Večerní nedostatek mléka?

2843
11.5.16 07:33

Večerní nedostatek mléka?

Ahoj holky,
mám doma měsíční holčičku a každý večer po osmé hodině strašně pláče - nejdřív jsem to přičítala k prdům, ale dávám kapičky a přes den bez problémů. A včera večer plakala a strašně tahala dudlik od šesti večer do jedenácti - obě prsa uz jsem měla prázdná, protože je vytáhla v sest a pak v osm, je možné, že má takový hlad? Bylo to fakt šílené, když jsem ji přiložila, tak tahala jak blázen, ale uz nebylo asi co…
Jinak pribírá dobře a kojim cca po 2-2,5 hodinách…
Mám ji večer zkusit prikrmit nebo čím to může být? Kojeni pres den i v noci je v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26466
11.5.16 07:48

@lucienka7 Může mít koliku nebo růstový spurt. Pokud přibírá, tak bych nedokrmovala a prostě to pár dní, týdnů (v případě koliky) vydržela.
Pokud má spurt, tak si tě rozkojí, dokrmem si akorát narušíš laktaci a taky můžeš velmi brzo to kojení úplně zazdít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
11.5.16 07:53

Přikládat na pozadani ditete, mleko se tvoří pri saní ditete, takze častějším prikladanim se laktace upraví :palec: ale nektere deti proste chtějí jen byt u prsa, obzvláště vecer mívají krizi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
11.5.16 08:47

To má hodně dětí, dost na vině je nervová soustava, která nezvládá množství podnětů přes den a večer prostě řve a řve.
Sání uklidňuje, takže chce kojit, nemusí to být až tak hlad - i když samozřejmě nějaký růstový skok to být může. Koj, jak si řekne, za pár dnů se když tak tvorba mlíka upraví. Pocit „prázdných“ prsou je klamavý, vždycky si tam něco vycucne, mléko se tvoří přímo u kojení. A taky nebudeš mít pořád tak nalitá prsa jako po porodu.

Jinak zkusit pevnější režim, co nejméně náročných „vjemů“ - hlavně dcera to tak měla, když jsme se celý den válely doma a nic nedělaly, tak večer byl v klídku. Stačila návštěva nebo tak něco a už to večer bylo poznat :roll:

Plus zavinout a bílý šum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
11.5.16 10:02

Přesně jak píše @Pipet. U nás to bylo to samé. Se synem jsem tomu podlehla a přešla na sunar už ve čtyřech měsících. Zpětně si to vyčítám, nebylo to nutné. Teď mám pěti měsíční holčičku a po začátku nám plakala klidně do půlnoci. Také jsem myslela, že hlady, ale vyklubal se z toho opravdu jen problém s usnutím, přetažení, mnoho podnětů…Je to mazec ale vydrž :lol: Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.16 10:24

Já přes den kojila cca co 3 hodky a pak vždy cca od 18 hod. chtěl malý papat co 1,5 hodky. Takhle to bylo snad do jeho 5 měsíců až pak přestal být večer tak hladový a ted jak máme i příkrmy večer má jen večeři, pak kojím v cca 21 hod. (noční kojení nepočítám, tam je to jak kdy).Dávej prckovi, jak chce on. A neboj mléko máš, ikdyž se ti zdá, že jsou prsa prázdná :)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2843
11.5.16 22:39

Holky, děkuju za příspěvky! Dnes byls malá vzorova a usla brzy bez většího řevu… kojení přes den po třech a od šesti po dvou hodinách… myslíte, ze na ten klidný večer může mít vliv to, ze jsme dnes nebyly venku? Jinak jsme totiž každý den a téměř celý den…A dnes to bylo podruhé od příjezdu z porodnice, kdy byl klidný večer…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat