Ve školce vůbec nemluví

377
15.10.19 08:16

Ve školce vůbec nemluví

Ahoj maminky, dcera začala chodit v září di skolky a vůbec tam nemluví ???? Líbí se jí tam, vždy mi vypráví co dělali, co malovali, s cim si hrála. Ale prostě tam ještě ne promluvila, říká mi ze se stydí, nechápu proč, doma pusu nezavre. Mluví hůř, ale krásně se se všemi domluví. Jednou se dokonce pocurala, protože se styděla dojít si na záchod, doma chodí normálně sama. Učitelky rikaly ze je hodná, zapojuje se do aktivit ale prostě vůbec nemluví, ach jo vůbec to nechápu. Nevím co s ní. Bojím se, aby ji potom děti kvůli tomu nevytlacovaly z kolektivu. Jsou ji 4 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2756
15.10.19 08:35

@Šárka1989 chodi na logopedii? Muze se jednat o selektivni mutismus. Pak je vhodne navstivit odbornika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
15.10.19 08:37

Ahoj, muj syn je naprosto stejny, jen ma ted cerstve 3 roky. Doma krasne mluvi, obchode krasne nahlas pozdravi, ale ve skolce jen „kuňka“ a ucitelky mu nic nerozumi. Dokonce se mne ptali, jak se s nim dorozumivam… Ve skolce proste skloni hlavu, nepozdravi, kunka a ani se na ne nediva. A nechce tam kakat a zadrzuje to az dom. Vysvetlovani, odmenovani nepomaha…Kamarady pry ma, dokonce o nich doma mluvi… Takze ja to ale neresim, myslim, ze je to pro nej velka zmena, chce to jen cas a on se rozjede a otrka. A az se ucitelkam predvede v cele sve krase, tak jim z neho jeste bude jednou bolet hlava a budou hledat toho nemluvnyho, zarazenyho kloucka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.19 08:45

Já ve školce prý nemluvila půl roku. Taky už se mámy ptali, co se mnou je. Nerada jsem se bavila s cizími lidmi, to mi vydrželo dost dlouho, i na ZŠ to nebylo nic moc, ale teď mi to nedělá problémy. Asi si potřebuje zvyknout na nové prostředí a lidi, dejte jí čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
15.10.19 08:54

Kamarádky syn doma pusu nezavře, i s cizími se docela baví, ale ve školce taky nepromluví :) Je tam taky od září, ale teprve mu budou 3. Myslím, že se to stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
15.10.19 12:08

Moje dcerka taky ze zacatku nemluvila. Vzdy, kdy jsem pro ni prisla, tak hned zacala vsechno vypravet, i kdyz staly pani ucitelky pobliz. Ty nechapaly. :lol: Casem se to srovnalo. Je to pro ne nove - cele skolkove prostredi. Dala bych ji cas a obcas s ni o tom promluvila, aby ten duvod nebyl v necem jinem, nez ze je to momentalne nove prostredi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
16.10.19 07:08

@luci.no na logopedii jsme už objednání, ještě jsme nebyly. Jakého odborníka máte na mysli? Psychologa? Já mám jen strach aby vůbec i na ty logopedii něco promluvila ☹️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2756
16.10.19 07:21

@Šárka1989 znam holcicku, ktera pred skolkou zamkla pusu a nepromluvila uz ani s rodici. Mluvit zacala zase az pred skolkou. Nevim, zda to trva stale, ale tehdy ji to vydrzelo 2 roky (moje dite uz tam nechodi, ona ano). Dobry logoped by mel poradit. Jdete ke klinickemu logopedovi? Jinak by take poradil psycholog v ppp. Ale treba to chce jen cas, jak psaly holky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
16.10.19 08:02

@luci.no když začal chodit do školky přestala mluvit už když jsme vylezly z auta, teď už se to zlepšilo a mluví i v šatně, když jsme tam samy i když jsou tam jiné děti. Před učitelkama ale nemluví, ani nezamava ani nekyve hlavou když se jí na něco zeotaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2756
16.10.19 08:25

@Šárka1989 a dokaze ti rict duvod? Nesmal se ji nekdo za jeji vyslovnost? A s jinymi dospelymi mluvi (lekar, sousedka, prodavacka)? Ma zlepsujici se tendenci, to by mohla casem mluvit i ve tride ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
16.10.19 11:08

@luci.no roka mi že se stydí :think: u doktorky moc nemluví, občas ji zamáva. Když přijde někdo k nám na návštěvu koho dlouho neviděla, je chvilku zařazena ale pak se rozjede. Ptala jsem se jí jestli se jí někdo směje, nebo jestli jsou na ní děti zlý, říkala že ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2756
16.10.19 11:19

@Šárka1989 muze to byt povahou. Ja se taky nerada vybavuju s cizima lidma ;) Mym detem take dlouho trva, nez se rozkoukaji. Syn ve skolce s detma komunikoval minimalne. Komunikacniho partnera nasel v ucitelce (az jsem ji kolikrat litovala :lol: ). A co treba na hristi - s detma si hraje, komunikuje? Je ve skolce spokojena, nebo ji samotne situace vadi? Je moc fajn, ze to resis. At uz je duvod jakykoli, zalezi ti na diteti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
16.10.19 11:53

@luci.no ve školce je spokojená, chce tam chodit, když vypráví připadá mi že je tam ráda, ráda maluje a tancuje. Akorát prostě nepromluvi. Uvidíme jak to bude na logopedii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat