Ve kterém týdnu bezpečně porodit?

29
23.7.04 01:05

Ve kterém týdnu bezpečně porodit?

Prosím poraďte kdy je bezpečný porod pro mimi . Mám stahy dělohy a tvrdnutí bříška od 8tt a pořád mám strach, že porodím dříve než v termínu. V chytrých knížkách píší, že mimi je „hotové“ včetně plic ve 32 a někde ve 34tt. Nevím co si z toho mám vybrat.

Chrastilka+Denisek30tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
23.7.04 06:22

Ahoj Chrastilko :D (dobrý nick :lol: )!

Už si to moc nepamatuju, ae myslím, že miminko je „zralé“ až od 37. týdne. Problém je myslím s plícemi (chybí v nich látka, která zabrání tomu, aby se plicní sklípky po prvním nadechnutí prostě „slepily“) a s játry a ledvinami.

Baghira a Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
23.7.04 09:32

Ahojky Chrastilko,
mam obdobne tehu jako ty(na zacatku prve udrzovani injekcema,od pulky uz zase lezak kvuli hrozbe predcasneho,otvirani..),tak jsem si taky odpocitavala kazdy tyden co uz mame za sebou.Ja teda vycetla,ze plicka jsou temer zrala v 34tt,ale jeste je to celkove „nedopecenatko“ a muselo by do inkubatoru,ale uz by to nebylo az tak zle..a hotove,zrale miminka jsou v 37tt,coz mi prave jsme, tak mam velkou radost :D
Jedne me zname se ted narodil chlapecek ve 33tt,je v inkubatoru,ale je na tom dobre.A u nas v denicku se narodil Davidek na zacatku 32tt a uz jsou doma s maminkou a krasne prospiva.
Je ale zvlastni,ze v mem okoli cim dal tim vic pribyva predcasnych porodu,nebo taky tech,co musi lezet,aby predcasny porod nenastal..
Tak,Chrastilko,drz se,urcite to zvladnete!
Mej se hezky
Any+lvicatko 37tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
23.7.04 13:31

Ahoj Chrastilko,
ja jsem lezela v nemocnici na udrzovani asi dva mesice a v 35tt me pustili domu,ze uz muzu delat vse,ze by to uz nevadilo kdyby se to narodilo.
No a vydrzela jsem dva tydny a v 37tt jsem porodila.Maly vazil 3kg a 49cm.
Neboj uteceti to ani nebudes vedet jak.Hlavne vydrzet aspon do 35.t
Petra a Michalek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
23.7.04 15:49

Ahoj Chrastilko,
moje švagrová má velké problémy s udržením těhotenství a je teď také v 30 tt. Kdyby se malý narodil, s velkou pravděpodobností by ho dokázali lékaři zachránit, ale mohl by mít problémy s plícemi a zrakem. Švagrové řekli, že by měla vydržet alespoň do 32. týdne. ale samozřejmě platí, že čím déle, tím lépe. Tak neboj, máš to za pár:-)
Držím vám palce.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
23.7.04 21:15

Ahoj Chrastilko,
já jsem taky měla udržované těhotenství. Od 26 tt jsem si v porodnici poležela celkem 3×. Malý se narodil 35+5. Vážil 2800 g a měřil 45cm. Kromě toho, že měl silnější novorezeneckou žloutenku, tak všechno ostatní bylo v pořádku. Pátý den jsme šupajdili domů. Když jsem ale ležela na rizikovém v nemocnici, tak se tam rodila miminka od 28 do 31 týdne a každé to mimi bylo individuální.Jedna maminka měla ve 29 týdnu miminko, které vážilo 950 g a jiná měla ve 30 týdnu miminko, které vážilo 1600g. Ale ani jedna maminka s miminkem neměla větší problém. (nemluvím o těch mimíscích co se narodili předčasně kvůli vrozené vývojové vadě). Mě osobně říkali od toho 30-tého týdne, že mimi má zhruba 1600 g a že kdyby se narodilo teď, tak že sice bude v inkubátoru, ale ať se neplaším, že všechno byl mělo být v pořádku. Od 34 tého, že by už neměl mít potíže s dýcháním a že by už ani nemusel být v inkubátoru. Já osobně jak jsem se přehoupla přes ten 30-tý týden, tak jsem začala být podstatně klidnější. Určitě bude všechno v pořádku a třeba dopadneš jako moje kamarádka. Měla rizikové, pořád měla stahy ovtírala se a nakonec 10 dní přenášela :D Ahoj dokika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama