Věci po dětech - prodat švagrové?

455
23.5.17 07:55

Věci po dětech - prodat švagrové?

Ahoj,

švagrová je teď těhotná a čeká holčičku. Já mám doma vyřazené oblečení po dceři, už naceněné, chci ho co nejdříve prodat, abych se toho zbavila a nebyli jsme doma tak zavalení.

Určitě bude vhodné ho švagrové nabídnout. Ale ptám se: Je vhodné jí (jakožto příbuzné) to nabídnout k PRODEJI za peníze? Zadarmo se mi to dávat nechce, ani se mi to nechce půjčovat s tím, že mi to někdy vrátí obnošené. Mám tam spoustu nádherných nezničených a značkových věcí, a nacenila jsem to hodně nízko.

Myslíte, že je hloupé za ní přijít a říct: „Prodávám věci po dceři, kdyby sis z toho chtěla něco přednostně koupit, tak zajeď?“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6564
23.5.17 07:58

Já bych jí to nenabídl a rozpodal cizím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.17 07:58

Ano, mne by to hloupé bylo. Svagrové takto dávám věci na syna, také většina značková, kupovano nové. Zase mi to pak vrátí - a ano je to unosene, ale ja jsem rada, ze se věci využijí. Část pak ještě schovam a zbytek dam do kontejneru pro charitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2955
23.5.17 07:59

Jde o to jaké máte vztahy, jestli jsou srdečné, tak bych ji to rozhodně neprodávala, ale darovala, jestli ne, tak bych ji to ani nenabízela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2586
23.5.17 07:59

Nenabízela bych, možná bych se zmínila, že musím nafotit věci k prodeji a třeba se chytne, třeba ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
23.5.17 08:01

Zalezi na tom, jake mate mezi sebou vztahy. Treba ti sama reknem ze to nechce zadarmo. Urcite bych se ji zeptala, zda si nechce neco odkoupit, ze to mas nacenene a ze ji to za nejakou symbolickou castku muzes prodat. Kdyby to byla sestra tak to asi neresis, co? :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
23.5.17 08:02

Neco daruj svagrove neco prodej. Po svagrove bych penize nechtela. Ja uz ted vyrazuji hezci kousky po nasi male s tim ze je jednou dam brachovi (ten jeste ani nema zenu, natoz v planu deti :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
23.5.17 08:04

Já jsem od švagrové kupovala, nabídla mi, že prodává, cena byla rozumná. Nic špatného jsem na tom neviděla. A vztahy máme dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17372

Ana, je to hloupe. Pokud otacis kazdou korunu, tak to prodej a svagrove vubec nenabizej. I ji by jsi dostala do hloupe situace. Treba se ji tve veci nelibi, ted by nevedela, jak to odmitnout, zatimco zadarmo (byt na donoseni) by si ty veci vzala. Ja bych ji rekla, ze tu mam par veci po diteti, zda je bude chtit a nebo je mam prodat. Ono je to par stovek, stejne se ti nepodari prodat vse, bude ti to leze doma, otravovat… Nestoji za tu zkousku lidskych vztahu to dle meho nestoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Yarisek píše:
Ahoj,

švagrová je teď těhotná a čeká holčičku. Já mám doma vyřazené oblečení po dceři, už naceněné, chci ho co nejdříve prodat, abych se toho zbavila a nebyli jsme doma tak zavalení.

Určitě bude vhodné ho švagrové nabídnout. Ale ptám se: Je vhodné jí (jakožto příbuzné) to nabídnout k PRODEJI za peníze? Zadarmo se mi to dávat nechce, ani se mi to nechce půjčovat s tím, že mi to někdy vrátí obnošené. Mám tam spoustu nádherných nezničených a značkových věcí, a nacenila jsem to hodně nízko.

Myslíte, že je hloupé za ní přijít a říct: „Prodávám věci po dceři, kdyby sis z toho chtěla něco přednostně koupit, tak zajeď?“

No… záleží asi taky na tom, jak dobrý jste kamarádky… Ty horší věci bych darovala a lepší prodala na bazaru, jestli chceš fakt něco vydělat… ale přednostně je nabídla jí… a vysvětlila jí situaci. No záleží na vztahu mezi váma. Nejlepší kamarádce věci daruju a to teda byly drahý a jsou většinou jako nový. Její setře jsem to ale prodávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
23.5.17 08:06

@ZZuzzka Být švagrovou (tj. příbuznou), tak bych raději nic nechtěl řeknu, ať si tu symbolickou částku strčíš ****** :cert: :cert: :cert:

edit admin: vulgarismy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
23.5.17 08:07

Já bych to v případě dobrých vzahů darovala. Jinak bych nenabízela a prodala cizímu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
23.5.17 08:07

@Yarisek
No…ona je otázka, jestli to vůbec prodáš a když už, tak za cenu, jakou si představuješ, ono dneska už to není takové terno, lidi to moc nechtějí. Švagrové bych to za peníze určitě nenabízela, bylo by mi to trapné. Osobně všechno oblečení po dětech jen daruji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3836
23.5.17 08:10

Darovala jsem s tím, že už to nechci zpet. Takže bud daruj nebo rozprostře, ale raději cizím. Mohlo by Vám to pokazit vztahy v rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2421
23.5.17 08:11

Švagrové bych určitě nic neprodávala, buď darovala nebo nenabízela švagrové a prodala jinde. Bylo by mi trapné chtít peníze v rámci rodiny.
Pokud by se jednalo o větší věci typu postýlka nebo monitor dechu, to bych půjčila nebo prodala za nižší cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama