Vcestná placenta a tvrdnutí břicha

33
22.7.08 15:37

Vcestná placenta a tvrdnutí břicha

Ahoj holky, ve 20tt mi zjistili vcestnou placentu, a to centrálně, takže s minimální šancí na posunutí nahoru. Teď jsem ve 25tt a začalo mi výrazněji tvrdnout břicho. Dřív to bylo jen jemné tvrdnutí 5-8× denně, beru 3× denně magnézko a piju kontryhelový čaj. Teď mám poslední 2 dny pocit, že mi břicho tvrdne výrazněji, ale pořád tak 5-8× denně. Možná se moc hlídám a sleduju, bojím se, abych mimi donosila aspoň do 32tt. Do kolikátého týdne jste to s nízko položenou placentou vydržely? A kdy jste musely do nemocnice? Ve 3. trimestru se prý při takové diagnose často začne placenta odlučovat a mimi musí ven :cry: Za pár dnů jdu na kontrolu, ale stejně se mnou prý nic nemůžou dělat, aby náhodou něco nevyvolali, jen mi změří tlak apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4854
22.7.08 16:39

pepi80,
já jsem byla na utz ve 20 týdnu,placentu jsem měla dost nízko,dr. mi vysvětlil,že je cca 0,5cm od hrdla a že se to samozřejmě ještě může vytáhnout nahoru.
Měl pravdu,placenta se do 25 týdne celá posunula nahoru.
Moje známá porodila holčičku ve 31 týdnu,právě kvůli vcestné placentě,v půlnoci se jí odloučila doma a do cca 3/4 hodiny byla holčička na světě (císařem).
Vážila 2,20kg,měřila 42cm.Holčička je zdravá a krásná.

S tvrdnutím břicha potíže nemám,tak v tom neporadím.
Přeji ti jen to nejlepší :wink: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2901
23.7.08 17:53

Ahoj Pepi. Během tohohle těhu jsem ležela pár dní ve špitále - a na pokoji se mnou byla paní s tím samým problémem. Vcestná placenta + malinko zakrvácela (jestli jí tvrdlo bříško nevím). Byla ve 25. týdnu. ji strašili, že tam bude muset ležet do konce těhotenství!! Hlavně je nutný klidový režim!!!

Jak to s ní dopadlo, to nevím. každopádně ona měla doma už dvě malé děti a o ty se musela sama starat (nikoho na pomoc neměla), proto ji nechtěli hlavně z toho špitálu pustit, že by doma klidový režim dodržovat nemohla… V její situaci docela prekérka:( Ale jestli čekáš první miminko, tak neriskuj, hoď nohy nahoru, domácí práce nech na manželovi - a šetři se!!!! Asi to není žádná sranda.

Moc držím pěsti!!!! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Myshka
26.7.08 14:05

Re: Vcestná placenta a tvrdnutí břicha

pepi80 píše:
Ahoj holky, ve 20tt mi zjistili vcestnou placentu, a to centrálně, takže s minimální šancí na posunutí nahoru. Teď jsem ve 25tt a začalo mi výrazněji tvrdnout břicho. Dřív to bylo jen jemné tvrdnutí 5-8× denně, beru 3× denně magnézko a piju kontryhelový čaj. Teď mám poslední 2 dny pocit, že mi břicho tvrdne výrazněji, ale pořád tak 5-8× denně. Možná se moc hlídám a sleduju, bojím se, abych mimi donosila aspoň do 32tt. Do kolikátého týdne jste to s nízko položenou placentou vydržely? A kdy jste musely do nemocnice? Ve 3. trimestru se prý při takové diagnose často začne placenta odlučovat a mimi musí ven :cry: Za pár dnů jdu na kontrolu, ale stejně se mnou prý nic nemůžou dělat, aby náhodou něco nevyvolali, jen mi změří tlak apod.

Ahoj, já někdy kolem 26. tt začala krvácet, díky tomu přišli na vcestné lůžko - těsně vedle branky, takže to nebylo centrálně. Nařídili mi klid a mega dávky magnesia. Za 14 dní se krvácení opakovalo a už jsem zůstala v nemocnici. Říkali, že šance na posunutí moc veliká není, ale během klidového režimu v nemocnici a za podávání léků se to uklidnilo a placenta se hnula, tak mě propustili. Ještě do 32. tt to bylo takové nic moc a na od 33. tt už byla placenta úplně pryč. Zbytek těhotenství bez komplikací, porod bez komplikací a to jsem brala injekčně Heparin, takže riziko krvácení bylo velmi zvýšené a stejně nic.

Jo a o tvrdnutí břicha ani nemluvím, když si to tak vybavím, jistou dobu jsem chodila v předklonu až podřepu jak to bylo tvrdý.

Tak klid, bašti magnézko, lež a lež a lež a neriskuj žádný pohyb a námahu, třeba se to taky posune. Vydrž.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama