Bezohledný soused - noční alarm

Anonymní
29.6.21 07:03

Bezohledný soused - noční alarm

Prosím Vás, jak řešit se sousedem jeho příšerný noční alarm na domě?? Není schopný si ho seřídit, spouští se jak chce, v kteroukoliv (jen noční) hodinu!!! Je to neskutečnej řev, kor teď, když spíme při otevřeném okně, vždycky z toho mám málem smrt jak se leknu a probudím. Už jsme mu to říkali několikrát, ale výsledek žádný, ještě se divil, že je to tak slyšet 8o 8o 8o :pocitac:
Lze si někde stěžovat? Nebo jak to řešit? O tom, že kdo tu má ze sousedů malé miminko, tak tomu se automaticky okamžitě probudí a pláče nemluvě! Bohužel bydlíme poměrně nově a hodně lidí tu hraje na dobré vztahy, tak mu nic neřeknou…..Uvítám veškeré tipy! Děkuji :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35052
29.6.21 07:24

Stěžovat si přímo na obci na opakované rušení nočního klidu. Jiná cesta není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
29.6.21 07:29

Pokud se opakovaně nedá se sousedem domluvit, tak bych to taky nahlásila na obci popř. na policii.
Možná by k tomu bylo dobré taky dodat “petici” s podpisy i od dalších sousedů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
29.6.21 07:30

Nebydlíte u stejného souseda, jak my? :lol: Řeším to stejné. Je to neskutečný opruz. Já ho tedy oslovila na přímo a poprosila ho, aby s tím něco udělal, že to je naprosto něco šíleného. Že mi budí děti, mě a několikrát v týdnu… pán mi na to s úsměvem od ucha k uchu řekl, no jo, máme kočku a když si otevře okno a chce jít ven, tak se to spustí. My máme tvrdé spaní a jen tak nás to nevzbudí :pocitac: :pocitac: :pocitac:
Kolikrát jsem měla chuť volat policajty, ale než by dorazili… ale ještě jednou se mu to spustí, dávám stížnost starostovi obce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
29.6.21 07:33

Se sousedy je to těžké, někdy to prostě po dobrém nejde. Nám začali pravidelně ve dvě ráno štípat dříví. Když mi probudili dítě, tak jsem tam i s dítětem šla, že chápu, že mají oslavu, ale v noci štípat dřevo není normální (máme dvojdomek). Dostala jsem vynadáno do černých svi*í. Ne, nejsem minorita, pánové byli hodně opilí. Tohle se opakovalo každý pátek a sobotu. Celou situaci vyřešily staré kukačky po babičce. Týden jsem je chodila poctivě natahovat. Jejich pronikavý zvuk každou půl hodinu hned vedle ložnice jim konečně otevřel oči. Teď je v deset hodin klid.
Upřesním, přes starostu na obci jsme to řešili, soused vše popřel a další víkend jsme měli vajíčka na fasádě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3479
29.6.21 07:40

:mavam:
Takhle se spouštěl alarm na sousedově autě několikrát za noc a stačilo to! Pokaždé vyrvál, už se nedařilo usnout. Muž šel za sousedem po dobrém, měli jsme dobré vztahy, ale neudělal nic. Zabralo až to, že jsem zašla za jeho synem
a řekla mu, že jestli s tím něco neudělá, tak že mu to ato muž rozfláká kladivem, že už jsem ho jednou málem neudržela, že už na to šel. :lol:
Do večera bylo vše vpořádku a auto už nikdy nevyřvávalo. Vztahy máme dobré dál :nevim: Teď to zní jako veselá historka, ale já už jsem byla zoufalá se budit několikrát za noc a pak hodiny čumět než zase usnu, tak mě napadlo tohle…..
Ovšem to není rada, jen podobný problém….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
29.6.21 07:46

Se sousedy je to někdy těžké. Naši dělají taky často kravál, vysedávají do rána ve své pergole s přáteli a hulákají. Takhle máme se všemi sousedy dobré vztahy, pomáháme si a tak ale tohle noční vyvádění mě už štve. Nedá se u toho spát a děti mi to taky budí. Tak se obávám že letos se „konfliktu“ nevyhneme :nevim:
Zakladatelko pokud to nepůjde se sousedem domluvou, zašla bych na obec a tam podala stížnost a kopii toho dopisu bych mu šoupla do schránky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1597
29.6.21 07:55

Jenom dodam, ze pokud bys to chtela resit na obci, tak spousta starostu se to snazi zahrat do autu a na dobre sousedske vztahy. Jedine podat stiznost pisemne, pak nejak jednat musi, pokud to jde. Nikdy jsem si tedy na sousedy stezovat nemusela, ale mela jsem kdysi na urade jedne obce pulrocni praxi a takhle to tam chodilo. Ale taky pocitej, ze se muzes stat vyvrhelem ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1963
29.6.21 08:28

Co zavolat vzdycky policajty? Sousedovi houka alarm, nevím, o ci jde, možná se k nim někdo vloupava… Třeba to vypne, až jim bude muset v noci několikrát vysvětlovat, že kočka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.6.21 08:32
@Platanka píše:
Co zavolat vzdycky policajty? Sousedovi houka alarm, nevím, o ci jde, možná se k nim někdo vloupava… Třeba to vypne, až jim bude muset v noci několikrát vysvětlovat, že kočka…
že jo, navíc bych telefonovala tak, aby ten alarm v telefonu byl pěkně slyšet (takže nezalézala někam, kde to tak neřve)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
29.6.21 08:41
@Platanka píše:
Co zavolat vzdycky policajty? Sousedovi houka alarm, nevím, o ci jde, možná se k nim někdo vloupava… Třeba to vypne, až jim bude muset v noci několikrát vysvětlovat, že kočka…

To je asi jediná možnost. Na alarm si nemůžete stěžovat u starosty, protože soused má právo na ochranu svojí a majetku. Upozorněte souseda, že při příštím poplachu voláte policii, aby ty zloděje konečně chytli. Pokud upozornění nepomůže tak volejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 09:22

Děkuji všem za tipy, s těmi policajty a zloději to není vůbec špatný nápad! :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
343
29.6.21 12:04
@nuklear90 píše:
Se sousedy je to těžké, někdy to prostě po dobrém nejde. Nám začali pravidelně ve dvě ráno štípat dříví. Když mi probudili dítě, tak jsem tam i s dítětem šla, že chápu, že mají oslavu, ale v noci štípat dřevo není normální (máme dvojdomek). Dostala jsem vynadáno do černých svi*í. Ne, nejsem minorita, pánové byli hodně opilí. Tohle se opakovalo každý pátek a sobotu. Celou situaci vyřešily staré kukačky po babičce. Týden jsem je chodila poctivě natahovat. Jejich pronikavý zvuk každou půl hodinu hned vedle ložnice jim konečně otevřel oči. Teď je v deset hodin klid.
Upřesním, přes starostu na obci jsme to řešili, soused vše popřel a další víkend jsme měli vajíčka na fasádě.

Tyjo, tak to je síla 8o 8o ne nadarmo se říká ta fráze s dvojdomkem a ani se nedivím, že v podobných případech si to jdou chlapi vyřídit ručně a stručně! :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat