Važte si svého zubaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mystiq
Kecalka 126 příspěvků 19.03.18 17:59
Važte si svého zubaře

Zdravím všechny, tohle bude znít jako výkřik do tmy, ale jsem v takovém šoku, že to potřebuji ze sebe dostat. Uvažuju o změně zubařky kvůli dlouhým objednacím lhůtám a dalším věcem, takže jsem navštívila jiného zubaře. Verdikt? Dosavadní léčba bolestivých zubů špatná, doporučeno ošetření 6 kazů a dostavba dvou zubů - celková suma 52 000 Kč. Takže kdo má kvalitního a rozumně drahého zubaře - važte si ho… Poznámka pod čarou: na prevenci chodím 2krat ročně, byla jsem na zubní hygieně, o zuby se starám, ale 2 těhotenství a uz téměř 3 roky trvající kojení daly zubům asi zabrat…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

pannda
Kelišová 6589 příspěvků 35 inzerátů 19.03.18 18:00

Byznys

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 19.03.18 18:01

Doporučuji konzultaci ještě u jednoho zubaře…nakonec můžeš přijít na to, že půlka oprav nebude potřeba, případně bude, ale za polovinu. Vlastní zkušenost.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 6339 příspěvků 19.03.18 18:03

@yweta Tak tak. Někteří jsou nechutně drazí.

Malaga
Generální žvanilka 24694 příspěvků 19.03.18 18:04
@mystiq píše:
Zdravím všechny, tohle bude znít jako výkřik do tmy, ale jsem v takovém šoku, že to potřebuji ze sebe dostat. Uvažuju o změně zubařky kvůli dlouhým objednacím lhůtám a dalším věcem, takže jsem navštívila jiného zubaře. Verdikt? Dosavadní léčba bolestivých zubů špatná, doporučeno ošetření 6 kazů a dostavba dvou zubů - celková suma 52 000 Kč. Takže kdo má kvalitního a rozumně drahého zubaře - važte si ho… Poznámka pod čarou: na prevenci chodím 2krat ročně, byla jsem na zubní hygieně, o zuby se starám, ale 2 těhotenství a uz téměř 3 roky trvající kojení daly zubům asi zabrat…

Je otázka, jestli ona je tak špatná anebo oni tak dobří, či některé výkony jsou z jejich strany preventivní (jako například výměna amalgámů a pod.).
A jak často chodíš na dentální hygienu k hygienistce?

Příspěvek upraven 19.03.18 v 18:04

Sany80s
Kelišová 6559 příspěvků 19.03.18 18:04

Doporučuji ještě zvážit dalšího.
Mám v rodině podobnou zkušenost, nakonec půlka toho nebyla pravda. A to, co byla pravda, nestálo se stejným materiálem ani půlku ceny.

Helileli
Závislačka 2958 příspěvků 19.03.18 18:05

A není spíš ten zubař trochu vycuranek? Doktoři obecně si libují v očerňování konkurence a co kolega zvoral.
Dostavbu zubů myslíš korunky? Protože já mám zbytek zubu dostavěny bílou plombou a rozhodně to nestalo 20tis…

Margery
Echt Kelišová 8946 příspěvků 19.03.18 18:07

Nevím, co bych musela nechat opravovat, abych se dostala na takovou částku… to bych musela nechat vyměnit ještě některý zub 8o

Malaga
Generální žvanilka 24694 příspěvků 19.03.18 18:10

Dostavba 2 zubů může být včetně kanálků + korunky 2× (6 tis kanálky + 3 tis sklolam. čep a dostavba + 7 tis korunka)…to je klidně 34 tis dle ceny a zbytek jedna výplň po 3000 a jsi na 52…

vertunka
Závislačka 4642 příspěvků 19.03.18 18:13

Me bude tu samou castku stat cely horni patro - mustky na pevno nejlepsi material a k tomu dolni patro vyndavaci (nez nasetrim dalsich 30 :palec: )

Klopotkova
Echt Kelišová 7911 příspěvků 19.03.18 18:15

Moje zkušenost: chodila jsem odmalička k perfektní zubařce, byla levná a dobrá, je to paní už v důchodovém věku, potom jsem se přestěhovala a začala chodit k jinému zubaři, ten nebyl nějak extrémně drahý, ale u něj jsem pěkně cálovala, byl to mladý doktor a práce mu trvala dost dlouho, jeden zub jsem měla úplně špatný, řekl mi, že bude stát jeho oprava 5.000,–Kč, navíc měl protivou sestru, která si na mě zasedla, tak jsem se naštvala a s prosíkem se vrátila k původní zubařce, ta mě naštěstí vzala zpět, řekla jsem si, že pokud mám platit takovou sumu, tak ji budu platit u původní zubařky a světe div se, u ní jsem za ten zub, který mi zubař říkal, jak je zničený platila jen 600,– za bílou plombu, jsou to již 3 roky, zub nebolí a je v pořádku.
Zubařům nevěřím, věřím jen té svojí zubařce a ne těm, kteří na člověku chtějí vydělávat, boužel si myslím, že jim to jde do vlastní kapsy.

Malaga
Generální žvanilka 24694 příspěvků 19.03.18 18:16

Tak za tu cenu by se zakladatelka dostala i na 3 implantáty, tak je otázka, zda investovat do nějaký endodoncie…

cecetka
Kelišová 7361 příspěvků 19.03.18 18:23

@mystiq A ma ten zubar smlouvu s tvoji pojistovnou? Podle popisu to vypada, ze ne, ze by sis vzdycky vsechno platila komplet sama :nevim:

Ketris
Echt Kelišová 9457 příspěvků 19.03.18 18:24

Zasla bych se zeptat i k jinemu zubari..

Ketris
Echt Kelišová 9457 příspěvků 19.03.18 18:25

@cecetka Ono nove zuby si vetsinou clovek musi hradit sam..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >