Večerní pnutí v 16+4tt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
50
10.5.22 21:18

Večerní pnutí v 16+4tt

Ahoj, nemáte někdo zkušenost prosím. Jsem 16+4 každý večer tak cca už týden se mi břicho jakoby vypne, je takové tvrdší než přes den. Je to jakoby jen od podbřišku k pupku. Během dne mě v břiše bodá, ale jen chviličku pak to ustane, během dne se to opakuje vícekrát. Ale mě spíše zajímá to večerní pnutí. Přes ten den je to bříško takové jiné. Večer vypadá vždy jako těhu oproti dnu😂 k doktorovi jdu ve čtvrtek, na vše se ho zeptám, ale zajímaly mě vaše reakce :) Mimo jiné máte také strach ze zamklého těhotenství jako já? Já úplně trnu, klepu se už do té kontroly🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.5.22 07:58

Nevím, že by to bylo tvrdnutí břicha? Důležité je, že se to nezhoršuje a nezkracuje se četnost.

Mě také začalo tvrdnutí břicha poměrně brzo, nasadili mi hořčík tedy. Ale mě se spíše objevovalo při chůzi, a v klidu naopak mizelo.
Jinak večer jsem měla také bříško větší, to je normální. :)
A píchání, to budou vazy, jak se roztahují. Já jsem hodně hubená a musím říct, že me to bolelo často a i vcelku dost. Bolestivé kýchání, neskutečně, jakékoliv otočení…atd. ale byly dny, kdy břicho asi tolik nerostlo a byl klid, až jsem si říkala, že je to divné :lol: Možné že i to pnutí večer budou také ty vazy, jak se roztahují, a nebo lehčí plyny…se to tam zkrátka zaplní a najednou je místa méně :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
117
11.5.22 08:36

Mám to úplně stejně a prý je to normální…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8417
11.5.22 08:44

To bude tvrdnutí dělohy, někomu to dělá dřív, někomu později, ale zpravidla všem. Říká se, že děloha se tím cvičí na porodní kontrakce, ale do 10× denně by to MĚLO BÝT neškodné. Píšu velkými písmeny, protože každá jsme jiná a když někomu hůř drží čípek, může se začít předčasně zkracovat, ale tím se teď nestresuj. Běžně se na tvrdnutí doporučuje hořčík, lékař ti určitě nějaký doporučí nebo předepíše. Sama bych řekla, že mi břicho víc tvrdlo, když jsem byla ve stresu a někdy může dělohu dráždit i ta poloha vleže nebo naopak při větší námaze, při delší chůzi… Neboj, nejedná se o nic závažného. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.22 08:45

@Dobii Měla jsem to taky, doktor mi řekl, že je to normální a že se to stává hlavně večer, kdy se člověk na chvilku zklidní po celém dni. Že to prý chce odpočívat a večer si dát horkou sprchu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat