Věčná rýma?

Anonymni
29.4.08 12:11

Věčná rýma?

Prosím máte někdo zkušenosi s rýmou která trvá i 3 měsíce? Nejen že jsme půl roku ( co chodí do školky)stále nemocní ale dcerka 4 roky má pořád rýmu, dosstane pamycon 2-3 dny dobrý a zas rýma chvíli zelená chvíli vodová. Předevčírem dobrala již potřetí za 3 měsíce pamycon, měla zánět nosohltanu a dnes ráno opět rýma, huhňá a pokašlává. Výtěry z nosu jí brali nemá tam nic, dnes brali i výtěry z krku. Na alergologii nám minulý rok vyšla alergie na pyly, bere Aerius 2,5 ml za den.Taktéž jí dnes brali CRP..nevíte co to znamená?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29.4.08 13:18

Ahoj!

S rýmou neporadím, ale vím co je CRP :wink:
C - reaktivní protein, ukazuje, zda v těle probíhá nějaký zánět, zdravý člověk má CRP nízké při zínětu stoupá.

Hezký den a ať je brzy líp! Ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
30.4.08 11:42

S rymou je to desne, asi moc neporadim, my ji lecime homeopaticky, ale ryma je potvora jednou se to podari, ale jindy si zije svym vlastni neohrozenym zivotem. Pamycon bych ale nedavala, je to k nicemu a navic si na to organismus zvykne a je to pak uplne na nic.

Kdyby misto zivota na Marsu investovali do vyvoje leku na rymu, tak by zajistili spokojeny zivot milionum deti a jejich zoufalych matek.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
30.4.08 11:49

Taky máme rýmu neustále, od toho i záněty oušek, prostě děsný. Zelenou rýmu určitě léčit, my dáváme Pamycon, protože jinak se bakterie můžou šířit do uší a už se vezeš… Stříkám několikrát sterimar, odsávám vysavačem, kapu regenerační nosní olej od hádka pro mimina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
3.5.08 14:09

Když měla negativní výtěr, tak je zvláštní, že ještě dělají CRP. Asi pro jistotu.

Počítej s tím, že při alergii na pyly je rýma celou pylovou sezonu, rýma je však obvykle čirá. No a alergici mívají přecitlivělé sliznice, takže snáz něco chytnou…
U malých dětí na alergie trochu zabírají homeopatika. Řekni si v lékárně o podrobnou brožurku Boironu. Těch homeopatik je víc a bohužel je budeš muset jedno po druhém vyzkoušet.
Ještě doporučuju k večeři (nebo později odpoledne) nedávat mléčné výrobky. Mlíko podporuje tvorbu hlenu a rýmu obzvlášť večer může dost zhoršit. Celkově je lepší dávat jen zakysané, tj. jogurty, kefírová mlíčka apod… Tam má bílkovina změněnou formu a tolik nedráždí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
3.5.08 17:09

No pokud léčit homeopaticky, tak určitě přes zkušeného homeopata konstitučně a ne sám a už vůbec ne léky na alergie od Boironu. Homeopat může dost pomoc, ale je to na dlouhé lokte. Jinak my dostali včera na neustálou rýmu sulfonamidové kapky, výhodou je, že se dají kapat třeba 3 dny, rýma se přeléčí a pak už se nekape, pokud se po třeba týdnu opět objeví, zase se kape - u Pamyconu se musí vykapat balení - tzn. týden a pak se musí vyhodit, pokud něco zbyde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
7.5.08 21:04

Lasičko, konstituční homeo léčba je samozřejmě lepší, ale na děti ten Boiron zabírá dost slušně… Já už chodím ke 3. homeopatce, ti dva předtím měli fakt super reference, jedna to učí a je jedna z první v ČR, druhý bývá v TV, no a nepomohli mi vůbec. Tak doufám, že třeba tahle 3., která ani není MUDr. Jo, a tahle fakt nepoužívá Boiron, jen doplňkově, ale podle mě na výrobci nezáleží, záleží na preparátu, dávkování, atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
7.5.08 21:24

Táňulka: určitě Ti ten preparát pomůže, pokud se nacházíš v obraze léku, který je tam zastoupený. Pak je to super. Ale léků třeba na rýmu je fakt hodně, v přípravku je jich třeba 5 a pokud se budeš nacházet v obraze léku, který tam zastoupený není, pak to nezaúčinkuje vůbec. Ad homeopati - já jako rodič na sobě zjišťuju, že nejsem schopna podat objektivní info o svých dětech. Prostě je vidím určitým prismatem a ona to třeba není úplně pravda - např. náš starší byl neohrožený batole, do všeho šel po hlavě, urputnej, tvrdohlavej. Teď se přelil do ufńukané citlivky, ale já to nějak nevnímám, spíš si říkám, že má nějakej výkyv. No a když jsme to s homeopatem probírali, teprve tehdy mi došla ta změna. Kdybych neřekla nějakej detail, vůbec bysme na to nepřišli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
9.5.08 13:44

Máš pravdu, ale jde o to, že děti jsou na homeopatii reaktivnější a ne každý má (má to mít) svého homeopata. Tak radši zkusit to než nic.
Známá na vesnici si koupila jen knížku o homeopatii a prý jim to moc pomáhá. Moc si to nedovedu představit, ale je to stejně fajn…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.5.08 14:00

Táňulka: no tak to si taky nedovedu představit, že léčím jen s pomocí knížky. Jezdím na homeo kurz pro rodiče, rozebíráme léky na konkrétní nemoci (jakože kapitola angíny, kašel, rýma atp.) a stejně když dojde na věc, jsem zmatená a neumím případ odebrat. Asi jsem holt kopyto :-)

Nepřihlášená Lasička

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama