Vchodové dveře-byt

Anonymní
1.7.21 08:04

Vchodové dveře-byt

Dobré ránko :kytka:
Potřebovala bych radu, info, uklidnění :D Bydlíme v paneláku v nájmu, byt krásný nový, ale staré vstupní dveře :think: no a já poslední dobou mám dost špatné období, úzkosti, panické ataky atd., no a asi před měsícem vykradli jeden byt nad námi, nevím podrobnosti, ale úplně mě to vystresovalo a od té doby nemůžu ani pořádně spát, jelikož se prostě v noci bojím :D tak se chci zeptat, máte ještě někdo taky staré panelákové dveře? Myslíte, že je případně pro zloděje velký rozdíl, jestli jsou dveře staré nebo nové? :D někdo mi říkal, že někdy ani bezpečnostní nepomohou :D klidně bych je vyměnila, ale tím, že jsme v nájmu, tak nevím, jestli bude majitel souhlasit a když bychom měli jet na vlastní náklady, což se mi moc nechce, tak je to reálné třeba do 8-10 tisíc?
Snad mě někdo pochopíte a omlouvám se, jestli se někomu dá dotaz hloupý, ale jsem plašoň :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
105
1.7.21 08:17

Zdravím,
nevím, jako máš představu o bezpečnostních dveřích, ale my si loni dávali nové a vyšly nás na skoro 30 tisíc a to by se mi tedy nechtělo investovat do cizího bytu. Domluvte se s majitelem, zda by byl ochoten dveře vyměnit. Jinak staré panelákové dveře jsou dost chatrné, teda aspoň ty, co jsme měli původně. Dali by se větší silou i prokopnout. Tak jsem tě asi nepotěšila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
1.7.21 08:19
@Anonymní píše:
Potřebovala bych radu, info, uklidnění :D Bydlíme v paneláku v nájmu, byt krásný nový, ale staré vstupní dveře :think: no a já poslední dobou mám dost špatné období, úzkosti, panické ataky atd., no a asi před měsícem vykradli jeden byt nad námi, nevím podrobnosti, ale úplně mě to vystresovalo a od té doby nemůžu ani pořádně spát, jelikož se prostě v noci bojím :D tak se chci zeptat, máte ještě někdo taky staré panelákové dveře? Myslíte, že je případně pro zloděje velký rozdíl, jestli jsou dveře staré nebo nové? :D někdo mi říkal, že někdy ani bezpečnostní nepomohou :D klidně bych je vyměnila, ale tím, že jsme v nájmu, tak nevím, jestli bude majitel souhlasit a když bychom měli jet na vlastní náklady, což se mi moc nechce, tak je to reálné třeba do 8-10 tisíc?
Snad mě někdo pochopíte a omlouvám se, jestli se někomu dá dotaz hloupý, ale jsem plašoň :D

Vůbec se Ti nedivím. Kamarádce takhle vlezli do bytu v noci dvakrát, když spala. Naštěstí jí nic neudělali a utekli, když se vzbudila. Domluvte se s majitelem na koupi bezpečnostních dveří, mohl by vám za to snížit nájem na několik měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32854
1.7.21 08:20
@Katy11.8 píše:
Zdravím,
nevím, jako máš představu o bezpečnostních dveřích, ale my si loni dávali nové a vyšly nás na skoro 30 tisíc a to by se mi tedy nechtělo investovat do cizího bytu. Domluvte se s majitelem, zda by byl ochoten dveře vyměnit. Jinak staré panelákové dveře jsou dost chatrné, teda aspoň ty, co jsme měli původně. Dali by se větší silou i prokopnout. Tak jsem tě asi nepotěšila.

Majitel asi dveře za 30 tisíc nevymění, to jsou tři nájmy… I když jestli je spolehlivá nájemnice, můžou se domluvit třeba na to, že zaplatí část, pokud o ně stojí.

Příspěvek upraven 01.07.21 v 08:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
1.7.21 08:20
@Anonymní píše:
Snad mě někdo pochopíte a omlouvám se, jestli se někomu dá dotaz hloupý, ale jsem plašoň :D

Tak nejsi jediná, kdo má původní dveře, v našem paneláku snad až na jednu výjimku, mají původní všichni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
1.7.21 08:21
@Katy11.8 píše:
Zdravím,

Ano, 30 tisíc je reálná částka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
1.7.21 08:21

Kvalitní bezpečnostní dveře se pohybují kolem 30 000 a výš. A ano, oproti panelákovým starým je to rozdíl jako prase. Pro zloděje sundat panelákové dveře je otázka pár minut. Pokud nemáte na nové kvalitní, pořídte si aspon vrchní zámeček a řetízek. Čím víc překážek, tím víc je to odradí.
My sice v paneláku máme po původních majitelích nějaké bezpečnostní dveře, ale nekvalitní, budeme časem dávat nové, lepší.

A zloději většinou chodí na jistotu, u nás lezli do třetího patra balkonem. Prostě pokud vás chtějí vykrást, je jim jedno, kde bydlíte. Ale zbytečně neplašte, zloděj většinou nechodí na stejné místo dvakrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9122
1.7.21 08:22

No pokud jsou to nějaké obyč. tak se dají pomalu prokopnout. Můžeš vylepšit různými řetízky či petlicemi z vnitřní strany.

A jinak bezpečnostní dveře opravdu pomohou. Skrze ně se dostanou leda po velmi dlouhé době a pořádnym randálu nebo když vymlátí zeď okolo :D na YouTube je spousta videí kde to zkouší vším moznym, ale tvoje cenová představa je poněkud směšná. Počítej s desítkami tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
1.7.21 08:22

Tak u nás mají staré dveře tak z 90%.nikoho tu nevykradli. Máme tu u vstupu kamery, protože v zimě tu občas někdo prespaval ve sklepech. My máme bezpečnostní protipožární s vícero koliky po obvodu a ty vyrvat nejde jako obyc fabku s jedním zámkem a kolikem. Takže ano, bezpečnostní mají svůj smysl. Ale současně jimi člověk říká, že byt bude patrně zajímavější než ten, kde jsou staré vstupy. Do bytu půjdou zlodeji spíš díky tipu nežli náhodně… Musí vědět, že tam něco najdou. A staly nás 29 tis. Za 10 to nejsou bezpečnostní dveře ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
1.7.21 08:24
@Bábrdl píše:
Majitel asi dveře za 30 tisíc nevymění, to jsou tři nájmy… I když jestli je spolehlivá nájemnice, můžou se domluvit třeba na to, že zaplatí část, pokud o ně stojí.Příspěvek upraven 01.07.21 v 08:20

To je mi jasný, jen jsem tím myslela, že to není úplně levný a osobně bych do nájemního bytu ze svého moc neinvestovala. Ale záleží, jaky je majitel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32854
1.7.21 08:26
@Anonymní píše:

Nikdo ti dveře prokopávat nebude, to dělá hrozný hluk.

Ale i do starých dveří můžeš nechat namontovat novější zámek.

Nejsem zloděj, ale hádám, že pro ně je rozdíl otvírat staré a bezpečnostní dveře. My máme v jednom bytu, který pronajímáme bezpečnostní dveře, a ty mají dva zámky, zčehož ten jeden ovládá takové železné tyče, co zajedou do rámů.

V paneláku jsem žila roky a roky a roky (a naši tam žijí furt) a vykrást se nás pokusili jednou, ještě za socíku, když jsme měli normální fabku. Díkybohu je někdo vyrušil.

Větší obavy než v paneláku jsem měla ve starém bytě v centru, kde byly takové ty klasické dvojkřídlé dveře. Ty se daly otevřít ohnutým hřebíkem, když byl člověk trochu šikovný 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18056
1.7.21 08:30

Tak mi v paneláku máme bezpečnostní skoro za 50tisic. A jestli je to rozdíl? Jistě že je to rozdíl. Sem se nedostanou, nebo po hodne dlouhé době, kravalu a spoustě úsilí, tedy kdoví jestli vůbec. Ty staré jim zaberou chvilku. Navic ještě máme predchodbu a ta je taky pod zámkem, tedy zloděj by měl tu cestu k nám složitější a přesto majitelé bytů maji bezpečnostní dveře.

Příspěvek upraven 01.07.21 v 08:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32854
1.7.21 08:31

Jo a jedna moje kamarádka měla v Libni dveře od bytu prosklené. Jakože fakt. Takové ty staré dveře z pavlače, co jsou vidět třeba ve Hříšní lidé města pražského atd. A památkáři jim je hrozně dlouho nechtěli dovolit vyměnit za normální (i když to bylo do dvora). Takže si za ty prosklené dveře museli dát do bytu normální vstupní dveře. Ale koupelna a záchod byla stejně za těmi prosklenými…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32854
1.7.21 08:34
@Cenarius píše:
No pokud jsou to nějaké obyč. tak se dají pomalu prokopnout. Můžeš vylepšit různými řetízky či petlicemi z vnitřní strany.A jinak bezpečnostní dveře opravdu pomohou. Skrze ně se dostanou leda po velmi dlouhé době a pořádnym randálu nebo když vymlátí zeď okolo :D na YouTube je spousta videí kde to zkouší vším moznym, ale tvoje cenová představa je poněkud směšná. Počítej s desítkami tisíc.

Tak vymlátit „zeď“ v paneláku by se mi nechtělo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32854
1.7.21 08:37
@Anonymní píše:

Souhlasím s hokama, že zloději dneska nechodí „na blind“. Protože tahat velké věcí nemá smysl a taky, co s nimi. Asi by si sousedi všimli, že někdo nese plochou TV. A zase tolik za ní nedostanou.

Zloději berou hotovost, šperky a drobnou elektroniku. A musí se jim to vyplatit. Ne, že se vlámou do bytu a tam má někdo pět padesát, stříbrný prstýnek a nokii 5110 :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat