Večer chce častěji kojit

14
22.1.20 19:45

Večer chce častěji kojit

Mám 4 měsíční mimčo a má už necelých 8kg, přes den kojím po dvou hodinách, výjimečně se stane, že vydrží 3h, v noci se budí jednou, někdy dvakrát, ale padne večer a ona chce co hodinu kojit, maximálně hodinu a půl a řve a řve dokud ji nenakojím. Takhle to trvá už tři měsíce. Doktorka říkala že jí to mám aspoň ředit kojeneckou vodou, nebo čajem, ale ani jedno mi nechce a plive to ven, když to zkusím večer, tak se začne vztekat, protože prostě chce prso. Kojily by jste tak často, pokud by mimčo takto hezky prospívalo? Už teď je docela buclatá a zase nechci, aby z ní byl bůhví jak velkej cvalík :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7117
22.1.20 19:50

Neřešila bych to, teď může být cvalík a až přejde na příkrmy, tak se přibírání zastaví. Jinak, takovou blbost jsem v životě neslyšela, dávat dítěti místo kojení čaj. Spíš je prostě závislá na prsu, to v tomhle věku bývají. Co pomalinku začínat s příkrmy? Přece jen zelenina není tolik kalorická a od 4.měsíce už teoreticky můžeš pomalinku, když by jevila zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
516
22.1.20 19:51

Prso není pro dítě jen zdrojem potravy ale hlavně pro pocit jistoty. Spojí se s maminkou. Cítí tebe, tvůj tep, dech, uklidňuje se. A večer už toho má po celém dni plný kecky, tak tě vyžaduje častěji ;) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
22.1.20 20:00
@Aduš8 píše:
Neřešila bych to, teď může být cvalík a až přejde na příkrmy, tak se přibírání zastaví. Jinak, takovou blbost jsem v životě neslyšela, dávat dítěti místo kojení čaj. Spíš je prostě závislá na prsu, to v tomhle věku bývají. Co pomalinku začínat s příkrmy? Přece jen zelenina není tolik kalorická a od 4.měsíce už teoreticky můžeš pomalinku, když by jevila zájem.

No ne místo kojení, pediatrička říkala, že mezi kojením ji dávat napít, aby se to „naředilo“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2982

Je normalni, ze kdyz v noci nepije tak casto, ze si to nadezene vecer nebo rano. Dostala jsem taky spoustu rad u prvniho ditete a zbytecne se nervacila. Neni to jaderna fyzika, snazis se dat diteti, o co si rekne. Ja vzdy mela spekate kulicky, dokud se kojily, ted jsou vychrtle… nemam tu zkusenost, ze by se dite vykojilo do tloustky. Kojim, kdykoli chce a mam klidne a vesele mimino.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14300

Mateřským mlikem ji neprekrmis. Já v tomhle věku kojila pomalu non stop, malý chtěl snad co hodinu pořád, až se zavedením příkrmu se to uklidnilo. Tlustý určitě není, a i kdyby tak jak začnou lézt a běhat tak to půjde dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
22.1.20 20:02
@aleaa píše:
Prso není pro dítě jen zdrojem potravy ale hlavně pro pocit jistoty. Spojí se s maminkou. Cítí tebe, tvůj tep, dech, uklidňuje se. A večer už toho má po celém dni plný kecky, tak tě vyžaduje častěji ;) :srdce:

No vidíš to mě ani nenapadlo :zed: :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
22.1.20 20:03

Dobře děkuji za názory :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2982
22.1.20 20:03
@neffax píše:
No ne místo kojení, pediatrička říkala, že mezi kojením ji dávat napít, aby se to „naředilo“.

No to moje by se poblilo. Fakt jsem neslysela, ze by se dite „preziralo“ kojenim. U nas ty nasilne zasahy vedou k velke nelibosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11852
22.1.20 20:04
@aleaa píše:
Prso není pro dítě jen zdrojem potravy ale hlavně pro pocit jistoty. Spojí se s maminkou. Cítí tebe, tvůj tep, dech, uklidňuje se. A večer už toho má po celém dni plný kecky, tak tě vyžaduje častěji ;) :srdce:

Přesně tak :palec:
Já kojila obě holky přez 2 roky a v noci několikrát celou tu dobu. Obě jsem měla v posteli, takže jsem nemusela vstávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13629
22.1.20 21:28

Když syn chtěl často, pak měl zažívací problémy, zvracel, plyny atd. Mléko se nestihlo zpracovat a už se tam hrnulo další. Takže ono to důvod má, proč by měl mít odstup. Nepoužívá tě jako dudlík?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
22.1.20 23:54

Kojene děti v tomto veku určitě nepotrebuju vodu ani čaj, pediatricka má bohužel zastaralé informace, které kojení spíše poškozují… :,( navíc kojení děti potřebuji i k tomu, aby se uklidnily, když se necítí dobre, jsou unavené, něco je boli…ve veku 4-6 měsíců dochází k rychlému vývoji mozku, kdy dítě začíná více vnímat podněty z venku, v tomto období se děti začínají i více budit v noci a potřebuji kojení k tomu, aby mohly opět usnout…takže vaše miminko se vlastně naprosto zdravě vyvíjí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 00:08

@Kriss Tina Překrmíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
23.1.20 12:15

Ale když ji teda to prso dám večer kdykoliv chce, tak pak stejně dokojim, přebalím a je zase řev. :nevim: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4855
27.1.20 16:27
@VeruneckaSOS píše:
@Kriss Tina Překrmíš.

Odkud máš tuhle informaci? Mléko se tvoří na míru dítěti, čili když pije častěji, bude třeba méně tučné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama