Nitroděložní tělísko a tampóny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
handulina
Kecalka 189 příspěvků 15.01.09 14:32
Nitroděložní tělísko a tampóny?

Ahoj holky,
obracím se na vás s takovým hloupým dotazem. Asi za týden mi bude Dr. zavádět Mirenu a až teď mě napadlo, jestli se dají nosit tampóny, když máte zavedené tělísko (tedy jestli se třeba tampon nezachytne za ty vlákénka a nevytáhne tělísko ven…). Asi 10 let jsem nepoužila vložku (kromě porodnických :-) ), tak nevím jak bych si zase zvykala…
Díky za odpovědi
Hanka

Reakce:
Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 15.01.09 14:44

Ahoj,

Mirenu jsem měla před prvním těhotenstvím 4 roky, tampony jsem normálně nosila asi měsíc, pak už jsem nemenstruovala vůbec. Dají se nosit normálně, jen když je budeš vytahovat, tak pomalu a trochu opatrněji, já jsem se vždycky jako dovnitř nadechla, abych si tam udělala místo, snad je to srozumitelný.

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19248 příspěvků 15.01.09 21:06

Pokud budeš vůbec mít MS,tak můžeš.Já jsem to řekla svému dr.,že se bojím,aby nebyl s tím problém a on mi řekl,že to vlákénko víc zastřihne.Tampóny jsem nosila jen na cvičení,jinak je to na intimku.Příště doufám nebude nic. :)

Vega
Kecalka 177 příspěvků 15.01.09 22:18

Ahoj, mě zase můj gynekolog tampóny zakázal.

Toto jsem našla na ofiko stránkách výrobce:
Mohu používat tampony?

Doporučuje se používání menstruačních vložek. Jestliže používáte tampony, měla byste je měnit opatrně tak, abyste si Mirenu nevytáhla za vlákna upevněná k systému.

Mirka85
Povídálka 35 příspěvků 04.06.11 19:45

ahoj
je to sice starší diskuse, ale já mám rok zavedené tělísko a tampony používám hned měsíc po zavedení. Jsem na ně zvyklá od 20 let, používám ty lepší - s hladším povrchem. Ptala jsem na to dr, vždy je pomalu vyndávám a nikdy problém - nikdy jsem za vlákna nechytla

Váš příspěvek
Reklama