si s tím musel hodně vyhrát, ale provedl to bezvadně. Žádné velké bolesti, jen jsem měl asi tři týdny ve varlatech citelný (ale ne bolestivý) tlak, který se postupně vytratil. Nyní je vše v pořádku, bez jakýchkoli potíží a bez spermií :)

Píšu ale především proto, že není nikde moc k nalezení informace, že na kontrolní spermiogramy může napsat žádanku gynekoložka vaší partnerky a hradí to pojišťovna. V Brně vám takto udělají spg na andrologii na Obilňáku. Já už jsem málem taky naletěl doktorům, kteří mi doporučovali jakási centra asistované reprodukce, kde spg udělají jen za 500,– Takže nenaleťte a ušetřete tisícovku!

Lojzek Jiří
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.13 17:20
Je VASEKTOMIE vratelná?

Tož hovada…odpoví mi tu, už někdo konečně, jestli je ta VASEKTOMIE vratelná?!!! :dance: Potřeboval bych být za 4 roky opět plodnej?? Nebo možná i dřív, třeba po svatbě :roll: Je to možné, nebo se ze mě stane…? :andel: Moje žena má celkem stále chutě, ale antikoncepce z ní dělá normální ženskou.. :mavam: :zed:

milenka zuzka
Stálice 92 příspěvků 24.08.18 01:29

Pokud zamyslis jeste v budoucnosti plodit…v zadnem pripade na vasektomii nechod. Hodne by sis zkomplikoval zivot. Vysledky re-operace jsou nejiste.
Pokud ovsem uz zadne deti nikdy nechces, neni nic lepsiho nez vazektomie!

milenka zuzka
Stálice 92 příspěvků 24.08.18 20:00

Tomu never. Jde pouze o experimenty, ktere se zatim normalne na muzich neprovadeji. Jakmile jednou zvolis tuto cestu, musis pocitat s tim, ze Tvoje fertilita muze byt na dobro pryc…Alespon nikdy a nikdo Ti neda zadnou zaruku. Pokud se rozhodnes na neco takoveho jit, tak Ti aspon doporucuji si nechat dat zmrazit sperma, prestoze osobne nejsem zadnym zastancem ivf…

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >