Unor 2005

7
20.7.04 14:46

Unor 2005

Ahojky,
je tu nekdo dalsi s unorovym terminem? Ja jsem v 10. tydnu (termin v polovine unora) a kdyz tak ctu ostatni prispevky, tak se mi skoro nechce verit tomu, co prozivam ja. Mam totiz naprosto pohodove tehotenstvi - ranni nevolnosti jsem (zatim) nepoznala (a pry ani nepoznam, pry je nemel nikdo v rodine), chutna mi, mrne utesene roste, vse je bez komplikaci… Jediny problem jsou priserne bolesti hlavy, ale na ty jsem trpela vzdy, jen se ted bojim brat prasky, takze je to o to horsi.
Myslite, ze je brzo jit ted na nejakou tu perdporodni pripravu, ze se to ma absolvovat az od cca v 5. mesice? A nezkousela jste nektera v ramci pripravy na porod brisni tance?
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

147
20.7.04 14:53

Re: Unor 2005

Ahoj Lucko, já mám TP 14. února, dnes začínám 11 tt. Jsem na tom podobně, nevolnost nevím co je, akorát mám naopak hroznou chuť k jídlu, což se už projevilo na váze - přibrala jsem 3 kila a to mě trochu děsí. Jinak jsem pořád unavená a spim.

Už se těším, jak začnu chodit na nějaké těhu cvičení - asi gravijoga a míče. Začnu cca od 15 týdne.
Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
20.7.04 15:54

Ahoj Lucko,

ja jsem v 8tt, termin mam na konec unora, nevolnosti celodeni, nezvracim, ale pořád mám slabost, malátnostt, hnedlík v krku, pocity na zvracení, občas se mi žaludek obrátí, ale rozdýchám to.. Nesnáším shluky lidí, utrpení je pro mne nákup a nebo mhd.. Se sportem/nebo cvičením, mne Dr. nedoporučil v prvních 3 mes. nic.. takže počkám… ted chodím do práce, takže bych to těžko stíhala, ale od září chci být doma, takže pak se na nějaké to cvičeníčko pro tehu vrhnu..

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
21.7.04 06:56

Ahoj holky, jsem tu úplně nová, já mám termín 20.1., ještě jsem nezvracela ani jednou, akorát někdy po ránu jsem měla žaludek jako na vodě, ale stačilo 2× kousnout suchýho chleba a bylo to OK. Jinak se cítím skvěle a podle mých příbuzných a známých jen ,,kvetu" - prý budu mít kluka, tak jsem zvědavá.

Holky prosím o radu, chceme letět v srpnu s manželem na svatební cestu do Tuniska, myslíte, že by mohl být nějaký problém spojený s letem? Smí vůbec těhotný do letadla?

Přeju nádherný den,
opatrujte sebe i mimča v bříšku,
Andrej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.7.04 08:48

To Andruška:)
Co se letu týče to nemůžu radit, těhulka jsem ještě zatím nebyla, ale někdo říka, že lítat je v pohodě a někdo ne. Ale co se týka Tuniska, tak Ti ráda řeknu pár info. Právě jsme se vrátili z Tunisu (taky svatební cesta:). Všechno bylo nádherné, měli jsme 4* hotel, služby všechny perfektní, ale přesto jsme měli střevní problémy. Sice nic velkého ani vážného, ale přece jen vaří se tam na jiných olejích, na jejich vodu nejsme zvyklý, atd. Nejsem si jistá, jestli je to to pravé pro začátek těhotenství. Já to tedy nemůžu nijak soudit, ale musela by jsi si davát velký pozor na vše ovoce, všechno oplachovat ve své vodě, nepít tam ty jejich juicy, atd. Člověk může dostat nějakou střevní virozu raz dva a nikdy nevíš co se může stát. Možná, že někdo má jinou zkušenost, ale já bych měla strach v těhotenství něco jíst v Tunisu. Ale jinak bylo tam nádherně a hned bych jela znova:)
Ať už pojedete kamkoliv, přeji šťastnou cestu a pohodové těhotenství.

Janew (P.S.T.M.)

• Nahlásit
  • Citovat
147
21.7.04 10:39

ahojky, my jsme byli vloni taky na svatební cestě na Djerbě v Tunisku. Byli jsme tam v červenci a už bych tam tenhle termín nejela. To vedro bylo příšerný a myslím, že srpen bude to samý, ne-li horší. Uvidíš, jak to budeš snášet. Průjmy jsme měli taky, takže jsem musela jít Imodium, ale to se v 1. trimestru nesmí. Letos jsme byli v květnu v Egyptě a to bylo mnohem, mnohem lepší. Bylo tam příjemných 30 stupňů a hlavně svěží vzduch a ne ta příšerná vlhkost, jako byla v červenci v Tunisu. Dokonce jsme neměli ani střevní problémy.

Takže bych ti radila, určitě se tam vyhýbej ovoci, zmrzlinám a podobným nástrahám, ale stejně to tam většinu lidí postihne. No a pak samozřejmě přes poledne vůbec nechodit na sluníčko. Ono tě to ale v tom hicu stejně ani nenapadne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
21.7.04 10:45

Ahoj holky!
Možná je u vás na předporodní přípravu ještě brzy, ale i když mě varovala kamarádka, že pak může být pozdě, neposlechla jsem ji a je pozdě.
Teď jsou totiž prázdniny - tedy i čas dovolených, aspoň u nás a žádné předporodní kurzy a cvičení pro těhotné se nekonají!!! Piďte se co nejdřív. Já než se rozkoukala, co kde je, je pozdě.
Ale nijak mi to nechybí, mám dost načteno a spoléhám na instinkty.

A co se týká létání, pojišťovna vás pojistí do 26tt bez problémů, a některé letecké společnosti vyžadují vyjádření lékaře o bezproblémovém průběhu těhotenství.
O jiném omezení nevím, taky jsem chtěla letět, tak jsem to zjišťovala.
Přetlak v letadle miminku určitě neškodí.

Určitě bych ale zvážila tu exotiku v Tunise, určité riziko to může být a určitě bych se poradila s doktorkou… co a jak na případné střevní potíže a choroby. Já měla v plánu Londýn, ale nakonec z něj sešlo. Teď už mám strach letět.

tak držím palce a určitě si založte svůj deníček - Zase „jarních miminek???“, kde se budete potkávat a své radosti i starosti okolo těhotenství prodrbávat. Jako u nás v Podzimním očekávání.
Mia 30tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
21.7.04 11:39

Ahoj holky, jsem 8tt (vím početí),dle menstruace 10tt, zatím bez problému, pár dní před otehotněním jsem byla na běžném vyšetření, bylo bez nálezu, posl. 3 dny se mi spustil výtok, hrozně moc, nažloutlý, bez zápachu, nestíhám si ani měnit slipové vložky.. Prý je v těhu výtok normální, ale nevím nevím.. Odpoledne jdu k Dr. tak budu klidnější.. Nemáte s tím zkušenosti?
Díky Andrea

ps. co se týká dovolené.. Jedeme za 14 dní na předsvatební cestu, pravděpodobně Kanáry.. je tam příjemné klima.. Lákal mne Egypt, ale v srpnu.. nene.. V Tunisu jsem byla 2×.. V Sousse a v Hammametu.. Hotelové areály super, čisté.. bazény také. Ale jak jsme vyšli ven, šli k moři, hrůza, smrad, bordel, odpadky na zemi, toulavé kočky.. pláž, jedině patřící k hotelu, okolo to vypadá jak na skládce.. v tom si lebedí tunisané, Takže ted bych tam ani nepáchla abych neco nechytla.. Taky by mi asi ted nesvedčil ten jejich vzduch, klima, po výstupu z letadla jako když vstoupíte do prádelny.. a to bylo půl 7 ráno.. Mám totiž hrozné návaly vedra..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.7.04 12:32

Ahoj Andrej!
Já jsem byla něco přes měsíc těhotná a byli jsme na Kypru. Před tím jsem se ptala gynekologa a ten mi řekl, že se akorát nemám moc vystavovat sluníčku.
Lítat se smí až snad do sedmého měsíce. Asi bych ale nedoporučovala příliš dlouhé lety. S tím Tunisem by to mělo být vpohodě. Spíš asi záleží na tom, jak zvládáš lety normálně a jak probíhá těhotenství teď.
Olča

• Nahlásit
  • Citovat
7
21.7.04 13:29
loneless píše:… ted chodím do práce, takže bych to těžko stíhala, ale od září chci být doma, takže pak se na nějaké to cvičeníčko pro tehu vrhnu..
Andrea

Ja jsem popravde ani neuvazovala o tom, ze bych zustala doma driv nez 6-8 tydnu pred porodem. Ale na druhou stranu to nezni spatne, dat si takovy posledni relax :) Kdyz chces zustat doma driv, tak to pujdes na nemocenskou nebo jak se to dela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
21.7.04 14:03

Holky, díky moc za rady ohledně létání a Tunisu,jsem ráda, že ohledně létání by neměl být problém.
Ten Tunis si radši ještě promyslím, horka mi vůbec nevadí, ale bojím se nějaké infekce a teď mě tak napadlo, kdyby se nedejbože něco stalo, jak to asi u nich vypadá v nemocnici. No asi nic moc když říkáte, že tam je bordel i na ulicích.
Naštěstí ještě nemáme nic zaplaceného, chceme letět na poslední chvíli a tak ještě promyslíme jestli nebude lepší dovolená v evropské zemi.

Do práce zatím ještě chodím a nebudou-li komplikace tak ještě do konce září ( možná i října ) budu. Pak pujdu na neschopenku a začnu hledat a chodit na nějaká těhu cvičeníčka a kurzík.

Andrej ( z Chomutova - 23 let)

Není někdo také z Chomutova?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
21.7.04 14:16

Ahoj Andrej - tak to jestli ještě nemáte zaplacené leť určitě jinam! Třeba na těch Kanárech bude určitě příjemně nebo jižní Itálie by taky stála za to. V Řecku a na jejich ostrovech bude příšerný horko. To podnebí v Tunisu (hrozné vlhko) by ti myslím fakt nedělalo v těhu dobře… a taky ty infekce. Nemocnici bych tam ani radši vidět nechtěla…

Loneless - já mám takový slabounký bělavý výtok už skoro od začátku těhu, ale nepotřebuju ani intimku, je to fakt hodně slabý. Uvidíš, co ti řekne doktor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1512
21.7.04 15:38

ahoj tehule,

s cvicenim nevahajte ja som v 12tt lyzovala a este pred necelym mesiacom hrala volejbal. do posilky sa snazim chodit stale ale v tomto horku sa mi nic nechce. ak ste v poriadku, tak treba nejake druhy sportu obmedzit, ale hybte sa kym sa da :wink: .

co sa tyka slniecka, treba si davat bacha na prehriatie. a pupik nevystavovat slnku. taktiez cim silnejsi uv faktor tym vacsia chemia. ale skor by som sa bala crevnych a inych viroz. normalne sa to dezinfikuje stamprlikom, ale teraz sa neda 8) .

a teraz uz viem ze s vahou uz nic nenarobim, ale tiez som sa trpaila. hned na zaciatku som dala hore 3kg a do dnes dalsich 7.

paralen sa moze, mne pomohol aj na zuby a hlavu. mne moj dr. odporucal davku 2tab za 24h.

prijemne tehulkovstvo :D
danka 29tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.7.04 11:58

To loneless a spol.

můžu se zeptat proč chceš být od začátku září doma? a jak toho docílíš??

ptám se proto, že jsem stejně jako ty vpočetla porod na konec února - 28.02. konkrétně.o) jsem v začátku 9 tt.

Po Vánocích už bych stejně do práce nešla, ale připadá mi dost riskantní chodit do práce i v listopadu a prosinci - kvůli chřipkovým onemocněním a posléze to náledí.....

Jelikož vím jak to v zaměstnání chodí, a kolegové, aby nebyli tratní na výdělku, tak i nemocní chodí do práce, nechtějí se mi podle mě kritické měsíce pro onemocnění strávit v zaměstnání.

Jenže nevím , jestli mi dá doktor neschopenku nebo tak něco

Můžete mi prosím poradit. Díky moc.o)

• Nahlásit
  • Citovat
107
22.7.04 14:00

Těhulka..

Ahojky holky,

tak jsem včera byla u svého Dr., řádně to s ním probrala, za dva týdny odlítáme na Kanáry, byly mi doporučené, je tam příjemné klima, žádné pařádky nebo saunový vzduch.. Kvalitní letoviska jsou čistá a španělsko se pyšní bohatými švédskými stoly, takže už se těším jak se budu cpát ovocem.. Jsem závislá na broskvích, nektarinkách a kiwi.. ze zeleniny bych snedla tunu okurek-hadovek.. včera večer jsem to plácala dohromady a navrch si dala melouna..a jeden kynutý knedlík plený třešněma… hmmm… Ale až večer, pres den mi bylo špatně, na jídlo jsem se nemohla ani podívat, večer tak v osm mne chytla žravá..

K výtoku, pokud prý nezapáchá, nepálí a nesvědí, tak se ve mne zatím nebude šťourat, stejně by byly léky nevhodné.. Takže vyčkám a na pláž si vezmu tampon.. Stejně asi bude lepsí i do bazénu, abych z nej neco nechytla..

Dostala jsem nový obrázek, hned jsem ho dala na novou fotogalerii… dnes jsem podle Dr. 9tt+1 !!! Příští týden mám první těhu krevní odběry (už se mi dělá zle dopředu, nesnáším injekce a braní krve, omdlívám už v čekárně, u odběru musím ležet a zaberu jim ordinaci na půl hodiny, protože jsem nemožná.. bože, snad to přežiju.. A po dovolené tj. za tři týdny mám další kontrolu.. zatím chodím po 3 týdnech.. první ultra jsem mela v 4tt.. fotka je také na fotogalerii.. :o))

S neschopenkou zaleží asi na domluvě.. Mne Dr. říkal, že když začnu špinit nebo mi nebude dobře, prý jak se budu v práci citit, mám si přijít a nechat si napsat neschopenku.. Dělám kancelářskou práci, ale jsem celý den pod tlakem.. od 7 začínám a mám končit ve čtyi, ale utrhnu se tak v pět. při odpolední směně začínám v 9 a končím po 6té.. Práce je stresová, protože musím do limitu 12ti hod. uzavřív objednávky (mám na starosti určité klietny a zavedu jim obj, necham ji přiravit a podklady na zajistění dopravy musím predt do určité hod. dispečerovi.. Klieti jsou drzi a oprsklí, posílají mi obj. vždy v dobu limitu, zahltí mi fax, já se pak kolem 12té honím, nejím, a klid je tak ve tři, kdy poprvé zakousnu.. Pak fakturuju a vyrizuju reklamace a dohaduji se s naštvaným zákazníke, když dostal neco špatně nebo neco nedostal vubec, nebylo na skladu..)
Taky se v září vdávám, beru si svého nadřízeného, kterého jsem poznala když jsem před 2 lety nastoupila do firmy.. nastoupila jsem na místo recepční, ale pak mne přemístili trochu výš a spadla jsem pod jeho usek.. delá ředitele obch. odd… mimo jiné jeho otec rediteluje cele firme a mamika personalni a mzdy.. Takze nas dvoulty vztah tajime (stejně jsme profláklí, ale nidko asi netuší jak moc jsme daleko - rok společné bydlení, svatba v zari a dlouho očekávané miminko na cestě) Takže nevím jak se kolegové zachovají a já bych ráda byla doma, připravovala to pro maličké (jeho pokojíček), začala bych chodit na intenzivní kurs angličtiny, kterou neumím.. v klidu si chodila na těhu cvičení a relaxovala si.. Při tomto tempu nic přes den neudělám.. a chodit cvicit po večerech opravdu nechci..

Takže holky, je to asi i o dohodě.. Akorát jeste nevím, jak to bude s volností o neschopence.. protože svým způsobem, tehu by mela být co nejvíce venku, tak je nesmysl mít třeba jen vycházky.. Známé Dr. napsal že má přechodné bydliště a vycházky neomezene.. což je nejideálnější..

Tak papa..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama